Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

BlackTom

Po komentároch k ostatným častiam by sa mi už patrilo niečo napísať aj k tomuto veľdielu, aj keď si myslím, že všetko už bolo povedané skôr a lepšie. Prvý Hellraiser je nesmrteľný a nadčasový, takže pre mňa je skoro svätokrádežou vyjadriť sa, ale musím. Barker svoj príbeh rozpráva pomaly, užíva si ho a podfarbuje vynikajúcou hudbou. Po fanúšikoch chrlí oheň a síru a jeho známy Doug Bradley, hoci len na pár minút, stáva sa neprekonateľnou ikonou žánru horor. Tu niet čo vyčítať, Hellraiser je dokonalosť sama o sebe. A kto tvrdí opak, nech počká. Prídu si poňho oni. ()

Han22

Musím uznat, že kdysi mě první díl slavné série Hellraiser moc nechytl a přišel jsem mu na chuť až teď. Kdo by totiž čekal řádění cenobitů a Pinheada hned od začátku, bude zklamán. Příběh hraje spíše na rodinnou notu, i když ta rodinná nota je řádně krvavá, brutální a perverzní. Díky tomu jsem se napodruhé tolik nenudil, protože je to docela síla. Navíc musím uznat, že gore, krve a nechutností zde bylo po celý film tolik, že to hravě strká do kapsy většinu hororů ze stejného roku. I když mám ze série nejradši béčkovější druhý a třetí díl, jedinička si ty 4* taky zaslouží. ()

HiddenDragon

Co me nejvic udivilo, ze spisovatel Clive Barker tuto adaptaci sveho vlastniho dila primo reziroval. A musim uznat, ze nektere momenty jsou i dnes pomerne desive, originalni a dobre natocene - hlavne maska "hellraisera" Franka, ktery se z pekla vraci do sve "lidske" podoby hezky "po castech", jakmile dostane novou davku krve a zivotni energie (hodne podobne to zopakovali u Imhotepa v "Mumii" z r. 99). Zombik plazici se po podlaze byla proste fajn zalezitost :) Naproti tomu ale stoji triky a masky, ktere uz holt maji 30 let za sebou a je to znat. Predevsim monstra a cenobite. Take mi prilis nesedla zakladni zapletka, kterou jsem vlastne nepochopil. Stredobodem je magicka kostka, ktera ma plnit tajne lidske touhy a prani. Jenze naproti tomu otvira branu do pekelnych muk cenobitu. Smysluplnost toho vseho mi nejak unikla a mozna by to chtelo precist nejdriv knihu. Kazdopadne ma to pomerne neotrelou atmosferu, v jejimz pozadi je chtic hlavni zenske postavy, ktera zije s nudnym manzelem a se zminenym rebelem Frankem (jeho bratrem) mela tajny vztah...a ten ocividne prekona i hruzy pekel :) ()

iXtr3m3

Prvá časť dlhej série, ktorá ma nikdy moc nebrala až na svoj záver. Paradoxne pokračovania (minimálne druhá a trietia časť) boli ďaleko lepšie. ()

Slimak

Dnes již legendární Barkerův kousek o chlapovi, kterému se povedlo uniknout ze samotného pekla. Pekelniční agenti jsou mu ale v patách. Výborná scéna Frankova zhmotnění ()

wosho

Hellraiserovi chybí k dokonalosti koule. Kdyby filmy vypadaly jako lidi, tak tento je přesně typ drsňáka z baru co každýmu rozmrdá fazonu-a kdy příjde na šukačku, stane se z něj měkej inpotent co se rád mazlí. ()

VIPerson

Kultovní nuda.Kvůli atmosféře,takovému divnému pocitu při sledování,který postrádám u dnešních hororů a kvůli nočním můrám,které poté nadcházely,si to ale ty tři hvězdičky zaslouží. ()

Sancty

Príde mi úplne zbytočné písať akýkoľvek komentár. Barker stvoril parádny majsterštyk, ktorý radím medzi najlepšie filmy aké v tomto žánri vznikli. Síce nie je bez chýb a snáď by som prikývol aj na to, že trocha zostarol, ale svojou dokonalou atmosférou tieto nedostatky absolútne vynahradzuje. ()

bila.tecka

Clivea Barkera zbožňuju jako autora "pokleslého" žánru pro jeho fantazii a budování atmosféry. Hellraiser, Cabal, Imagica, tyhle horory fungují na papíře bezchybně a člověk nevěřícně lapá po dechu (především u dvoudílné Imagiky...). Filmová adaptace Hellraisera ale těžce nefunguje, béčková produkce jej posouvá někam do zapomnění. Herci otřesní, strach ani hrůza se nedostavuje, spíš nemístné pobavení... Jsou tady ale dvě výjimky: slušná předloha a postava Pinheada, jehož maska zaslouží uznalé poplácání po zádech. ()

matias32

Ak si myslíte, že hlavný záporáci v HELLRAISERovi sú samotní "pekelníci" ste samozrejme vedľa, tejto nelichotivej úlohy sa zhostila brutálne nesympatická Julia a nadržaný strejda Frank a to je aj dôvod troj* hodnotenia. ()

Paity

Hellraiser je typická filmová záležitost pro vyznavače hororů a krváren. Sice nepatřím mezi ty, kteří by si zakrývali oči u krvavé scény, ale přesto na tomhle snímku nevidím nic zajímavého, zásadního či novátorského. ()

MareT.

Rozhodl jsem se podivat na zoubek tehle stare a dabelske serii. Prvni dil je standartni, triky na svou dobu celkem kvalitni, po pribehove strance celkem prekvapujici (kdyz uvazim, ze tenhle pribeh rozpoutal tak velkou serii). Na celem filmu jde videt jaky druh hororu tenkrat frcel a je zabavne je srovnavat s dnesnimi typy hororu. ()

Ripley

WTF!Jste se všichni zbláznili?Spousta otazníků a nesmyslů bez vysvětlení.Pochopím zde,snad jen lehce pozitivní hodnocení z VHS nostalgie. ()

Arach.No

Opravdu více než solidní splatter. Sice se na efektech podepsal zub času, ale stějně se jedná o velmi dobrý film. Některé scény si budete pamatovat ještě dlouho.Ale ze všeho nejvíc mi v hlavě utkvěli Cenobité v čele s Pinheadem. Jejich "práce" (či zábava?) je opravdu neobvyklá (rozuměj: opravdu brutální), ale jejich metody jsou nadmíru účinné, takže jsou schopni zkrotit i poněkud "nezbedého" ne/mrtvého Franka. To co z něj zbyde byste si rozhodně do vitríny nepostavili. To vše je podbarveno výbornou hudbou. Výsledkem těchto a dalších kladů je opravdu dobrý první díl jedné slavné (chce se mi říct možná nekonečné) ságy. ()

Haymar

Všichni dnešní "rádoby-řezníci" typu Rotha nebo Gense, můžou Barkerovi (ač se paradoxně režii věnuje jen sporadicky) pouze tiše závidět. Tohle je prototyp pořádné "řezničiny", která však není jen samoúčelnou exhibicí, ale nepostrádá navíc ani správnou atmosféru, mrazivé herecké výkony a samozřejmě i pořádnou dávku napětí a strachu. Samostatnou kapitolou jsou Cenobité v čele s neuvěřitelně démonickým a zároveň charizmatickým Pinheadem... HELLRAISER představuje pro filmový horor to samé co DIE HARD pro žánr akční... ()

iampatrik

45% Dvě hvězdy za napětí, které na konci gratovalo a odporným vizuálem (což lze u hororu chápat jako plus, zvlášť zde je povedené, úchylné, nechutné). Nečekám u hororu promyšlený příběh, nadstandardně zahrané postavy, ale tohle? Jedna kosta, kterou jen tak přivoláte, odvoláte havěť , to je co? Zklamání, pokud se Hellraiser považuje jako jeden z kultovních hororů. ()

Káronoš

Oceňuji dobové efekty a atmosféru. Kromě tech trapných laserových efektů mi stáří filmu vůbec nevadilo. Přesně takhle si představuji napínavý horor. Škoda jen že potenciál jedničky už nebyl v pokračováních nikdy znovu využit. Napětí, hrůza, krev, masakr, dobře napsané postavy i scénář a jako třešnička mocný a děsivý pinhead. Kultovní záležitost. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)