poster

Grinch

 • USA

  How the Grinch Stole Christmas

 • USA

  The Grinch

 • Německo

  Der Grinch

 • Slovensko

  Grinch

Rodinný / Fantasy / Komedie / Muzikál

USA / Německo, 2000, 104 min

 • zdepapepa
  **

  Americký folklór jsem nikdy příliš nemusel - velikonoční lovy na vajíčka, koledování ve strašidelných maskách, rozbalování dárků ráno a v neposlední řadě ani tento výtvor Dr. Seusse ani jinou jeho tvorbu. Vzniká tu ale pomyslné prázdné místo - chtěl bych totiž vidět velkofilmové ztvárnění nějaké naší dětské postavy. Třeba Horáčka a Pažouta z Macha a Šebestové, žádní další ikoničtí záporáci mě nenapadají. Dát jim taky nějakou motivaci k jejich činům a na konci filmu by mohli být všichni kamarádi, nějaký aesop navrch. Grinch u mě bohužel ale má pouze slabé dvě hvězdičky.(23.10.2013)

 • Ištván87
  ****

  Je možný, že podíl na tom má vskutku brilantní český dabing, kde vypravěče mluví Zdeněk Svěrák a Grinche Boris Rösner, ale mě se to fakt líbilo. Uznávám, že potom ci si Grinch uvědomil co všechno způsobil a scénář začal hrát na typicky americkou notu rodinných hodnot, tak jsem měl chuť vrazit hlavu do televize, někoho profackovat, sežrat dálkové ovládání a tak, ale jinak mě ten film fakt bavil. Jim Carrey byl v nejlepší možné kondici a černý humor tady lítal na všechny strany. Celkový dojem: 70%...(11.1.2010)

 • Rosaviva
  ***

  Tak tuhle "pohádku" jsem neviděla asi něco přes deset let, a protože to vysílají každý rok o Vánocích, rozhodla jsem se, že si to už moc nepamatuju a že se na to podívám znova. Nechápu co je na tom tak úžasného, že se to vysílá každý rok, je plno jiných Vánočních filmů, které se mi líbí víc/které mi připomínají Vánoční "náladu" víc. Jima Carreyho nemám ráda, je hnusnej i normálně, těžko uvěřit, že to může být ještě horší. Ale může. V malé Cindy jsem celou dobu hledala Jenny Humphrey a vůbec jsem jí v ní nemohla najít, no co říct, rozhodně teda vyrostla do krásy. Nakonec tomu dávám s přimhouřenýma očima 3*, myslím ale, že se na to dalších deset let nepodívám.(25.12.2010)

 • scroochy
  ****

  Moje guilty pleasure! Film jsem viděl tak 10 krát v češtině i v angličtině (výbornej dabing, mimochodem) a až na scénku se zpívající holčičkou, kterou vždycky přetáčím se jedná o výbornou přepálenou podívanou, která se nebere vážně a překypuje fórky a hříčkami. Geniální Carrey je pak třešničkou na dortu.(5.11.2012)

 • malylada
  ***

  Hodně bláznívá vánoční jízda s Jimem Carreyem, plná vynikajících masek i nápadů. Škoda, že některý humor spadá do kategorie jednoduššího, ale neustálá škodolibost Grinche prostě baví. Taylor Momsen s kouzelným účesem je snad nejroztomilejší holčička, která se objevila na filmovém plátně. Od začátku se daří držet ztřeštěnost a škoda, že závěr malinko upadá do běžných průměrných vod. Na jednu stranu vypadají masky výborně, ale na druhou stranu mi rozum stál nad některými triky, vzhledem k monstroznímu rozpočtu. I přes všechny mouchy si myslím, že si Grinch zaslouží ten největší prostor v předvánočním TV programu.......6/10(21.12.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace