poster

Grinch

 • USA

  How the Grinch Stole Christmas

 • USA

  The Grinch

 • Německo

  Der Grinch

 • Slovensko

  Grinch

Rodinný / Fantasy / Komedie / Muzikál

USA / Německo, 2000, 104 min

 • Nancy
  **

  Já určitě nejsem ten pravý, který by měl hodnotit, jestli je to film dobrý nebo špatný. Já osobně nesnáším americké Vánoce (ani nemám představu, jak by měly vypadat) a už vůbec tu povinnost být veselá . Ale i tak mi tohle přišlo, že to není nic úplně tragického, je to taková typická americká rodinná komedie: hlavní dětská postava, která zachrání dospělého nebo jeho majetek, nebojí se žádných vrahů, lupičů, úchylů nebo všeho, co se po ulicích potuluje a s radostí si potřese rukou s nějakým bastardem, aby mu řekla, že je to bastard. Nečekala jsem od toho celkem nic kladného, takže mě to nakonec docela potěšilo...(17.2.2005)

 • Oskar
  **

  Do první půlhodiny Ron Howard napresoval snad vše, co na rodinných komediích nesnáším. Cukrkandlovou výpravu, "roztomilé" pidimužíky, řvavé barvy, agonicky se zmítající kameru, přemoudřelou holčičku, všechna ta padání, vřískání a pobíhání... To všechno prosakuje i do zbytku filmu, naštěstí už ne tak koncentrované, takže jsem se dodíval bez trvalých následků. Pokud jde o Jima Carreyho, váhám, zda Grinchovo charisma přisoudit jeho hereckému výkonu nebo té baziliščí masce. Vypadá v ní jako Jack Nicholson natřený nazeleno, takže to bude spíš maskou. Váhání mezi dvěma a třemi hvězdičkami nakonec rozsoudila úvaha, jak by ten film mohl vypadat, kdyby ho natočil Tim Burton. 40%(19.12.2006)

 • salahadin
  **

  Při sledování jsem byl v kůži Grinche, ze začátku jsem s ním sdílel stejné pocity....ale čím víc se stával hodnějším, tím míň jsem ho měl rád! Howard možná záměrně udělal z Kdovíků ty nejnesympatičtější postavičky, jaké jsem kdy viděl, jinak si to nedovedu představit. To aby člověk pohledal. Přál jsem si, aby Grinch našel v tom šrotu, co se mu doma válí, nějakou plně funkční vodíkovou pumu a poslal ji s přáním pěkných třaskavých svátků Kdovíkům přímo do nosu. A Grinchse mi líbí víc, jak Shrek...taky zelenej, ale zábavnější. A zlej :) Aspoň ze začátku. Já chci taky kardiorentgen!(23.12.2009)

 • Aleee89
  **

  Tak takhle si vánoční pohádku teda rozhodně nepředstavuju. Bylo to, no dost divné a i ve čtyři odpoledne jsem u toho usnula! Takže to svědčí i o tom, že to bylo docela nudné. Možná Američanům to ještě pořád něco řekne, ale mě ty jejich morality, kterak se ze zlého stane dobrý, docela štvou. Nebylo to vtipné ani roztomilé, spíš podivné. Jediné plus - Jim Carrey to hrál docela dobře, ač ho nemám moc ráda, tohle mu musím nechat...(26.6.2013)

 • Deschain
  ****

  Možno je to iba pofidérny červeno-zelený vianočný gýč, ale mňa baví a neuráža. Má niekoľko prekvapivo slušných hlášok (Am I just eating because I'm bored?), páči sa mi v originále aj v českom dabingu (Svěrák) a malá Cindy je neuveriteľne neotravná na to, že je to detská hrdinka (a Grinchov pes je tiež sympaťák). Filmový chlpatý a bruchatý Grinch má moje sympatie a baví ma oveľa viac ako kratšia animovaná adaptácia. Kde Dr. (Who) Seuss na tie veci chodil?(5.6.2009)

 • - Na post režiséra byl zvažován Tim Burton. (Hal_Moore)

 • - Pro potřeby filmu bylo vyrobeno 443 kusů oblečení. (Hal_Moore)

 • - Anthony Hopkins namluvil svou roli během jediného dne. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace