poster

Hurá!

 • anglický

  Gung Ho

Komedie / Drama

USA, 1986, 112 min

 • igi B.
  ***

  Roztomile jednoduchá, leč přesto vcelku inteligentní americko-odborářská komedie, stavějící na kulturních, pracovních a morálně-volních rozdílech mezi pojídači sushi a požírači hamburgerů... Film natočený v polovině osumdesátých let má své dobové kouzlo a je jisté, že v dnešních poměrech by v této podobě asi i z důvodů jisté politické nekorektnosti těžko přetěžko vznikl. Jó, to když se setká nejvyspělejší ekonomika s nejvýkonější (sakryš - teď jen ale která je která!), užijeme spoustu legrace a sem tam i nějakou tu fiskultůru. "Dobří chlapi, dobrý tým" se snaží ve vyvrcholení tohoto "dramatu" (hahaha) za odpoledne vyrobit tisíc auťáků... A to neznáte americké stachanovce! Šturmovali chlapi a čest a sláva opět zvítězily nad poraženectvím a podlézavostí. Na tři a půl hvězdičky myslím tato chlapecká chlapácká pohádka poctivě zadělala, nakonec - kapitalismus je přece jen jeden - a je v(d)ěčný - že...:-)) Zaokrouhlit však nutno a tak s lehkým srdcem tentokráte dolů... - - - P.S. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, co za auťáky v tom filmu "vyráběli". Nekecám, ale byly to Fiaty - asi nějaké latinskoamerické provenience (už podle té fabriky a výrobních prostor :-), to by stálo za hlubší bádání... Každopádně u sledování tohohle filmu pochopíte, proč auta osumdesátých let dvacátého století tak nějak všeobecně za moc nestála ;-)... Hunt (Michael Keaton) však v závěru pěkně kecal. Sám jezdil ve starém dobrém poctivém americkém AMC...(8.1.2006)

 • Chrustyn
  ****

  Nijak výrazně vtipná ale přesto velice zábavná "osmdesátková" komedie s charismatickým Michaelem Keatonem, který bojuje proti novým majitelům továrny na automobily, kterými není nikdo jiný než workoholičtí Japonci, kteří se do států, pokouší přinést to co funguje v jejich rodné Zemi. Ale Američan není Japonec a jde o to, kdo to pochopí dříve.(20.3.2013)

 • Lacike
  ***

  Mne to prilis ako komedia nepripadalo. Tie par pokusy o vtipy mi naviac pripadali dost trapne. Film ma viac bavil v tych vaznejsich scenach, v ktorych sa riesili rozdiely medzi pracovnymi zvyklostami obidvoch kultur. Najviac sa mi pacili sceny v ktorych sa Keaton postupne skamarati s japonskym sefom. Samotny Keaton ma obcas trochu sral, hlavne ked sa spraval ako klasicky namysleny americky frajer. Politicky nekorektny mi film nepripada. Podla mna je este dost krotky. Keby vznikol dnes a natvrdo by sa zaoberal touto tematikou, tak by bol este drsnejsi. 6/10.(2.11.2016)

 • Han22
  ****

  Amíci si natočili budovatelský film. A já říkám proč ne? Film ukazuje skvěle japonskou pracovní mentalitu (firma je všechno, osobní život je podružný) ve střetu s americkými dělníky (chtěl bych vidět český, to by byla větší prdel) plus skvělý Michael Keaton stojí přesně mezi nimi. Plus za skvělou Don´t Get Me Wrogn od Pretenders do titulků.(5.7.2009)

 • golfista
  ****

  Dovolím si nesouhlasit s Oskarem, ale je to podle mého příjemná komedie o těžkostech američanů (standartně dobrý neuslintaný Michael Keaton a jako vždy výborný John Turturro :) při práci v JAPONSKÉ automobilce. S Číňany (jak je nazval Oskar) to opravdu nemá co dělat ! (Není šikmooký jako šikmooký :)(20.5.2003)

 • - Celý děj se točí kolem znovuotevření automobilky "Assan Motors" ve fiktivním městě v Pennsylvánii, kterou vlastní Japonci. Ve skutečnosti se ale natáčelo v montážním závodě Fiatu v argentinském Rosariu a auta, která jsou na linkách vidět v různém stádiu rozpracovanosti, jsou typ Fiat Regata. (Stejšn)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace