O Popelce trochu jinak (TV film)

• Kanada

Confessions of an Ugly Stepsister

O Popoluške trochu inak

Popoluška

Drama / Komedie / Fantasy / Romantický

Kanada / Lucembursko, 2002, 90 min

Příjemně civilní a nepohádková variace známé pohádky. Líbila se mi stylizace do podoby obrazů vlámských mistrů a snaha zcela nově vystavět vztahy Popelky a jejích sester, zasadit je do nových souvislostí a nového prostředí. Ne vždy vše povedlo dokonale dotáhnout, ne všechny postavy mi připadaly jako logická součást celku, a určitě by bylo lepší na některých popelkovských rekvizitách netrvat, ale i tak šlo o hravou a zdařilou variaci.(12.7.2011)

Velice zvláštní pojetí Popelčina příběhu. Škoda jen, že provedení nedopadlo tak dobře. Každopádně mě nemrzí, že jsem se na to podívala. Ono to nutí trochu se zamyslet nad původním příběhem, i když žádné světoborné myšlenky z toho nevypadnou :-)(12.5.2012)

• Kovárka

Příběh mi přišel takový celý nudný a překombinovaný a navíc až na několik málo výjimek (například Azuru a Stockard) mi v příběhu připadali herci až nekoukatelně oškliví. A to včetně Popelky, ta mi tedy krásná vůbec nepřipadala (no, ale na ní se jakžtakž koukat dalo). Moc pevedená verze Popelky toto tedy opravdu není.(12.6.2011)

• 01Zuzana10

zaujímavý nápad. Škoda, že ho dôkladnejšie nerozvinuli.. tiež mi vadilo zosmiešňovanie..(15.8.2009)

Tak tady si opravdu neodpustím komentář, protože to vypadá, že většina přispěvovatelů se ani nenamáhala zjistit o tomto filmu víc. Film byl natočen podle stejnojmeného výborného románu Gregoryho Maguirea a přestože se od předlohy vzdálil, vůbec není špatný. Nevím, proč sem pletete Šafránkovou - pohádky přece mohou mít spoustu verzí a "fairytale retellings" jsou oblíbeným námětem mnoha renomovaných spisovatelů (viz. Robin McKinleyová, Cameron Dokey...). Tak popusťte trochu uzdu své fantazie a na chvíli si představte, že se ten slavný příběh odehrál úplně jinak - a máte šanci se u Confessions of an Ugly Stepsister dobře bavit.(19.7.2010)