• lennyd

Estonská loď Estonia vyplouvá na svoji pravidelnou plavbu z Estonska do Stockholmu. Ale tato plavba neskončí ve Stockholmu, ale už o hodně dříve, výbuchem a smrtí 852 pasažérů. Erik Westermark, jeden z přeživších a novinářka Julie Reuterová se rozhodnou vypátrat, co za potopením Estonie bylo. Zjišťují, že Estonia převážela tajný vojenský náklad, a že by neštěstí nemuselo být náhodné. Spiknutí sahá do nejvyšších míst, a oba se musí obávat o holý život ... Musím říct, že na celém filmu bylo nejlepší to, co jsem si o Estonii přečetl na Wikipedii. Samotný film už za moc nestál, i když základní myšlenka o konspirační teorii byla poutavá. Jenže filmové zpracování a ani herecké obsazení (včetně nastrčeného Donalda Sutherlanda) film z béčkových vod nevytáhlo, a ke konci jsem nevěřícně zíral, jestli to autoři myslí úplně vážně (příklad - paní novinářka tvrdě vyjednává s americkým velvyslancem - buď je pustí, nebo vše zveřejní. Velvyslanec jí v poklidu slíbí, že je pustí, novinářka vydá své videokazety - jediný důkaz o celém spiknutí. A světe div se - oni je opravdu pustí? WTF?).(3.7.2012)

Těžko stravitelná fantazie, možná víc pro všechny tyhle možné vyznavače konspiračních teorií všeho druhu. Kdo chce, věří, že svět řídí židovsko - bolševicko - zednářské Ředitelství Zeměkoule, jiný vidí za vším KGB nebo CIA. Pan Švejk zase upozornil na nějakého svého kumpána co věřil, že Zeměkoule je dutá a uvnitř je ještě jedna, daleko větší.... Tu tragédii jsem tehdy sledoval z běžného tisku a v paměti mi zůstala pouze dvě slova: Nedovírající vrata. Loni o prázdninách jsme si vyfotili památník v Tallinu a věnovali tichou vzpomínku obětem....(31.1.2016)

• d-fens

Tento film je hanba obetiam z MS Estonia, a aj keď človek verí v konšpiračné príčiny nešťastia, tak tento film seriózne dohady kladie na úroveň "konšpiračného uvažovania" tretiaka základnej školy.... proste výsmech obetiam, výsmech dohadom, a najmä hanba zúčastnených tvorcov.... jedna hviezdička iba ako výraz úcty k obetiam.... mimochodom, natočené je to podľa knihy novinárky Jutty Rabe, ktorá je vo filme hlavnou postavou (v podaní herečky Grety Scacchi) http://en.wikipedia.org/wiki/Jutta_Rabe ..... P.S. toľko flashbackov, a ešte k tomu tam priblblo použitých, som snáď ešte v žiadnom inom filme nevidel.... P.S.2 aj tak som presvedčený, že za potopením trajektu sú Rusi(6.4.2010)

• korbitch22

Příšerná televizní sračka, 20% filmu jsem viděl a tak strašně mě bylo blbě z těch primitivních dialogů,že jsem zbytek filmu proseděl u Skyrimu a tu zhovadilost jen poslouchal.Takovejch filmů natočim denně dvacet a ještě u toho stihnu vojet asistentku produkce, sekřetářku, vrátnou a best boye. 0% Donalde fuckt?(22.8.2012)

• hiczech

Dle mého názoru podprůměrný snímek. FIlm, který byl vlastně vytořen, aby naznačil možné pozadí katastrofy Estonského trajektu (při němž zahynuly stovky pasažérů) krátce po politických změnách v celém východním bloku. Mohlo by se namítnout, že vytvořit fikci tohoto stylu je nelehký úkol. Souhlasím, avšak i tak musím podotknout, že scénář není rozhodně propracovaný a i režíi by se daly mnohé hrubky vytknout. Musím v této souvislosti zmínit nepříjemnou skutečnost, že projekty, na kterých je patrná "ruka" německých filmařů jsou většinou velice průměrné. Tedy žádné překvapení se nekonalo.(21.5.2005)