The Square Peg

Komedie

Velká Británie, 1958, 85 min

Nesmrtelný Pitkin a jeho boss. :-))(10.11.2017)

Poznáte Normana Pitkina? Človiečik s kolísavým pohybom v tesnom obleku, ktorého sme mohli vďaka socialistickej televízii prvýkrát ( a naposledy ) spoznať v groteske Zásah v pravej chvíli. Postavu Pitkina stvárnil skvelý britský komik Norman Wisdom v štyroch filmoch. Tento bol prvý v poradí a tvorcovia ho zasadili do druhej svetovej vojny.(11.5.2016)

Tenhle film řadím jen malý kousíček za nejlepší "Wisdomovku", kterou je podle mě Trouble in Store. Norman opět řádí, tentokrát jako opravář silnic a vojín; zároveň též tenorista-generál německé armády v okupované Francii. Film může určitými scénami připomínat známý Burianův Lelíček ve službách Sherlocka Holmese, také jsou tu dvojníci. Ostatně, nazvat Normana Wisdoma britským Vlastou Burianem, nemusí být zase tak odvážné, jak se na první pohled zdá. Normane vzhůru, Británie ti bude vděčná!(6.11.2008)

Jeden z těch hodně dobrých filmů s Normanem Wisdomem a jeho alter egem Normanem Pitkinem. Tentokrát se pouští do armády a rovnou si zahraje dvojroli britského roztomilého budižkničemu - jako klasicky - a německého generála. A obojí mu jde naprosto výtečně, hlavně pak finální konfrontace je parádní.(16.6.2016)

Tak tady mi slo predevsim o Honor... Ani druhy pokus s Wisdomem nedopadl uplne na vybornou. Asi na to nemam bunky. P.S:: S nasim Burianem bych to moc nesrovnaval...(16.5.2014)

Pro diváky kteří rádi bláznivější. To já sice taky, ale tady to je spíš jen povrchně opracovaný než promyšlený humbuk. Norman umí i lepší. 2,5/5(26.11.2014)

Prvá polovica výborná, potom som sa zabával už trochu menej, ale aj napriek tomu výborná komédia. Odporúčam.(13.4.2011)