Po nejrůznějších dohadech a vyšetřováních se dospělo k závěru, že se Estonie potopila kvůli špatné konstrukci. Ale zajímavé je, že se před tím plavila po mořích 14 let a neměla žádné problémy. Dodnes nebyl potrestán viník, který by byl za potopení lodi odpovědný. Takže se tu nabízí otázka, jestli se podobná tragédie nemůže stát znovu. Estonie je podmořským hrobem a kdo by se chtěl k ní potopit, riskuje, že bude potrestán vězením. Jak to bylo s lodí doopravdy se asi už nikdy nedovíme.(10.10.2008)

• d-fens

Tento film je hanba obetiam z MS Estonia, a aj keď človek verí v konšpiračné príčiny nešťastia, tak tento film seriózne dohady kladie na úroveň "konšpiračného uvažovania" tretiaka základnej školy.... proste výsmech obetiam, výsmech dohadom, a najmä hanba zúčastnených tvorcov.... jedna hviezdička iba ako výraz úcty k obetiam.... mimochodom, natočené je to podľa knihy novinárky Jutty Rabe, ktorá je vo filme hlavnou postavou (v podaní herečky Grety Scacchi) http://en.wikipedia.org/wiki/Jutta_Rabe ..... P.S. toľko flashbackov, a ešte k tomu tam priblblo použitých, som snáď ešte v žiadnom inom filme nevidel.... P.S.2 aj tak som presvedčený, že za potopením trajektu sú Rusi(6.4.2010)

• LuNaj

Hlavními aktéry jsou reportérka, snažící se zjistit příčinu ztroskotání Estonie, a jeden z přeživších cestujících, kterému na lodi utonul syn. Čekal jsem něco jako Titanic, ale Estonie není ani náhodu romantika. Ti dva se ani jednou nepolíbí, což už jsem ve filmech dlouho neviděl. Ale dávám to jako plusový bod. Na druhou stranu je tady docela hodně hluchých míst, u kterých se budete docela dost nudit. Působí to jako klasická kriminálka německé produkce. Ono už stačí, když se podíváte na jména herců. Samá německá, popřípadě rakouská jména (čert, aby se v tom vyznal). Mezi tím vším zahlédnete Donalda Sutherlanda. Že by tvůrci zaplatili honorář Donaldíkovi a nezbylo jim na ostatní herce a na scénáristu? Možná, chvílemi jsem docela nabýval tohoto pocitu:-)(8.12.2007)

• korbitch22

Příšerná televizní sračka, 20% filmu jsem viděl a tak strašně mě bylo blbě z těch primitivních dialogů,že jsem zbytek filmu proseděl u Skyrimu a tu zhovadilost jen poslouchal.Takovejch filmů natočim denně dvacet a ještě u toho stihnu vojet asistentku produkce, sekřetářku, vrátnou a best boye. 0% Donalde fuckt?(22.8.2012)

• lennyd

Estonská loď Estonia vyplouvá na svoji pravidelnou plavbu z Estonska do Stockholmu. Ale tato plavba neskončí ve Stockholmu, ale už o hodně dříve, výbuchem a smrtí 852 pasažérů. Erik Westermark, jeden z přeživších a novinářka Julie Reuterová se rozhodnou vypátrat, co za potopením Estonie bylo. Zjišťují, že Estonia převážela tajný vojenský náklad, a že by neštěstí nemuselo být náhodné. Spiknutí sahá do nejvyšších míst, a oba se musí obávat o holý život ... Musím říct, že na celém filmu bylo nejlepší to, co jsem si o Estonii přečetl na Wikipedii. Samotný film už za moc nestál, i když základní myšlenka o konspirační teorii byla poutavá. Jenže filmové zpracování a ani herecké obsazení (včetně nastrčeného Donalda Sutherlanda) film z béčkových vod nevytáhlo, a ke konci jsem nevěřícně zíral, jestli to autoři myslí úplně vážně (příklad - paní novinářka tvrdě vyjednává s americkým velvyslancem - buď je pustí, nebo vše zveřejní. Velvyslanec jí v poklidu slíbí, že je pustí, novinářka vydá své videokazety - jediný důkaz o celém spiknutí. A světe div se - oni je opravdu pustí? WTF?).(3.7.2012)