Filmový dokument ROCCO sleduje životní příběh stejnojmenného slavného italského porno herce Rocca Siffrediho. Odhaluje mnohé z jeho bohaté kariéry stejně jako rozebírá hercovo nedávné rozhodnutí opustit porno byznys nadobro. Rocco Siffredi znamená pro pornografii to, co Mike Tyson pro box nebo Mick Jagger pro rock´n´roll: je žijící legendou. Siffrediho přezdívka „italský hřebec" jej dokonale vystihuje – ve své přes 30 let dlouhé kariéře natočil přes 1 500 filmů. Jeho matka chtěla, aby se stal knězem, on však svůj život zasvětil jinému bohu: chtíči. Siffredi se ve velmi otevřeném dokumentu doslova obnažuje a mluví o všem, i když to někdy znamená zboření vlastního mýtu. Ve snímku odkrývá svůj příběh, začátky, kariéru, manželku, děti... a konečně i něco, co navždy změní divákům pohled na jednoho z nejslavnějších porno herců všech dob... (Bohemia MP)

BMW12

Velmi dobrý dokumentární snímek o nejznámějším pornoherci světa – Rocco Siffredim. Divák se dozví, jaký je Rocco ve skutečnosti člověk, co je jeho prokletí a proč vlastně točí porno. Líbilo se mi, že jsme se i dostatečně podívali do zákulisí natáčení porna, jak to vše probíhá. ()

GigaPudding

Není to dokument, ale reklama na Rocca, která mimo jiné příhodně vynechává, že je nechvalně proslulý svým úplným nedostatkem sebekontroly a špatným zacházením s holkama, co s ním pracujou. A taky je to celý nahraný jak hrom. "Drama" na parkovišti bylo falešnější, než prsa Lisy Ann. Není to film o Roccovi, ale film o tom, co si Rocco myslí o Roccovi s pečlivě vybranou partou přikyvovačů. A k tomu všemu se to navíc bere smrtelně vážně v některých bizarních "hlubokomyslných" scénkách. Neříkám, že Rocco je nějakej superpadouch, ale tohle není ani poctivý a upřímný ani informačně přínosný dokument o Roccovi. ()

Othello

"Třiadvacátýho budeš mít double penetration s Mikem. Asi tam budou nějaký dialogy. Čtyřiadvacátýho casting s Roccem. Takže na pětadvacátýho jsem ti naplánoval pohřeb." Koho zajímá další "Když jsem byl malý, říkali mi naši 'Hodně se uč a jez vtipnou kaši'" dokument, když může nahlédnout do zákulisí současného komerčního pornobyznysu? Až na pár zbytečných flashbacků do dětství určených proto, aby Italský hřebec uronil chlapskou slzu se naštěstí dokument pramálo věnuje obvyklému popisnému moru o tom, jak se protagonista stal čím se stal. Naopak unikátně mapuje zvláštní mikrosvět porno agentů, tvůrců, herců a studií, tvůrčí procesy i vztahy mezi aktéry. Sám Rocco není žádná myslivna (Yeeah, You are beautiful. Sexy, sexy, sexy.), o jeho dvorním režisérovi Gabovi to platí dvojnásob a určitou myšlenkovou iniciativu odpálí až v poslední třetině temperamentní dračice Kelly Stafford, nicméně z toho, co jsem zatím měl možnost vidět, tak Rocco je zatím na nejzažší hranicí trendu kombinace narativního a dokumentárního filmu (tu ostatně často pokouší Ulrich Seidl). Jen s pár úpravami by z toho mohl být klasický dějový film, třeba i s fiktivními postavami a fungovalo by to takřka stejně. Zcela záměrně nefunguje kamera jako objektivní pozorovatel, ale je čistě subjektivní, ambientní, mnohdy takřka lyrická. Rocco se nesnaží tolik informovat, jako dávat pocítit. Což je v případě tohoto tématu odvážná cesta zasluhující uznání. Tenhle 'dokument' je tak například více dějový než Sodenberghovo Girlfriend Experience, která ač je narativní fikcí, využívá více dokumentárních postupů. ()

Morholt

Jako zpověď mi to příliš zajímavé nepřišlo, ačkoliv je fakt, že to, co Rocco provedl kamarádce jeho mámy, mě trošku z míry vyvedlo. Ale to je asi tak jediné, co se mnou v tomhle ohledu hnulo. To hořekování, jak skloubit píchací profesi s rodinou, mě nebralo. Ovšem jako náhled za kulisy to bylo dobré a ačkoliv těch dokumentů o natáčení porna se už vyrojilo x, tohle bylo asi takové nejucelenější a hlavně tu tvůrci nenutí člověka zaujímat nějaké odsuzující stanovisko. Prostě ber, nebo nech bejt. A to se mi líbilo. 60% ()

6thSun

"Přemýšlím, co by se stalo, kdybych měl menší penis. Možná bych se stal knězem, jak si to přála moje matka." ()

BoPo

Ako s obľubou bývalé pornoherečky hovoria, že porno je práca ako každá iná, tak tu sa nám Rocco snaží povedať, že porno je osud, zmyseľ života, terapia, umenie a neviem čo ešte všetko. Rocco tomu samozrejme neverí. On vie, že šuká, šuká, šuká a keď práve nešuká, tak mrdá, mrdá, a mrdá. Nič viac, nič menej. Jeho bratranec, v kruhoch kde sa bez ochraného návleku nesedá známy ako porno Spielberg, je neuznaný veľký umelec, ktorý na rozdiel od Rocca kecom o umení verí. Spoločne Vás zoznámia s pornoherečkami, ktoré sa definujú hláškou Rob si so mnou čo chceš. Na záver priklusá anál star, ktorá sa prezentuje ako feministka milujúca drsný gangbang. Dokument rozhodnie nie je zostrih výstrekov doplnený kecami. Je to svojim spôsobom vkusne natočená sebaprezentácia nevkusného taťku od rodiny. Nemá to alebo bohužiaľ žiadnu informatívnu hodnotu, pretože to čo sa dozviete je dopredu vykalkulované, zahrané tak, aby to vyznelo, že Rocco nie je len veľké multifukčné péro, ale duša hlbšia ako jeho najhlbší zásun. ()

Hwaelos

Oba režiséři zvládli natočit velmi dobrý dokument. Je z něho celkem zřejmé, že Siffredi se pokouší o sobě vytvořit celkem jednoznačný portrét - obraz člověka, který se pokouší bojovat se závislostí, ale který je ve své podstatě hodný, milující muž. Nakolik je tohle vidění sama sebe přesné, ví jen herec sám. Sympatické ale je, že filmaři mu v tom nejdou úplně na ruku - jeho slzavé monology o matce sice ve filmu ponechávají, zároveň ale citlivou prací s filmovými prostředky (střihem, kompozicí záběrů) tenhle obraz podvracejí, aby o něm mohl divák přemýšlet (viz např. záběr na mlčícího zamračeného syna, když se ho Rocco ptá, zda mu nevadí, co dělá). Zároveň jde o dobrou sondu do samotného pornoprůmyslu - místy hodně vtipnou (pohledy do zákulisí budování pornoscénáře, hloupoučké herečky, Roccův bratranec aka filmový packal), místy dost šokantní (Rocco dusící v dlouhém záběru mladou pornoherečku, která mu pak děkuje, protože je ráda za příležitost zviditelnit se v jeho produkci), ale především informačně celkem nabitou, ačkoli se tyto informace dostávají k divákovi celkem mimovolně. Režiséři si celkem dovedně poradili i s problémem, jak nebýt příliš vulgární v zobrazování, ale zároveň středobod tématu (porno) neponechat úplně mimo záběr (což by působilo krajně podivně). Skvělý je i závěr, kde se Rocco pokouší budovat své kariéře pomník svým posledním filmem, který naplní symbolikou, ale pár šikovných záběrů do zázemí jeho vzniku ukáže, že celé podobenství je vlastně jen simulakrem bez obsahu a myšlenky. ()

Seabeast

Z prvně uvolněného traileru jsem se trochu obával, že půjde o vyumělkovanou záležitost. Však asi znáte případy dokumentů, které se tváří autenticky, ale ve finále jim nevěříte ani nos mezi očima. Přišlo mi, že zrovna Rocco není tímto modelem, i když v určitých momentech jsem se dojmu nemohl ubránit. Když už kamera běží, jde vám o zachycení divácky atraktivních záběrů a proto samotného člověka svádí v dělání "dramat" před objektivem. Ovšem Rocco je bezesporu na snímání aparátem natolik zvyklý, že jde zřejmě o autentičnosti málo pochybovat. Tedy skoro vždy. Samotný dokument má divácky přístupnou formu, ale o přehlídky animálních koitů nepřijdete, byť jsou lidskému oku nepřímo zobrazené. Tedy krom Roccova bimbase, který symbolicky otevírá celý film (pardon za spoiler). Samozřejmě, že dojde na různá svědectví, vyprávění o životě, dětství a jakou oběť bylo potřeba pro porno průmysl položit. Rocca vidíme tedy jako muže se vším všudy, a to v pozitivním i negativním slova smyslu. Muže, co něco dokázal a je osobností, ale který taky ke svému životu potřebuje podporu a porozumění od svého nejbližšího okolí. 105 minut uteče opravdu rychle, ale abych mohl přihodit ještě jednu hvězdu do plného počtu, chyběl mi zde o něco větší přesah. Nemohu upřít, že se místy snaží jít artovým směrem a má výpovědní hodnotu, ale pár myšlenek a témat mi přišlo nerozvedených nebo nezodpovězených. Což není nutné brát jako chybu, ale pocit jsem měl takový, že jsem si z příběhu a vyprávění neodnesl tolik, kolik bych chtěl. ()

Riddick77

Zoufale přestylizované, zbytečně přearanžované a plné neautentických pseudo-doku momentů. Potenciál veliký, asi jako Roccův *****, leč tvůrci to nepojali jako osobitou zpověď a sebereflexi, ale jako rádoby emotivni a srdcervoucí promo. Ale sežrat by jim to mohl jen naivní bambula, co si vážně myslí, že Rocco po tomhle divadle vážně ukončí "kariéru". Pět penisů z 10! ()

beran-ek

Projekce Rocco společně s přednáškou Vladimíra Hendricha na téma Sex ve filmu versus cenzura zajistila poměrně kvalitní večer. Samotný Rocco pak není špatný, ale občas moc tlačí na pilu a je křečovitý a uplakaný. Věřím že to není jednoduchá práce a chtělo to sebeobětování, ale mohlo se dostavit i trochu více nadhledu. Chyběla mi hlubší zpověď rodiny, tedy hlavně synů, jejichž názor se tu odbyl jednou scénou a také nějaká retrospektiva. Užvaněná Kelly Stafford mi přišla, že těmi řečmi a feminismem se jen snaží sama sobě něco nalhat a časem byla už nesnesitelná. Co se týče samotné branže, tak překvapilo, jak i asi největší pornoprodukce je "amatérská" a funguje. "Scénář" se splácá cestou autem nebo na chodbě a pak se tam někdo šourá s jednou kamerou. Celkově ale dokument plní účel a přesto, že občas se snaží být až moc umělecký, poměrně dobře odhalí nejznámější postavu ve svém oboru. 6/10. ()

togaf

Dokument? Vážně? Osmnáctiletej kluk jen tak z hlavy vybalí emotivní řeč o tom, jak moc je pyšnej na svého otce - pornoherce? Mno...Roccova ženuška je taky číslo, nevadí ji, že v práci (muhehe) souloží s cizíma holkama ve věku jejich dětí, protože ví, kde její manže je. Pikantní na této zpovědi je fakt, že to Rocco o půl hodiny později popře prohlášením, že ví, že jeho práce je pro jeho ženu nepříjemná. Další člen rodiny, bratranec Gabriel, je taky něco, pan nedoceněný umělec, který zapomene sundat clonu z kamery a tak jsou záběry nepoužitelné. A ta britská MILFKa? Božínku, to je její filozofování o feminismu a análním sexu s 50 chlapi (tak to má paní moc ráda), je snad horší než to, co udělal Rocco po pohřbu své milované maminky :D Spíš než dokument je to komedie. ()

salalala

Překvapivě zdařilý a upřímný portrét legendy pornoprůmyslu, který ale vyžaduje tolerantního diváka, protože je tu hodně záběrů "behind the scenes", takže tu jsou prsa, prsa, zase prsa, někdy i vagíny, celá ruka se strká do krku, souloží se až do krve atd. Každopádně oba režiséři podmalovali dokument hodně minimalistickou a trošku temnější hudbou, která mu dodává ponurejší atmosféru a rozhodně tím pádem není film nějakým odlehčeným protrétem, ba naopak. Ať je to, jak chce, Siffredi je zajímavý člověk, který neměl lehké dětství, nicméně dokázal de facto to, co chtěl - stát se slavným. Jeho zpověď je hodně intimní a ocenit se musí i to, že se tu párkrát objeví ve své civilní podobě, na níž už je věk dost poznat. Fascinující je také jeho až otcovský vztah k ženám, na něž je milý a laskavý, aby jim pak při natáčení prováděl drsné věci. Ve druhém plánu je jakousi úvahou o pornoprůmyslu vůbec a krátká zpověď vracející se Kelly Stafford je asi tím nejlepším na celém filmu a úplně převrací pohled na porno jakožto ponižování žen. Nejkomičtější postavou pak je bratranec Gabi, který by tak rád dodal pornu trochu umění, ale nemá na to ani schopnosti, ani autoritu. Výsledku tak zoufale chybí opozice, která by nabídla jiný pohled na Rocca a přinesla rovnováhu a trochu ho zlidštila, protože takhle film působí jako naprostá adorace. Musím souhlasit s tím, že někdy působí snímek inscenovaně (zpovědi synů a manželky) a zmínka o manželství, v němž manželce nevadí, co dělá, působí lehce směšně a pateticky. Jakožto portrét jedné legendy filmů pro dospělé ale vychází víc než dobře, což je hlavně zárukou obou režisérů, kteří evidentně měli zájem na tom, aby nebyl jen povrchní. 70 % ()

OG_Swifty

Chaoticky dokument bohaty na nahotu a sex (jsou videt penisy a vaginy, ale samotny sex je skryty ala soft porna z devadesatek) a chudy na cokoliv jiheho smysluplneho. Chvili jsou tam jeho filozoficky povidky o tom, ze se upsal dablovi a dabel je jeho penis, pak nejaky to mrdani, aby mluvil zase o svy mame atd. Vatu vyplnujou prazdny zabery na nejaky pornoherecky a na to, jak je pripravuje na filmy nebo jak je mrda (cameo tam maji i naky cesky). Uvidime Mekku pornoprumyslu (Budapest), nekolik velkych jmen americkyho prumyslu a skonci to dlouhou scenou o tom, jak toci posledni film (coz je lez, toci normalne dal) se starou "nezkrotnou" Kelly Stafford, ktera tam dela pedikuru naky nechutny bachyni. Film ma hodinu 40 minut, ale pocitove 2 hodiny 40 minut - za me vetsi nuda, nez dokumenty After Porn Ends. ()