Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

e-pilot odpad!

Nejděsivější na tomto hororu bylo skládání kostky. Nejpříšernější zas byly herecké výkony. Jo, a nejvíc jsem se bál, že tahle volovina nikdy neskončí... ()

zurivymlok

Nevím, co k tomu napsat. Podle pár scén, které jsem občas zahlédl, jsem čekal, že se bude jedna jen o stupidní drasťárnu. Další díly možná takové i byly, ale zde se mi dostalo hororu s poměrně slušným, i když nedotaženým, nápadem, slušnou atmosférou a zhmotnění bylo uděláno fakt zajímavě. Na druhé straně stojí realizace, která je opravdu příšerná. Scénář je velmi slabý. V příběhu jsou kiksy a nelogické chování některých postav. Herci jsou vesměs nesympatiční a nazývat je herci je asi příliš odvážné. Hudba průměrná. Režie střídá slušné momenty s těmi špatnými. Je škoda, že autoři si neuvědomili, že některé efekty vypadají v kontrastu se zhmotněním atd. dosti směšně a s vývojem technologií se tak budou jevit čím dál víc. Když to sečtu, bylo to lepší než jsem čekal, ale nad dvě hvězdy nepůjdu. ()

Mrtvobog

Tak takto má vyzerať slušný horor. Mrazivá atmosféra, na svoju dobu geniálne efekty, strhujúca hudba, nechutní Cenobiti a vynikajúce zábery. Jediné čo film kazí sú herci samotní (výnimku však tvorí Pinhead a spol.). Ale staré dobré oldschool horory sú podľa mňa aj tak najlepšie. ()

JK.89

Kdysi jsem v dětství viděl na VHS asi minutu a do teď na to nikdy nezapomenu. Dnes po 10 letech jsem viděl film celý a nemůžu hodnotit jinak. ()

John2y92

Na tento film mám velmi rozporuplný názor. Ač se mi líbí propracování kostýmů a efektů, tak děj mi přijde strašně jednoduchý a chabý, nemá žádnou složitou myšlenku. Film jsem asi moc přecenil, když jsem si četl recenze. 3 hvězdy za ty kostýmy- ()

sibskyn

Když si budete hrát s věcmi, o kterých nemáte páru, tak si pro vás s jistotou přijdou sympatické a veselé bytosti s pekla, aby vám ukázali přímo na vás, jak to chodí na jatkách...Yeap a o tom to je. Temná atmosféra, Bestie s pekla a gore, co víc si přát. ()

Kriegmann

Než jsem se do tohoto filmu pustil, tak jsem měl velká očekávání. Něco mně na gore filmech vždycky přitahovalo. Tohle si navíc spoustu lidí, včetně mých rodičů hodně vychvaluje. Je sice pravda, že jsem měl před zhlédnutím nastudovanou celou knížku, ale ta mě akorát víc navnadila. Byl jsem hodně zvědaví na praktické efekty a hlavně na provedení toho grafického materialu. Co jsem ale dostal, byl hodně vleklý film, který zaujal teprv až ke konci. Příběh sice nebyl nejhorší (postavy naštěstí nepřípadaly ploše), ale celé se to rozjíždělo hodně pomalu. Dokonce už jsem s filmem začínal ztrácet trpělivost. Pak se naštěstí zjeví cenobité a film nabere grády. S jejích příchodem po té přišlo vizualizované peklo, o kterém se mi bude ještě chvílí asi zdát sny. Takže sice to úplně nedostálo mých očekávání a taky film nezestárl zrovna pěkně, ale kvůli poslední půl hodince bych si to klidně těm nejostřílenějším z nás doporučil. ()

uprchlice

Kostka otevřena, příšery vypuštěny! Takto se dá popsat fantastické dobrodružství režiséra Cliva Bakera do tajemné říše Cenobitů. Brutální, nechutné, odpudivé, žhavé a sexuální! Přesto zábavné. Hellraiser se Vám díky svému šarmu dostane hluboko pod kůži, kde Vás bude svými hřebíky na tváři bodat zaživa! Ačkoliv je film z roku 1987, dodnes patří mezi top horrory. V hlavní roli si zde střihl Doug Bradley alias Hellraiser (Pekelník),který v této skvělé kariéře pokračoval až do 8 dílu! Bohužel poslední díl Hellraiser: Revelations není tak kvalitní jako předchozí díly a proto zde vynikající Doug Bradley neúčinkoval. Režisér Clive Baker se inspiroval svou vlastní povídkou a úspěch ho neminul. Hellraiser je skvělý, nenápadný, se skvělými efekty, zapáchající krví, s bolestí a utrpením, se smrdutými příšerami, potem spocených, nažhavených a pravě se milujících těl a samozřejmě neskutečnou zábavou, která ani v dnešní době nepoklesla. ()

KeineLust

No asi takhle. První film, kterej mi přijde na mysl, když se řekne slovo "horor". Naprostá esence žánru, se strhující atmosférou, hypnotickým hudebním doprovodem a řadou legendárních scén, který se mi vryly do paměti na věčný časy. Clive Barker a jeho pojetí hororu je přes veškerý očividný inspirace jinejma výraznejma autorama unikátní a nejvíc ze všeho bych si přál, aby zfilmoval mojí oblíbenou Damnation Game. "What's your pleasure, sir?" ()

baron156

Další klenot světového hororu. Začátek není tak zajímavý jak ten konec. Nejhorší pro mě bylo, jak vždy chytnou někoho do řetězů a pomalu ho roztrhají. Hororová lahůdka. ()

Drsnababca odpad!

Nezájem. Tenhle film se mi protiví od doby, kdy jsem ho viděla na kazetě v devadesátkách. K čemu tento budiž k ničemu film je??? Celá tahle prokletá série mi připadá, jako kdyby byla jen o vraždění. Pořád ta jejich krychle a pekelníci. Řetězy co vám roztrhají těla. Vůbec mě to nebavilo. ()

Destoroyah

1 / Hellraiser (1987) Veľmi kvalitný a na svoju dobu zvládnutý horor ktorý má dobrú atmosféru, gore a efekty ktoré možno na rok 1987 pôsobili dobre ale v dnešnej dobe pôsobia skôr smiešne. Hellraiserovy som sa dlho vyhýbal a nechápem prečo. Možno to je kvôli príbehu ktorý ma vôbec nezaujal alebo kvôli horším pokračovaniam. Tak či tak sa jedná o naozaj dobrý a krvavý horor s dobrým scenárom, príbehom a výzorom monštier alebo čo to vlastne je. HODNOTENIE: 8/10 ()

Vena69

Ze všeho nejdřiv musím ocenit to, že tento film vůbec vznikl. Nejedná se o typický horor - sice nabízí dobrou atmosféru, ale je dost pomalý a staví především na skvělých dialozích a hereckých výkonech. Doug Bradley tady dokonale ztvárnil Pinheada, ale děsivý cenobite nepředstavuje hlavního záporáka, stojí de facto mimo jakýkoliv souboj dobra se zlem. Osobně nepovažuji originalitu za něco, co by mělo rozhodovat o kvalitě filmu, ale upřít ji Hellraiserovi nemůžu. Hlavní problém Hellraisera je ten, že Pinhead a ona prokletá krychle dalece přesahují film samotný. Když se totiž zrovna na plátně neobjevuje Pinhead, jedná se o průměrný až podprůměrný horor s jednoduchými postavami a jednoduchým vývojem příběhu. Atmosféra je tady super, ale Hellraiser příliš nevyděsí, tvůrci se věnovali hlavně goru a kostýmům. Ve výsledku tedy Hellraiser nabízí dokonalého Pinheada, nezapomenutelné hlášky, slušný gore, ale také dost divný konec s hroznými efekty a nevýrazné postavy. Pár věcí se tady fakt povedlo, ale film jako takový není nic světoborného. 60 % ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)