Grinch

Der Grinch

Grinch

Rodinný / Fantasy / Komedie / Muzikál

USA / Německo, 2000, 104 min

Tenhle článek mě přiměl podívat znovu na zelenýho skřetího zlouna a co viděl já byla slušná sranda hlavně díky typickýmu přehrávajícímu a nezřízenýmu Carreymu (nehorázně mě tu baví), pěkně udělaný malebný horský městečko (a smradlavý doupě), kontrast s Kdovíky, masky, sem tam i sympaticky nedětský humor a nakonec i ta střelená veršovanost. Být to pro mě nostalgická knížka a být naivní anti-konzumní hňup, možná se taky urazím a zapšknu, ale pro mě se GRINCH povedl.(11.12.2016)

• Jillen

Howarda mám rád, je to sice průměrný režisér, ale sympaťák, ovšem tohle se mu vymklo z rukou nehorázným způsobem. Takový patos, kýč a zhovadilost jsem dlouho neviděl, tohle dávat na Štědrý večer, chci pod stromek kýbl a budu se modlit aby se rozbalovalo ještě před usednutím k pohádkám. Jim Carrey je trapný, ale ještě trapnější je to co na něj navlékli...Rone, tohle se nepovedlo, už nikdy více kostýmové komedie! Dávám 0%(18.2.2007)

• zdepapepa

Americký folklór jsem nikdy příliš nemusel - velikonoční lovy na vajíčka, koledování ve strašidelných maskách, rozbalování dárků ráno a v neposlední řadě ani tento výtvor Dr. Seusse ani jinou jeho tvorbu. Vzniká tu ale pomyslné prázdné místo - chtěl bych totiž vidět velkofilmové ztvárnění nějaké naší dětské postavy. Třeba Horáčka a Pažouta z Macha a Šebestové, žádní další ikoničtí záporáci mě nenapadají. Dát jim taky nějakou motivaci k jejich činům a na konci filmu by mohli být všichni kamarádi, nějaký aesop navrch. Grinch u mě bohužel ale má pouze slabé dvě hvězdičky.(23.10.2013)

• Aleee89

Tak takhle si vánoční pohádku teda rozhodně nepředstavuju. Bylo to, no dost divné a i ve čtyři odpoledne jsem u toho usnula! Takže to svědčí i o tom, že to bylo docela nudné. Možná Američanům to ještě pořád něco řekne, ale mě ty jejich morality, kterak se ze zlého stane dobrý, docela štvou. Nebylo to vtipné ani roztomilé, spíš podivné. Jediné plus - Jim Carrey to hrál docela dobře, ač ho nemám moc ráda, tohle mu musím nechat...(26.6.2013)

• Xmilden

Ten film se mi nelíbil. Co ovšem oceňuji je samozřejmě Jim Carrey. Jim si umí vystačit, podobně jako Grinch, sám se sebou. Za svou kariéru netočil pouze bláznivé komedie, ale sem tam se vrtnul do dramatu, a tady si zkusil rodinnou vánoční atmosféru se všemi klady a zápory. PS: Film jsem zhlédl jen za účelem doplnění filmografie jednoho nadaného kanadského herce.(8.12.2010)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. listopadu 2000 v Los Angeles. (Varan)

• - Natáčelo se od 7. září 1999 do 18. února 2000 v Kalifornii a Utahu. (Varan)

• - Pro potřeby filmu bylo vyrobeno 443 kusů oblečení. (Hal_Moore)