Grinch

Grinch

• Austrálie

Rodinný / Fantasy / Komedie / Muzikál

USA / Německo, 2000, 104 min

Čim častejc tenhle film vidim tim se mi víc libí, samozřejmě to neni žádná bomba, ale zábavnost se tomu teda ubrat nedá. A i když je Jim Carrey pekelně namaskovanej, tak i přesto se dá podle grimas docela lehce poznat a ty jeho pohybový kreace jsou taky nezaměnitelný. Jediný co mě tak trošku překvapilo je fakt, že tohle režíroval Ron Howard, kterej je spíš na drama, ale i tuhle komedii si myslim zvládnul docela dobře(17.12.2006)

Musím povedať, že ma Grinch ako malé decko bavil veľmi, dnes už len taká vianočná americká rozprávka. Videl som to asi 8x a aj po 8. zhliadnutí ma to bavilo a baví. Je to tupé, je to detínske, ale ta vianočná atmosféra nechýba a pri pozeraní cez sviatky ma to baví 2x viacej. Naviac Jim Carrey je vo filme zasa skvelý, je to grimasový kráľ a bez neho by to nebolo ono, on a Grinch sú jedna osoba. A boli tam taktiež slušné filmové efekty, napríklad ten voz plný darčekov bol dobrý. Myslím, že film na ktorý sa zabudnúť nedá, pretože je takýchto bláznivých filmov s prostredia Vianoc s prvkami fantásie veľmi málo a tento je jedným z najlepších. /75%/(23.10.2009)

Ocenění: Oscar 2000 - masky; nominace: výprava, kostýmy Zlaté glóby - nominace: herec v komedii/muzikálu (J. Carrey) BAFTA - masky Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - masky, hudba MTV Movie Awards - záporák (J. Carrey) Phoenix Film Critics Society Awards - kostýmy, masky Satellite Awards - kostýmy ...Veselé Vánoce.(29.5.2011)

Nebýt Jima Carreye, tak tu Ron Howard spláče nad výdělkem. Nebýt Jima, nebyl by Grinch tak zábavný, jakým ve skutečnosti je. Zábavný je ale akorát tak na tři hvězdičky, protože Kdovíci tu byli tak strašně protivní, že jsem Grinchovi spíš přál, aby ho duch Vánoc nepřesvědčil o dobru a veselí...což si trošku protiřečí u podobně laděného filmu.(16.12.2018)

Další z mnoha hereckých kreací Jima Carreyho, tentokrát ve vánočním balení. Film jsem viděl jako třináctiletý klučina v kině pár dnů před Štědrým dnem a velmi se mi to líbilo. A ani teď, kdy patřím už mezi -cetileté, mne tento film stále neomrzel, i když jsem ho viděl už mnohokrát. Jen už na něj nahlížím trochu jinak. Tehdy jsem na něj pohlížel jako na vánoční pohádku, dnes na to nahlížím jako na jakési fantasy. Ale baví mne to stále. Je zde vánoční pohoda, která vždy dýchne i na mne, jsou zde suprové kreace Jima Carreyho a úžasný vypravěčský hlas Zdeňka Svěráka, který se sem naprosto hodí. Jima Carreyho navíc výborně nadaboval zesnulý Boris Rösner. Já jsem naprosto spokojený a dávám tři hvězdičky. Na tento film se rád kdykoliv během Vánoc podívám znovu.(27.12.2007)