poster

Atlanta (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2016–2021, 13 h 40 min (Minutáž: 22–36 min)

Tvůrci:

Donald Glover

Hrají:

Donald Glover, Brian Tyree Henry, Lakeith Stanfield, Zazie Beetz, Harold 'House' Moore, Cranston Johnson, Emmett Hunter, Rick Holmes, Ashley John, Erskine C. Johnson III, Terri Abney, Jane Adams, Elizabeth Davidovich, Paloma Guzmán, Isiah Whitlock Jr., Stephen Caudill, Danny Vinson, Jaleel White, Josh Ventura, David Silverman, Danny Chung, Ricki Holmes, Vincent M. Ward, Freddie Kuguru, Cassandra Freeman, Myra Lucretia Taylor, Andrene Ward-Hammond, Aubin Wise, Montrel Miller, Tobias Jelinek, Griffin Freeman, Alano Miller, Migos, Ralph Wilcox, Erin Ownbey, Alkoya Brunson, Antoinette Robertson, Katt Williams, Khris Davis, Jason Burkey, Joshua Brady, Bryce Hitchcock, Donald Paul, Brittany Wilkerson, Dennis L.A. White, Chris Jarell, Gail Bean, Carlos Guerrero, Diane Sellers, Jaishon Fisher, Myles Truitt, Adriyan Rae, Jordane Christie, Danielle Deadwyler, Austin Crute, Caroline Arapoglou, Tequilla Whitfield, Jonathon Pawlowski, Priah Ferguson, Abraham Clinkscales, Brittany Inge, RJ Walker, Avis-Marie Barnes, Jalyn Hall, Renell Gibbs, Clark Harris, Bryan McClure, Marcus Samuel, Moses Jones, Aysia Moorer, Alan Heckner, Melissa Saint-Amand, Jessica A. Caesar
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (34)

 • Tsunami_X
  *****

  S01: Pravděpodobně nejlepší seriál, který jsem za poslední dekádu viděl. Čistá láska. S02: Víc nemůžu chtít.(19.1.2017)

 • H34D
  ****

  Kde se vzal, tu se vzal tento zvláštní klenot, který se netřpytí silně, ale za to, když už se dostanete do cesty jeho odlesku, vypálí se vám hluboko do rohovky. Jsem spíše antifanda rapu, čímž chci říct, že téma seriálu není zdaleka tak důležité, jako jeho zpracování. Sledujeme vlastně docela všední život rappera a jeho rádoby manažera v černošském ghettu. I jejich všední život je však prošpikován drobnými absurditami, které se tvůrcům daří perfektně vystihnout a postavit do popředí. Je to právě realita a lidskost bez přetvářky, která dává seriálu kvalitní základy, na kterých skvěle vyniknou i jinak nenápadné kiksy. Myslím, že Donald Glover má moc dobrý cit pro to, aby si inteligentně, nebo až s určitou noblesou dělal legraci z běžných černošských stereotypů. 8/10(26.5.2019)

 • 3497299
  *****

  jeden z nejlepších seriálů za dlouhou dobu, po všech stránkách skvělé(12.1.2019)

 • WillBlake
  *****

  Nahlédnutí pod pokličku atlantské trapové scény, ale i všeobecných stereotypů týkajících se Afroameričanů. Gangsterské přestřelky, geniální humor i absurdno, vyřizování účtů přes snapchat, kondom s náhradní močí, černý Justin Bieber a vzestup rapové hvězdy se vším co k tomu patří. To můžu (i Steven Soderbergh to může). 2. série je mnohem temnější a snad ještě lepší.(11.4.2017)

 • dr.horrible
  *****

  Atlantu nejde k ničomu prirovnať. Je to nabité nápadmi, výstižné, temná komédia. Dal by som tomu oscara za scenár. Donald Glover je fenomén.(15.2.2019)

 • DwayneJohnson
  ***

  Jsem zatím v půlce série a upřímně mě to zatím moc nebere. Není to špatné a sám ani nevím, čím, to je, ale ke každému dalšímu dílu se musím doslova dokopat, což asi není moc dobře. Nechám pár dní uležet a pak se možná (ne)uvidí.(19.9.2019)

 • PanCitron
  ****

  Musím říct, že na seriál z prostředí které mě vlastně ani nezajímá, to vtáhlo docela dost. Velký podíl na tom mají vcelku slušné postavy a ona zvláštní atmosféra Altanty. Nutno však říct, že první půlka na mě i přes to všechno působila jako ničím nezajímavé "drama", ale v té druhé Glover a ostatní rozjeli vcelku zajímavé nápady. Hlavně epizoda B.A.N. je svým pojetím velice originální a ačkoliv tohle není seriál, kde by se člověk smál od začátku do konce, právě tenhle díl u mě takové momenty vyvolal. Oblíbená epizoda: 1x07 - B.A.N.(24.4.2017)

 • ..Lucas..
  ***

  Podle mě dost nadhodnocený seriál. Sice se na něj dívalo dobře, ale mně nepřinesl naprosto nic nového nebo neočekávaného, takže nechápu samou chválu. Každopádně Donald Glover v hlavní roli je asi to nejlepší na Atlantě.(28.6.2017)

 • Philcze
  *****

  1. sezóna - 90%, 2. sezóna - 90%(14.11.2016)

 • Splasher
  ****

  Yo dawgs, them PaperBoi is lit! Donald, Tyreese a Tyrone tam taky někde bude. Dosti stereotypů. Gambino mě jako stand-up komik se svým Weirdo nepřesvědčil. Ale jeho Tepláky s Urnou, na který jsem poprvé narazil na Twitchi, mě naopak upoutaly hned. Takže jsem dal Atlantě šanci a první dva díly vypadají hodně zajímavě. Třetí už to zase stáčí směrem, který moc nemusím, tak uvidíme co dál. ___ Sedmý díl (B.A.N.) určitě stojí za zhlédnutí a to klidně jako standalone bez kontextu.(17.9.2016)

 • Azrael515
  *****

  Obcas ludom vravim ze nenavidm hiphop. Nieje to tak uplne pravda.. Atlanta S2!(21.6.2018)

 • boogieman
  ****

  Seriál sa vezie na módnej vlne uvedomelých a kriticky oceňovaných seriálov prinášajúcich do televízneho priestoru komplexné témy a netradičnú experimentáciu so spracovaním - chce sa mi povedať, že tento trend načal pred mnohými rokmi Louie, a pokračoval v dielach ako Master of None, Easy, alebo práve Atlanta. Na druhej strane seriály moc nepozerám, takže to čo som povedal môže byť úplná blbosť. Čím sa Atlanta odlišuje aby bola zaujímavá? Predovšetkým ide o prostredie, a z neho vyplývajúce témy, ale aj poňatie humoru. Dnes už nikoho neprekvapí, keď sa v rámci série dočkáme experimentálne spracovaného dielu, prípadne ak epizóda opustí hlavné postavy a venuje sa jednému z vedľajších charakterov. Týmto Atlanta neprekvapí. Zaujímavosťou však je, že ide o čierny seriál v každom slova zmysle. Nedočkáme sa tu rozmanitého rasového profilu postáv. Takmer všetky postavy sú čierne, a témy ktoré seriál rozoberá sa točia okolo života afroameričanov v USA. Na to je ešte nalepená špecifická skupina tejto vzorky v podobe rapperov - v dôsledku čoho vznikajú absurdne komické situácie, ktoré často nesú silný sociálny komentár. Scény sú neraz vtipné a trpké zároveň, je v nich kus pravdy. Napriek použitiu hyperboly je podstata problémov popísaná skvele. Na druhej strane sa tvorcovia neboja kopnúť si aj do všeobecných spoločenských problémov, na čele s pokrytectvom a stupídnymi spoločenskými normami, ktoré nedávajú zmysel. A to všetko je vtipné, dobre natočené, dobre nazvučené a zábavné. Nebude to baviť každého, ale ak sa vám páčil aspoň niektorý z vyššie vymenovaných seriálov, prípadne sa zaujímate o afroamerickú kultúru, máte radi Dave Chappella, alebo rapovú hudbu - určite dajte seriálu šancu. Keďže mňa bavia všetky spomínané veci, je to trefa do čierneho, a jeden z najlepších seriálov posledných rokov. Donald Glover je super talent. 4.5*.(9.1.2018)

 • DaUr
  ****

  1. série - 80%, 2. série - 90%.(28.9.2018)

 • M.i.k.e
  ***

  zatím po dvou dílech nic co by mě zvedalo ze židle...dalšímu dílu dám nejspíš ještě šanci,ale jinak nemůžu říct,že by mě Atlanta vyloženě uchvátila....60%(12.1.2017)

 • Mr.KarlAdler
  *****

  It's black. Everything is black. Even Justin Bieber is black. And it's cool. Really cool.(28.4.2017)

 • Yoda sama
  *****

  Kto sleduje Glovera a jeho alteregá dlhšie tak si na tomto uletí a povie si, že dať mu slobodu na desať dielnu komédiu bol ten najlepší nápad aký mohli v FX spraviť. Aktuálne, nekonečne zábavné a v niektorých miestach fakt silné (finálna scéna prvej série je srdcervúca). Niečo mi hovorí, že to stratí ten debutantský kŕč a druhá séria bude ešte viac šialene krásna...... a bolo to tak. Robbin Season je ako z iného sveta a dokonale si túto vlastnosť uvedomuje, stavia ju do popredia a núti diváka spochybňovať všetko čo vidí a to je kľúčovým aspektom v tom, čo sa nám Glover snaží ukázať a povedať. Ťažko surrealsitický trip, smutný a zábavný zároveň, preplnený skvelými postavičkami a dôležitými ideami, prenádherne nasnímaný (Hiro Murai pripísaný na checklist) a jedinečný. Ťažko niekomu vysvetliť prečo do toho ísť a ťažko očakávať, že si z toho odnesie to isté.(3.11.2016)

 • vyfuk
  ****

  1. série: Není pravidlem, že by film nebo seriál, který se odehrává v pro mě jiném prostředí musí být špatný. Zvlášť co se týče rapu. Compot toho byl důkazem a toto po potvrzuje. Neříkám, že jsem se neustále bavil, ale pořád jde podle mě o dobrý bizarní kousek humoru z nového a neprobádaného prostředí. Celé to působí minimálně dobře. Trochu mě jen štve, že i když je mi jasný, že ten vývoj postav nemůže být tak rychlý na takového úrovni, i tak je blbý, že se třeba postava Paper Boie za celou sérii skoro vůbec nepohla dál. Ale což. Druhá série také proběhne. Foxové se snaží dohnat dobu, kterou zaspali a daří se jim to. 2. série: Do druhé série Atlanty jsem vstupoval spíše z povinnosti. Taky jsem to tak rozjel až mi to začalo jednoduše vadit. Ale ono se to najednou zvrtlo v něco víc. Mnohem víc. Tu změnu jsem příjemně zaznamenal jako svěží vítr, který odfoukl to staré a hnusné. Přišlo něco zcela nového a lepšího, čemu jsem ne vždy rozuměl, ale Glover si dokázal v podstatě s každou postavou i nějak vyhrát. Dokázal k ní vytvořit zajímavou linku. A hlavně i někdy takovou, že se opravdu smějete. Což jsem zde ani snad nečekal. Atlanta nakonec silně překvapila. Dokážu chápat pozitivnější reakce. Jednoznačně.(9.4.2017)

 • purekritik
  ***

  Rekl bych ze overrated. Slibnej začátek, pak lepší díly střídaj slabší. Občas je to divně slepený a chybí ucelená dějová linie. Druhá série je takřka rozkouskovaná na jednotlivý díly a děj se často zaměřuje na konrétní charakter, kterej se ocitá v bizarní stituaci na bizarním místě. Zatímco první serie se soustředí na hood vs svět bílejch, v druhý je děj mnohdy situovanej mimo sousedství, do konrétních "bělošskejch teritorií". Serial teda hlavně ukazuje to, jak se dneska cejtí černoch z ghetta v majoritní bělošský společnosti, která mu primárně nerozumí a diskriminujeho. Sekundárně se řeší např. krize černošský identity. Ačkoli je ústředním duem vycházející rapová hvěza a její manažer, muzika je zde na vedlejší koleji a je spíše prostředkem, skrze kterej se protagonisti dostávaj do široký (bílý) společnosti. Takřka každej běloch je v seriálu vykreslenej jako trouba, což mi přislo trošku sorry ass, jinak je celkem vyváženej a neidealizuje čenochy apod. Seriál je vtipnej, ocenil bych zejména scénaristickou vynalézavost, občas je však celkovou kvalitou nebo obsahem nekonzistentní, některý trapný scény např. s Migos si mohl odpustit. 3,5*. Jeste bych dodal, že tvure serialu je Donald Glover aka rapper Childish Gambino.(2.2.2020)

 • Santino7
  ****

  Nápaditý a vskutku svojský/špecifický seriál, z ktorého mám pomerne zmiešané dojmy (hoc akiste suverénne prevládajú tie pozitívne). Páčila sa mi jednak úctyhodná kadencia všakovakých nápadov, ktorých tu bolo na poli stopáže 10x25 minút obsiahnutých skutočne neúrekom a čo je takisto dôležité, hoci boli podané prevažne vtipnou formou (upozorňujem, že nejde o úplne klasicky sitcomovský humor kedy obecenstvo vyložene "padá do kolien"), ani zďaleka neboli prvoplánovými a slušne/trefne reflektovali či už súčasnú afro-americkú komunitu alebo i špecifiká tejto doby všeobecne. Druhým výrazným pozitívom tohto projektu je bez debát herecké obsadenie, ktoré, hoc sa (z pohľadu tunajšieho diváka) skladá z neznámych mien, sedí priam perfektne a dotyční svoje roly zvládli perfektne. Či už ústredné podarené trio, kde ma každý jeden svojimi špefickými vlastnosťami/hláškami/konaniami/pohľadmi vedel slušne pobaviť, no a takisto prekrásna a charizmatická Zazie Beetz, ktorej účasti sa mi pýtalo omnoho omnoho viac. Aby som ale prešiel k podstate onych rozporuplných dojmov, môže za to pomerne zvláštne autorské riešenie projektu, resp. jeho "skečovité" poňatie. Mám tým na mysli nesúrodosť jednotlivých dielov, ktorým (s výnimkou prvých tuším že troch) chýba akákoľvek nadväznosť a fungujú nezávisle od seba, chronologicky neprepojené. Vzhľadom na zámer tvorcov čo možno najviac prostredníctvom satiry reflektovať súčasnú kultúru/mladú generáciu to síce možno chápať, avšak (aspoň teda z pohľadu stredoeurópskeho diváka) je to niečo doposiaľ neznáme. A teda hoc na jednej strane mi šírka záberu, ktorý Atlanta ponúkla, imponovala, z opačnej strany je tu naopak mierna pachuť kvôli onej akejsi neucelenosti (keďže nejaký posun sa mi priam pýtal, ako i väčšia konfrontácia hlavných postáv navzájom - nakoľko často sa stávalo, že sa časť sústredila iba na jednu/dve, a zvyšné hlavné sa ani neobjavili, resp. len okrajovo). Tá je však našťastie omnoho menej intenzívna a teda keďže prevládajú silno kladné dojmy, už teraz sa neviem dočkať druhej série, ktorá má prísť už tento rok. Za predpokladu, že sa udrží aspoň na súčasnej kvalitatívnej úrovni, je dosť pravdepodobné, že pridám i piatu hviezdičku, nakoľko je to svojim spôsobom výnimočná záležitosť výrazne sa odlišujúca od všetkého, čo som v danom žánri zatiaľ videl. 85%(18.1.2018)

 • Nebešťan
  *****

  Blackest ever Black.(11.2.2019)

<< předchozí 1 2