Grinch

Der Grinch

Grinch

Rodinný / Fantasy / Komedie / Muzikál

USA / Německo, 2000, 104 min

Kdovíci a zelňák brčálný Grinch mě docela pobavil, ač zas až tak moc vtipný není. Po vizuální stránce je film dost přeplácaný a působí krásně kýčovitě. Nicméně zaběhané Carreyho škleby se sem vlastně hodí.(17.1.2004)

Infantilnější "pohádku" lze asi jen těžko najít. Navíc je Grinch nesnesitelně kýčovitý a to především co se vzhledu Kdovíků a jejich vesnice týče. Zmiňovat fakt, že to Carrey uhrál na svoje ksichty je asi zbytečné, ale mně to i tak nedá. Při některých scénách jsem se téměř chytala za hlavu, jak to bylo trapné, přesto se nemohu ubránit tomu, že na celém filmu je cosi podmanivého.Snad to bude ta parodie na dnešní dobu, kdy lidé vymetají obchoďáky a při tom úplně zapomenou na pravou podstatu Vánoc, nebo vtípky, které mě občas vážně dostaly (Zelený nebereš co, ty rasisto!). Nemluvě o běžecké scéně, nebo té s výbuchem. Je ale velice politováníhodné, že režisérské křeslo nepřipadlo Burtonovi, protože to by byl Grinch kvalitativně někde úplně jinde (samozřejmě výš). Mimochodem vypravěč (obzvlášť Svěrák v českém dabingu!) působil neskutečně rušivě. Ale přes všechna ta negativa dávám rozpačité tři hvězdičky, určité kouzlo tomu totiž nelze upřít.(23.12.2012)

Rozpočet: 123 000 000 $ Otvárací Víkend: 55 082 330 $ (v 3 127 Kinách) Tržby USA: 260 044 825 $ Tržby Celosvetovo: 345 141 403 $(18.5.2012)

• Jara.Cimrman.jr

"Já jsem doma všude, kde prach a špína bude." Jsem tak trochu samotář, nemám v lásce vánoce a dokonce mám zelenou barvu pleti a přesto si s Grinchem moc nerozumím. Sice mu nemohu upřít snahu pobavit mě, ale nějak mu to nevyšlo. Patrně vysílal na jiné frekvenci, než byl nastavený můj přijímač, ale to se ukecaným obludám občas stává.(26.12.2016)

• Pepinec

Z tohohle filmu si toho vlastně moc nepamatuju. Naštěstí.(19.12.2014)