Filmový dokument ROCCO sleduje životní příběh stejnojmenného slavného italského porno herce Rocca Siffrediho. Odhaluje mnohé z jeho bohaté kariéry stejně jako rozebírá hercovo nedávné rozhodnutí opustit porno byznys nadobro. Rocco Siffredi znamená pro pornografii to, co Mike Tyson pro box nebo Mick Jagger pro rock´n´roll: je žijící legendou. Siffrediho přezdívka „italský hřebec" jej dokonale vystihuje – ve své přes 30 let dlouhé kariéře natočil přes 1 500 filmů. Jeho matka chtěla, aby se stal knězem, on však svůj život zasvětil jinému bohu: chtíči. Siffredi se ve velmi otevřeném dokumentu doslova obnažuje a mluví o všem, i když to někdy znamená zboření vlastního mýtu. Ve snímku odkrývá svůj příběh, začátky, kariéru, manželku, děti... a konečně i něco, co navždy změní divákům pohled na jednoho z nejslavnějších porno herců všech dob... (Bohemia MP)

POMO

Rocco plačúci, konverzujúci so svojimi synmi, i pracujúci. Dobre uchopený, vtipný i vážny dokument s prekvapivou pointou, že “Dirty Anal Kelly” to má v hlave usporiadané viacej než sám Majster (potažmo jeho bratranec Gabi). A že v San Franciscu nesídlí iba Lucasova ILM. Zaujímavá exkurzia do kancelárií, štúdií, áut, domovov a stajní niektorých osobností branže, vrátanie producentského matadora Johna Stagliana. ()

verbal

Až komicky působící tupopíárko nejohoblovanější evropské klády, která vždy, když si nevypíchá uspokojivé množství peněz, ohlásí konec kariéry a úplně poslední film, zkasíruje, a pak vesele przní dál. Takže uvidíte polomongoloidní filozofování nemocného makarónského vyrachtance, který původně bytostně toužil dělat kopáče pro Metrostav, avšak pak zjistil, že má IQ stejné jako délku čuráka a je diagnostikovaný erotoman, načež se s takovou yntelechtuální výbavou promrdal až na vrchol hardkóru. Doktorát z astrofyziky o pouhých 140 kvocientních bodů těsně unikl také jeho nejen mentálně impotentnímu příživnickému bratranci/kameramanovi Gabriele, jenž má dle vlastních slov IQ snad ještě delší, nicméně gumové, a proto je jeho životním posláním snímat Rokův intelekt, což se za dvacet let ještě pořádně nenaučil. Proti brilantním müslitelům, bratrancům Syflredyjovým, tu stojí armáda erudovaných nukleárních vědkyň, veřejně proklamujících, že si nejvíce libují hlavně v tom, když jim někdo bezskrupulózně rejdí nenagelovanou chlamydickou lešeňovou trubkou v prdeli, zcela důstojně jim chčije do huby, fluše na kundu a šlape při šukání na hlavu, stimuluje jim dávivý reflex rvaním celé ruky do krku, nebo když si od nich armáda pokérovaných animálních hovad nejprve nechá mačisticky vylízat prdele, pak jim bolestivě naprudko ucpe enormními kládami všechny myslitelné otvory, načež jim hromadně zcáká xichty. Ty nejzářivější, zejména peklotyčně odporná a ultimativně vylízaná Kelly STD Oslizkundová, v tom ovšem spatřují vrchol feminismu, neboť se prý mohou jako silné ženy emancipovaně rozhodnout, jestli v natáčecí den vykouří koně, nechají si posrat kozy nebo zmáknou obojí. Prostě taková citlivá sonda do standardně prudérní lidské sexuality, nad kterou si zjevně eskadra krutohustě zkušených internetových milovníků lačně pulíruje grünwaldy, a pak, když se jim čirou náhodou podaří někde ožrat nějakou netknutou škaredou vyžranou krávu, děsně se diví, že s nimi nechce vyvádět takové zcela běžné romantické praktiky. A mimo jiné je to samozřejmě i o rodinné harmonii! Nesmírně šťastně vdaná maďarská tupka paní Syflredyjová má z mládí v pornu rovněž totálně sjetý dezén, takže teď už jenom žehlí, dělá jógu, mele pičoviny a díky fantastickým genetickým predispozicím obou rodičů porodila Rokovi dva mozkově brilantní syny - Lopatta a Solvinna, kteří se dmou blahoslaveným štěstím, že mají tak slavného tatínka, a jsou na něj patřičně hrdi. Paní Syflredyjová je také moc ráda, že má táta tak príma zaměstnání, a moc dobře ví, že u pásu mrdá zcela bez citu a pouze s ní s láskou! To je totiž velký, velký rozdíl!!! Při těchto debilních žvástech si vždycky představím, s jakou radostí a chutí si musí frajer, byť kompulzivní slévač, po dvanáctce na huti ještě utavit pár ingotů doma. Jednoduše až trapně hloupá reklama na deformovanou lidskou spodinu a její vymaštěné regresivní plky, jíž vévodí obří kokot, naplňující toto označeni fyzicky i mentálně. ()

Slasher

Poměrně umělecky pojatý dokument, který se vyhýbá výpravnějšímu stylu a radši než tunu informací nabízí artovější náhled do současného života legendy -- našeho hrdiny z dětství -- na konci kariéry, spolu s kecy hereček (ta držka na začátku byla moc) a záběry do zákulisí. Vyslechnete si strasti mrdací závislosti při snaze vést rodinný život, snad vám to svou upřímností a syrovostí přiblíží odvrácené stránky porno průmyslu. Mně osobně by býval sednul spíš klasický dokumentární přístup než útok na "eurofestivaly" (plus víc Abelly Danger), ale celou dobu jsem se bavil a čest člověku, který si dokázal vybudovat takový status a dlouhodobou pozici zrovna v téhle brandži. ()

Zeck

Nudná pokrytecká vata, při které totálně neupřímní a přetvařující se hlavní protagonisté zdánlivě spontánně mluví o svých démonech, perverzi a životě všeobecně, ale z každé jejich věty je cítit jen přetvářka před kamerou a slibovaná upřímnost nikde. Rocco se "mezi řečí" zeptá svých synů před perfektně připravenou kamerou dokumentaristů, jestli jim vadí, že dělá porno, pubertální synek vysype z kapsy dokonale naučenou frázi, že si nemohl přát lepšího otce a je hrdý, že je jeho synem. Manželka se zcela vážnou tváří vypráví, že svého muže oddaně miluje a vůbec ji nevadí, že denně píchá se třemi dvacítkami, je vlastně ráda, protože ví, že se jí nehoní za cizími sukněmi za jejími zády. Rocco asi po hodině u jiné příležitosti mezi řečí pronese, že jeho manželka to zase tak dobře nenese. Podobné neupřímné zpovědi jak vystřižené z cizí planety, na které neplatí typicky lidské vlastnosti pak prolínají celý film. Rocco se v něm neúspěšně přetvařuje, že je pouhým nedobrovolným zajatcem vlastního ptáka a porno je pro něj nechtěné břímě. Jeho diletantský bratranec, který natáčí porno scény se clonou přes polovinu záběru (a nevšimne si toho), si hraje na filozofického umělce, který je nedoceněn, ačkoliv umí něco tak vzácného jako zmáčknout REC a točit šukání z 10 cm. Zakomplexovaná píča Kelly Stafford, která v době své největší slávy vyhulila celou italskou pláž a nechala si lízat píču od mastných dědků z domova důchodců, kterým na oplátku vylízala zarostlé prdele, si zase hraje na emancipovanou feministku, které lízání kaštanů dodává sebeúctu a její pseudoexistenciální žvásty a do sebe zahleděná přetvářka o její nesmírné síle a výjimečnosti se po deseti vteřinách nedá poslouchat. Zdánlivě explicitní dokument, ve kterém člověk uvidí jen povadlé péro Rocca ve sprše na začátku, stojící péro Rocca po scéně u bazénu a to je úplně všechno. Dokument o pornu, kde porno není vidět ani na vteřinu a z žen člověk spatří jen kozy, což je v dnešní době norma už i na televizi. Celý tento neupřímný canc žádnou výpovědní hodnotu nemá a jeho jediná zajímavost mohla spočívat v pohledu do zákulisí produkce porna od známých značek. Ani to ale nebylo v dostatečné míře ukázáno, takže divákovi musely postačit sebelítostivé žvásty všech hlavních aktérů v čele s Roccem a zároveň jejich irelevantní skryté sebeobhajování, které žádného konzumenta porna nezajímá, protože nemůže odsuzovat něco, co sám sleduje a nad čím honí. A tento dokument si pustí pouze pravidelný konzument porna, takže jeho poselství a celá idea se úplně míjí s divákem, který si ho pustil s úplně odlišnými očekáváními. 60 % ()

Dragoni

Téměř dvouhodinový dokument o jednom z nejslavnějších pornoherců Rocco Siffredimu, přináší divákovi nepatrný náhled do soukromí tohoto pána, jeho nočních můr i jeho múz. Polovina dokumentu jsou jen zbytečně natáhnuté scény bez obsahu. Nejzajímavější část je ta kdy říkají, že průměrná doba pornoherečky v branži je 4 až 6 měsíců a to že je Rocco sadomasochista potrpíc si na násilí při sexu. ()

3DD!3

Ke konci malinko monotónní, ale jako zpověď a paradokument to funguje výtečně. Utrpení vs chtíč v souboji bez vítěze. Fantastická hudební stránka, vizuálně rovněž hodně působivé. ()

Spiker01

Nejotevřenější dokument, který jsem za poslední roky viděl. Tenhle žánr mám fakt rád, i když si hodně vybírám tématicky, ovšem u Rocca mě přilákaly hlavně ohlasy a velká pozornost, která se k Siffredimu strhla. Občas je to opravdu drsná podívaná, zvlášť pokud jako já úplně hard pornu neholdujete, ale ke konci se i povedlo ždímat emoce, takže jsem spokojen. 😇 ()

NinadeL

Velký dokument loučící se s legendou porno průmyslu s Roccem Siffredim. Jak se snoubí práce porno herce s italským katolicismem? Lze oddělit práci a rodinu? Je možné najít vykoupení, pokud si v závěrečném filmu své kariéry Rocco zvolí submisivní roli? O pornu je v dnešní době dobré přemýšlet. Nikdy nebylo možné sice porno ignorovat, ale kdy jindy točit dokumenty, než v době, kdy se opět stírají hrany mainstreamu. ()

castor

Velcí ptáci, škaredé kozy a neustálé hádky mezi Roccem a jeho bratrancem, který si hraje na nedoceněného umělce. To byla ale kariéra. Roky nezastavíš a tak dvojice dokumentaristů připravila látku, která vypadá atraktivně a zároveň kontroverzně. Životopisný dokument stojí vždy na ústřední postavě, která je z logiky věci zajímavá. Nejslavnější pornoherec všech dob ovšem mele o vnitřním ďáblovi, závislosti na sexu, o tom, jak souložil s našimi prababičkami, vše je navrch zabalené do melodramatického povídání. A to je problém. Občas si popláče, občas se tváří velmi soustředěně jakoby tvořil revoluční sci-fi, občas dáví pornoherečku rukou a ta jakoby žadoní, že chce víc. Z pornobranže jsem se toho zase tolik nedozvěděl (asi všichni tušíme, že je v ní potřeba velké péro a žádné zábrany na obou stranách), na zamyšlení to opravdu není, místy to bylo až moc předpřipravené (třeba synek si nemohl přát lepšího otce), až moc sebelítostivé a místy až komické (emancipované ženy se rozhodují, kam si co nechají strčit). Příště prosím zase o někom zajímavém. ()

Arbiter

Netroufám si odhadovat, do jaké míry jde o součást PR. Rozhovory příliš často působí promyšleně a narativní struktura je na dokument příliš celistvá. Exkurze do Roccovi "rozervané a temné duše" ale i tak - snad nechtěně, snad díky šikovnosti režie - nabízí překvapivě zajímavý vhled do umělé velkoleposti, kýče a porouchané logiky pornoprůmyslu, který je pošetilé jen tak odsoudit. Má velkýho ptáka a má touhu o něm furt mluvit a konstruovat okolo toho kolotoče velkolepý příběh, plný mudrujících obličejů a Freuda. Pro nemnohé prázdné pohledy mimo hlavní zaběr a pro náhled na cílenou konstrukci dění za oponou to ale stálo. ()

sheen

Rocco jako otec, legenda a otrok chtíče. Na můj vkus jsou Roccovi filmy trošku hard, rough tematice moc neholduji ale tento snímek jsem si nemohl nechat ujít. Výborně vykresluje Rocca v několika výše zmiňovaných rolích a ukazuje odvrácenou stranu tohoto businessu. Co vše mu to vzalo a jak za to zaplatil. Vizuálně a hudebně velmi působivé. Vzhledem k Roccově tvorbě mne mile překvapilo, že to bylo pojato hodně softově. [Bio Oko] ()

Disk

Určitě zajímavý dokument, na kterém mě zaujalo něco úplně jiného, konkrétně postava Roccovy spolupracovnice Kelly. Ta se identifikuje jako feministka a v dokumentu dobře upozornila, že i v porno branži je nerovnost mezi muži a ženami. Zatímco Rocco je za své výkony a zároveň vzorové otcovské chování chválen, žena by za stejný výkon byla hodnocena jako d__ka. Líbil se mi Kellyin výklad její manipulace s Roccem a její hádka s Roccovým bratrancem. Podobně zajímavá dialogová výměna proběhla mezi Roccem a jeho pubertálními syny, kteří se za svého tátu nijak nestydí, naopak jsou na něho hrdí. Do jaké míry by něco podobného bylo myslitelné na území bývalého Československa, to si netroufám odpovědět. Mimochodem ještě tam dobrý moment, kdy se Rocco ptá jedné adeptky, kdo jí řekl o tom, že je Rocco na place náročný. Její odpověď, že to jsou Češky, mě rozesmála. :) ()

Vančura

Když to běželo před 3 lety v kinech, nějak mě to nezaujalo. Teď s odstupem 3 let jsem dostal chuť to vidět - s tím, že hlavní motivací pro mě byl zájem nakouknout trochu do zákulisí natáčení porna. Siffredi jako takový mě v podstatě nezajímal a nikdy jsem žádný jeho "film" neviděl. No a bezprostředně po naběhnutí závěrečných titulků jsem si uvědomil, že o zákulisí pornoprůmyslu jsem se sice moc nedozvěděl, zato Rocco Siffredi si překvapivě získal moje sympatie, protože ten chlapík má prostě charismatu na rozdávání (myslím, že velký podíl na tom má ten kultivovaný zvuk mluvené italštiny) a jeho přístup k práci, ženám a prozkoumávání lidské sexuality je hodně zajímavý - Siffredi na mě místy působil téměř jako takový novodobý Don Juan / Giacomo Casanova, kterému by asi leckterý chlap měl i tendenci jeho život závidět, byť dokument ukazuje, že Siffredi za to zaplatil vysokou cenu. Celkově mi hodně sednul artový styl, jakým je to natočeno, a Siffrediho osobnost mi nově přijde veskrze fascinující - za sebe nemám problém napsat, že jsem k tomu cizímu muži pocítil netušený respekt. ()

Snorlax

Pokud chcete vědět, jak se píše scénář k pornu, tady se to dozvíte. Já bych se ještě ráda dozvěděla, proč byli diváci pravidelně informováni, kde se která mluvící hlava nachází. Asi abychom věděli, že Roccovy partnerky jsou roztroušeny po půlce světa. Místy je to nechtěně dosti komický dokument, ale za ten návod na scénář musím nadhodnotit. ()

dr.horrible

Skvelý dokument. Trochu som sa na začiatku bál, aby to neskĺzlo do  pokryteckých bullshitov (jak keď napr. Lana Rhodes, alebo Mia Khalifa zarobili pornom mnohomiliónové majetky, aby si po rokoch dodatočne uvedomili, jak ich z toho celého vlastne bolelo srdiečko. Peniaze ale vrátiť nechcú. :D). Nie, v Roccovi je podobná iba úvodná scéna. Priznám sa, že som na Sifferdiho tvrďárny nikdy moc nebol, ale sledovať zákulisie je zaujímavé. Vďaka komickej postave je to aj vtipné a úplne najviac ma bavili dialógy/monológy s tou feministickou hardcore herečkou v poslednej tretine filmu. 85% ()

Anderton

Rocco je fakt sympaťák. Môžeme mu veriť alebo neveriť, že jeho životné poslanie je zároveň aj prekliatím, ale keď niekedy ku koncu hovorí o tom, čo robil v nejakej dlhodobejšej prestávke medzi nakrúcaním, tak osobne by som mu veril a asi s ním ani nemenil. No a keď producent hovoril babenke jej program iba na pár dní dopredu, tak som zagúľal očami. Film mi pripadal trochu dlhší, ako v skutočnosti bol, ale to je holt údel dokumentárnej tvorby....aspoň podľa môjho názoru. Som zvedavý, koľko divákov na konci skonštatuje, že najkrajšia a najsympatickejšia žena vo filme bola Roccova manželka. ()

Chrustyn

Zpověď jednoho z nejznámějších pornoherců, kde se sice člověk moc nedozví, ale je docela zajímavé nahlédnout do zákulisí natáčení filmů pro dospělé. ()

Marze

Klasický příběh o cestě z chudých poměrů. Erotična je zde jako v práci. Naháčské vzrušení je pryč. Roco působí inteligentně, ale je špatný herec. Jeho herečky působí hloupě. Část v níž se mluví strojeně působí uměle („Jsem na tátu hrdý“) ()