Filmový dokument ROCCO sleduje životní příběh stejnojmenného slavného italského porno herce Rocca Siffrediho. Odhaluje mnohé z jeho bohaté kariéry stejně jako rozebírá hercovo nedávné rozhodnutí opustit porno byznys nadobro. Rocco Siffredi znamená pro pornografii to, co Mike Tyson pro box nebo Mick Jagger pro rock´n´roll: je žijící legendou. Siffrediho přezdívka „italský hřebec" jej dokonale vystihuje – ve své přes 30 let dlouhé kariéře natočil přes 1 500 filmů. Jeho matka chtěla, aby se stal knězem, on však svůj život zasvětil jinému bohu: chtíči. Siffredi se ve velmi otevřeném dokumentu doslova obnažuje a mluví o všem, i když to někdy znamená zboření vlastního mýtu. Ve snímku odkrývá svůj příběh, začátky, kariéru, manželku, děti... a konečně i něco, co navždy změní divákům pohled na jednoho z nejslavnějších porno herců všech dob... (Bohemia MP)

misstake

Dokument stejný jako dnešní porno. Nijaký, falešný, předstíraný a natahovaný. Vezme nás trochu do zákulisí, ale ne tak moc, jak bysme chtěli. Trochu jinak než obvykle poodhalí Roccovo zvrácené nitro. Scény s rodinou jsou naučené fráze, které nejdou uvěřit ani jednomu z aktérů, jeden ze synů odchází se zlatou malinou. Zajímavé je zjištění, že hééérečky všechny ty anály, škrcení, plivání a ponižování prý fakt baví. Jediná nová informace, co jsem se dozvěděl byla vlastně, kam se poděla Bonnie Rotten... Ale Rocco je stejně borec. ()

klukluka

Rocco stejně jako Vítězslav Nezval rád mrdá. Patrně ještě mnohem raději než Vítězslav Nezval- a to prý přitom byl nějakej mrdáč. Rocco je v tomhle směru naprosto mimořádnej a při sledování filmu mě napadlo, že kdyby v NASA dělali lidi se srovnatelným talentem pro kosmonautiku, jakej má Rocco pro ženský a pro mrdání, tak už jsme kolonizovali ne jinou planetu, ale jinou galaxii. Ten borec je v tomhle směru naprosto jedinečnej, o tom jsem přesvědčenej. Film byl poměrně plochej, stejně jako Roccův život: věčně maká, aby se nezbláznil ze svýho hladovýho péra. Já osobně mu jeho úděl nezávidím- dnes už určitě ne. Až do dneška bych ale nevěřil tomu, že lze jeho dary vnímat jako jeho prokletí. ()

Devadesát Dva

Dlouho jsem se na tohle chtěl podívat, ale nikdy tak nějak nebyla nálada a moment. Retrospektivní Rocco, co vnímá svoji práci jako požehnání i prokletí. Zajímavý portrét toho, jak se dívá na ženy, studuje je, chová se v jejich přítomnosti a k nim... dualita života slavné pornohvězdy. Italská přitaženost a melodramatičnost a vážnost celého dokumentu se dala tak nějak očekávat. Je to až překvapivě depresivní. "Im happy not only because I have a big cock, but because I have Rosza." ()

BlackTom

Veľmi príjemný, uvoľnený dokument. Rocco je proste pojem, jeho meno poznajú aj tí, ktorí tvrdia, že sa na porno nikdy nedívali a tí, ktorí sa nehanbia a majú o tejto brandži nejaké povedomie vedia, že povahou je to fakt tvrďas, preto zvlášť poteší, že sa dokázal otvoriť aj niekto ako on a bez ostychu hovoriť o svojom "prekliatí" a živote s ním. Uvedomuje si vlastných démonov, miestami sa kajá a predstavuje nám ľudí, ktorí mu boli za tie roky najbližší spolupracovníci, ako aj svoju životnú lásku. Mňa obzvlášť dojal bratranec Gaby, na ktorom vidieť, že má Rocca naozaj rád, no zároveň sa kvôli vlastnej (ne)schopnosti (oprávnene) obáva o svoju budúcnosť po poslednej klapke. Kelly Stafford fascinujúca. A vychádzajúce pornohviezdičky ukážkovo tupé... Prospela by tomu kratšia stopáž, ale zábery mimo natáčania boli krásne a režisér účinkujúcich nezahlcoval priveľa otázkami, preto hodnotím pozitívne. ()

Torimmer

Rocco Siffredi je poutavý vypravěč. Má to - jako pro mě povedený dokument - výborné postavy (nasraný Gabriele se povedl). Snímek dokázal najít smyslnost a poetiku v daném tématu. Ale stejně... Nic moc jsem si z toho neodnesl. Porno bylo výborně nasnímáno, fakt skvěle, ale bylo to přece jen porno. Ve vší své pornovitosti. A to je na tak seriózně vyznívající dokument málo. ()

Hanys_

Cesta do pornohercovy duše. Nemůžu si pomoct. Ale přišlo mi to stejně uvěřitelné jako jeho filmy. Takže asi tak. Plky, plky, sem tam slza..fakt sranda. ()

Gogo333

Čekal jsem, že se to bude točit víc ohledně Rocca a jeho života, ale z půlky ne-li víc filmu je věnováno natáčení porno filmů a rozhovorům mezi Roccem a herečkami. Ze svého soukromí tam Rocco předvede málo, ale pobavily jeho vzpomínky na maminku. ()

F.W.Colqhoun

Nevěřím. Rocco Siffredi je jedním z mála prolétů, jemuž píchačky v práci nevadily. Ale to už (prý) neplatí. Demagogové vědí, že lež je nejúčinnější jako přísada pravdy. Mám silný pocit, že si toho byli dobře vědomi i dokumentaristé Thierry Demaizière a Alban Teurlai. Z jejich portrétu charismatického plešatícího péráka pravda vysvítá ve vzácných okamžicích vhledů do porno-provozu (objevení fotografií, na níž jsou se Siffrediho titulkou vyfotografováni afghánští Talibánci), nebo když kamera vypadne z rytmu a snímá neslušně trochu déle: Chci být dobrá herečka. Už jsem stará. 25 let. Když se Rocco zpovídá na kameru; pláče; prezentuje svou křehkost chlíváka nebo intelektuální nadhled; vypráví o oklácení hlavy matčiny kamarádky (v předvečer jejího pohřbu); když porno-dělníci hrají tvůrčí neshody - je to slabší, ale stejně dost zábavné. Vlastně ve srovnání s tzv. áčkovými herci neservíruje Siffredi vůbec špatně, což překvapí ale jen ty, kteří nevnímají pornografický rozměr produkce velkých studií. Vnucuje se srovnání s JCVD (titul i film) s nímž Rocco (Siffredi) sdílí nejen podobné rysy, ale i čitelný záměr nějak umělecky posvětit celoživotní produkci audiovizuální břečky. Vlastně záleží jen na tom, jestli je máte rádi. ()

bloodcountes

Ne, tento film jsem neviděla a ani vidět nechci, ale dávám pět hvězdiček Verbalovi, který mě svým komentářem hutně pobavil:)))) ()

Ricky_CZ

Na své téma vcelku vkusný semi-dokument, kterým se podařilo i lidem ne zcela seznámeným s porno průmyslem vykreslit Rocca jako ikonu, kterou i mimo svůj obor beze sporu je. Temné stránky jeho povahy jsou jen naznačeny, což však stačí (On kdyžtak pomůže google). Jako memento konce jeho profesionální kariéry se snímek podařil, zpovědi jsou uvěřitelné, objevují se i vtipné momenty.. A taky pár hezkých hereček, nečekaně. Spokojenost na 80% ()

aLPaC

Zajímavý průnik do porno průmyslu přes asi největší současnou ikonu této branže Rocca Siffrediho. Trochu art, příběhy z Roccova mládí zajímavé, natáčení očekávání jeho partnerek také. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že to nebylo zcela od srdce. Některé scény mi přišli dost narafičené, přehnané a to i včetně Roccova záměru odejít do penze či jeho domácí situace. ()

mira007

Působí to jednak jako pokrytecká kravina, kdy se z jednoho pornoherce dělá melancholicky filozofující mudrc, který svou kariéru omlouvá jako že je oběť své démonské sexuality chudáček malej. Je mi líto, ale všechno se mi zdálo strojené a aranžované a dokonce i scény s rodinou mi přišly neupřímné. ()

theSaint

Rocco, na mě vždy byla tahle porno legenda až moc drsná a to se rozhodně neřadím mezi puritány, ale dokument jsem si nechtěl v žádném případě nechat ujít. Kvalitní sonda do života složitého muže, který balancuje mezi dvěma světy. Silné momenty to má a je velká škoda, že takových není víc. Pozorovat onen vnitřní duševní rozpor zralého muže je svým způsobem fascinující. ()

Wawer

Hrozně sebestředný film, idea je sice zajímavá, ale nic moc se z ní nepodaří vydolovat. Ztráta času, lepší 2* ()

godycz

prehlidka sliznic. at jsou vsichni vylizany nebo ne, rocco JE legenda. no mozna byl. je poznat ze "herecky" maji hlavu jen na sukani, ale leckdy maji pravdu. rozhodne ale vetsinou nemaji dustojnost. dokumentu se dobre dari ukazat, jak je tento svet MIMO. ()

ink flo

Z dokumentu o legendě porna se vyklubalo metafyzické přemítání nad sebedestrukcí, závislostí, smrtí, vášní, bolestí, perverzí, feminismem a dominancí. Pomalý atmosférický záběry alá Malick, démonická a přesto (nebo spíš právě proto) sympatická hlavní postava, a jako bonus ostrovtipná čarodejnice Kelly Stafford. "Jako dítě jsem snil o ďáblovi. Chtěl jsem mu říct - jestli mě učiníš slavným, jednoho dne ti to splatím. Potřebuji trpět, abych cítil, že žiju. Nedokážu žít klidně a bezstarostně, něco ve mě mě nutí všechno hezké zničit." ()

Deleatur

Postoj k pornografii: Nadšený konzument. Plusy: Úvodní záběr (v kině to musel být záběr roku). Pohled do zákulisí pornobranže. Zlidštění aktérů. Poprvé mi byl Siffredi aspoň trochu sympatický. Spousta námětů na přemýšlení stran lidské sexuality. Doklad, co všechno jsou schopny ustát ženský. Důstojnost, s jakou aktérka ukončila bukkake scénu, zatímco chlapi se schlíplými péry okolo najednou nevěděli co dělat. Mínusy: Dokument vezme hodně iluzí, zvláště když se týká áčkové produkce. Feminismus ještě pořád není tak daleko, aby ta "práce" nebyla víc ponižující pro ženu než pro muže a aby zpověď Staffordové byla stejně působivá jako Siffrediho (a to se na rozdíl od něj nelitovala!). Hodnocení: 69%. ()