Německý raper Cro má nápad – natočit o sobě film a ve výběrovém řízení našel tři mladé umělce, kteří ho svými nápady na jeho ztvárnění zaujali. Vanessa (Peri Baumeister) s Aspergerovým syndromem chce zachytit jeho každodenní život jako dokument, Ludwig (Marc Benjamin), kterého ubíjí práce v korporátu, hodlá celé dílo nakreslit jako animák a scenárista Dawid (David Schütter) předložil ideu příběhu Croa a jeho kapely ode dneška za 30 let. (chamonix)

as-minor

Tvárilo sa to veľkolepo a nakoniec z toho bola len priemerná, lež príjemná nemecká komédia. Zachraňovala to najmä postava kameramanky/režisérky trpiacej Aspergerovým syndrómom, ktorá bola herecky podaná presvedčivo a veľmi ste jej držali palce, aby sa jej podarilo všetko o čo sa snažila. V poslednej dobe si všímam, že Nemci vedia výborne pracovať s dramatickými momentmi v komédiach. Neviem čím to je, či je to len výborne napísanými dramatickými linkami, alebo réžiou, či hercami, prípadne kombináciou všetkého zmieneného, ale nemecké dramédie vnímam vo väčšine prípadov ako kvalitne obrúsené diamanty z ich kinematografickej pokladnice. ()