Epizody(11)

motyka52

Atlanta je nejsilnější v tom, že se nedrží striktně žádné linie, žádných žánrových pravidel a každý díl je svým způsobem překvapení. Už jenom tím, o čem bude či kdo bude jeho ústředním protagonistou. Druhá série jde v tomhle ještě mnohem víc na hranu. Takže se jedna epizoda může věnovat americkému Oktoberfestu, jiná výletu do mládí, další celá holičovi, kterého jste neviděli nikdy před tím a neuvidíte ani nikdy po tom, jiná honičce v lese a další - naprosto geniální - horrorové eskapádě v domě Teddyho Perkinse. A je úžasné, jak to celé pořád drží pohromadě a navzdory odlehčenému vyprávění to dovede náhle tnout do živého a otevřít vážná témata. Výtečné. Jednoduše výtečné. ()

vyfuk

Do druhé série Atlanty jsem vstupoval spíše z povinnosti. Taky jsem to tak rozjel až mi to začalo jednoduše vadit. Ale ono se to najednou zvrtlo v něco víc. Mnohem víc. Tu změnu jsem příjemně zaznamenal jako svěží vítr, který odfoukl to staré a hnusné. Přišlo něco zcela nového a lepšího, čemu jsem ne vždy rozuměl, ale Glover si dokázal v podstatě s každou postavou i nějak vyhrát. Dokázal k ní vytvořit zajímavou linku. A hlavně i někdy takovou, že se opravdu smějete. Což jsem zde ani snad nečekal. Atlanta nakonec silně překvapila. Dokážu chápat pozitivnější reakce. Jednoznačně. ()

PanCitron

Druhá série přišla o roky později, kvůli časovému vytížení Donalda Glovera a možná je to jen dobře. Je totiž mnohem nápaditější, promyšlenější, trefnější a s přehledem původní sérii převyšuje. Vcelku zajímavou změnou je i značná povídkovost v půlce řady, kdy se každá epizoda zaměřuje výhradně na jednu z hlavních postav, přičemž ostatní odsouvá do pozadí či mnohem častěji se v ní vůbec nevyskytují. Dostává se nám tak mnohem víc čistě žánrových epizod, kdy jeden díl připomíná thriller a druhý třeskutou komedii. Ne vždycky to úplně sedlo, ale stále to bavilo. Oblíbené epizody: Teddy Perkins, FUBU ()

panki9922

Druhá séria jednoznačne lepšia ako prvá. Lakeith Stanfield má obrovskú charizmu a potenciál. Nie všetko bolo dokonalé a nie zo všetkým som samozrejme vždy súhlasil, ale bolo to podané s citom a veľmi zaujímavo, bez pátosu. Výborný monológ v závere poslednej epizódy k Earnovi. "Yo, that shit was legit, boy!" ()

rashaverak

Serialem nas provazi ctverice hlavnich hrdinu, v jednotlivych epizodach zazivaji casto na prvni pohled prihody nesouvisejici s hlavnim dejem, ale povetsinou maji dopad na vyvoj postavy a tim vlastne posouvaji i hlavni dej serialu jako takoveho. Zvlastnosti je ze se casto v epizode vyskytuje jen jeden z ctverice. Pribehy jsou pak smesici toho nejlepsiho od Tarantina mixnuteho s Ritchiem. Naprosta bomba. ()