Černý cadillac

Scénografie:

Peggy Paola

Kostýmy:

Kevin Ian Ackerman

Sračkař Murlowski, jehož nejlepším režijním počinem pořád zůstává horor z africkýho prostředí Tatínek se vrací domů, natočil kupodivu přijemnej thriller ze zasněžených lesních cest a silnicích, po kterých se prohání dva starý vozy - červený Saab a černý Cadillac z roku 1957. V prvním jmenovanym autě se snaží přežít trojice přátel, kterým Cadillac usiluje o život. Třeba to bude tim podezřelym fízlem, kterýho kamarádi stopli, třeba ničim jinym. Posádka tmavýho veterána je nám každopádně neznámá a odkryta až v závěru filmu. Pointa nijak šokující, ale zřejmě je jediným správným řešením. Kromě naháněček po nočních hvozdech se tu o menší napětí postará zamrzlej rybník a polda s ksichtem Randyho Quaida. Do toho příjemnej casting a pěkná hudba, takže se z toho vyklubala slušná, leč neškodná oddychovka.(23.6.2011)

John Murlowski, režisér povětšinou podprůměrných braků a béček pro Sci-fi channel se poměrně vytáhl. NAtočil solidní lehounce nadprůměrnou kopii Joy Ride a dalších, film navíc připomínal Smrt přichází v bílém což je za plus. Je to sice levná konina na jedno zkouknutí s neobyčejně tupýma postavama, třeba ten co žere furt PEZ co to mělo jako být? Ale i tak je film solidně zábavný a slušně napínavý, ale mám jednu velkou výhradu. A to Quaida, proč ho obsadily? Neříkám že je to špatný herec ale role hajzlů mu prostě nejde. Film je solidní na jedno podívání na nedělní večer.(4.10.2014)

• KapitanKuraz

Tak toto bol horor ahá, ak to teda bol horor tak by som to prirovnal k "podobným" hororom z osemdesiatok, možno začiatku deväťdesiatok, na ktorých sa dnes akurát smejeme, teda ja som sa smial aj vtedy. Toto bola ťažká komediálna píčovina, často až zdĺhavo trápna a neskutočne predvídateľná. Ako zlý horor hodnotím za 2*, ako trápnu komédiu hodnotím za 2*, dohromady 2*, to je matika čo;?)(22.10.2018)

Mne sa to dokonca páčilo viac ako Joy Ride, a to najmä kvôli peknému prostrediu. Bolo to určite napínavé, vlastne celý film je jedna veľká naháňačka. Čo sa týka rozuzlenia, tak som ho žiaľ uhádol, lebo veľa možností sa tam zase neponúkalo. Nie som veľkým fanúšikom road movies, ale dovolím si tvrdiť, že tento je určite jeden z tých najlepších (spolu so spomínaným Joy Ride a Monster Man).(19.5.2011)

• Javert

Od hororu očekávám strach -> nedostavil se. Od thrilleru napětí -> dostavilo se, ale v minimální míře. Navíc když obtloustlý dobrák Randy Quaid předstírající drsňáka tvoří nejlepší složku hereckého ansámblu, je to na pováženou... Black Cadillac je filmem, který může těžit maximálně tak z atmosféry zasněžených lesů Wisconsinu. A to je sakra málo.(29.11.2009)