Reklama

Reklama

Buster's Mal Heart

Trailer 2

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (9)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Ouwen to okomentoval vystizne, takze za seba doplnim, ze hlavna myslienka s ktorou film prisiel nie je nic nove a da sa celkom s predstihom odhadnut viacero udalosti ktore jej predchadzaju. Holt chodit do prace, ktoru nenavidite a nevidite v nej ziadny zmysel je dost nebezpecne a zacnete fantazirovat o uniku, co aj tak nezaberie. Na to su nabalene este nejake dalsie pre mna nepodstatne linie a cele je to podane mierne po Lynchovsku. Hlavnym kladom je podmanivy vykon Ramiho Maleka. Dost ma stvala postava DJ Quallsa a jeho filozofia o zmyslu zivota. Celkovo je to zaujimavy film, ktory niekoho môze aj nadchnut. Pre mna to je len jednohubka. 6/10. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ďalší mindfuck, ktorý vyvolá diskusie ohľadom toho, o čom to kurva je a každý bude mať tú svoju pravdu. Ono zase asi to riešenie záhad nebude tak zložité, ale samozrejme náboženské otázky si vyžadujú nejaké to googlenie, prípadne pre najväčších záujemcov je tu Biblia. Malek je jednoznačne najväčšou hiezdou, čo si kradne všetko pre seba, a to bohužiaľ aj v prípade scenára a réžie, ktoré mohli byť viac dotiahnuté. Akoby si režisérka povedala, že Malek je taká osobnosť, že všetko bez problémov utiahne a my padneme z neho na riť. A svojim spôsobom má pravdu. Ten hlavný twist, už len kvôli jeho účasti, je dosť predvídateľný, ale čert to vezmi. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Spoilery!Koho oslovil cenami ověnčený Mr. Robot, ten by si v tomto snímku měl přijít na své. Tento snímek seriálu svým konceptem nebezpečně podobný. Jen mi trošku vadilo, že téma schizofrenie bylo lehce naznačeno už v samotném úvodu a já svojí nadpozemskou inteligencí a abnormální vnímavostí, připravil sebe i frajerku o nějaké to překvápko. Remi je vynikající herec a tento snímek se točí pouze kolem něj a jeho mysli, která je opět značně narušená. Snímek je vyskládán tak, že pokud dáváte pozor, tak by neměl být problém se v ději zorientovat, i když to třeba zpočátku může malinko drhnout, neboť se brutálně skáče napříč časem i prostorem. Snímek pro mě byl dostatečně zajímavým a celou stopáž jsem byl v napětí, co následující minuty přinesou. Uchýlím se tedy ke slabším 4 kouskům. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Už v Mr. Robotovi mě Rami Malek přesvědčil o svém charismatu, hereckých schopnostech, byl tam však limitován obří paletou nezajímavých postav a prostě mě mrzelo, že v dalších dílech měl méně prostoru. Busters Mal Heart je však jeho herecký koncert. Sarah Smith nejenže je naprosto nádherná režisérka, ale má i talent a místy to fakt připomíná zmiňovanej seriál - nějaké rámování tu je taky, či v momentě kdy nastolí vysokou kadenci střihů při pohledu na zdrcujícího Maleka. Po dlouhé době jsem se však setkal s filmem, který ve mě zanechal spoustu otazníků, úplně mi převrátil mysl a unavil jí. Z televize proudí témata o Vesmíru, hypotézy, k tomu se tam objeví týpek, kterej je konspirační teoretik, začne zběsile tvrdit jak jsme všichni otroci systému, a okrajově se tam řeší aj událost Y2K. Já nechci moc spoilerovat, ale ono je to těžký. Film předvídatelný je, vzhledem k vyhledávacímu "tagu". Přesto je zde spoustu scén, které se pro mě stali ikonické. Například ke konci první hodiny stopáže s rodinou hlavní postavy, nebo vynikající twist ke konci ohledně vzkazu ve flašce. Nebo vlastně, on to není twist zas tak úplně, dá se říct, že tu pointu více rozvětví. Audiovizuálně tomu není co vytknout. Vyšperkovaný obraz, fantastická práce s kamerou, pestrý soundtrack s dobrými písničkami. Interiéry jsou pestrý a exteriéry ohledně lesů, hor a tak podobně, naprostá pastva pro oči. Film disponuje i osobitou atmosférou a Malek ze svého hereckého umu ždíme maximum. Nepříjemné scény působí nepříjemně, vypjatě, vtipné momenty (Santo, jsi to ty?) fakticky pobaví a hlavně je to takovej druh filmu, který člověk shlédne a má tendenci ho šířit dál, mezi lidi. Ten nejistej konec mi opět zatočil s palicí opravdu brutálně, ale zároveň mě to svym způsobem uklidnilo, protože to vypadalo jako naprosté vykoupení. Jinak se mi ale těžko popisuje, co všechno ve mě film zanechal. Určitě to není pro všechny, možná tak pro narušený jedince, jako jsem já. "Nemůžu do práce. Cítím opět, jako kdybych se topil. Jako kdybych nemohl dýchat. Jako kdyby moje srdce nebylo v jednom kuse. Jakmile to nastane, přeju si prostě utýct. Mám to nutkání, utýct od všeho a všech co nejdál to jen jde. " ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Nesmyslnej mix všeho možného, na který se těžko napojuje. Jednotlivé fragmenty vyprávění, pocity a motivace postav jsou pochopitelné, ale slečna scenáristka/režisérka/střihačka se z nich snaží složit sofistikovanou, úmyslně matoucí skládačku na pomezí reality a představ, která má dát na konci smysl a takřka filozoficky se uzavřít. Již v průběhu vyprávění příběhu se ale zájem a důvěra diváka mění spíše v údiv a prohlubující odstup. Chování postav je přemrštěné, dělá z nich karikaturické idioty, a v (jinak divácky vděčných) sociálních motivech příběhu film fatálně zabloudí, jakoby v zapomění, co chtěl původně říct. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama