Netuším, jestli takhle nějak vypadá Grinch ve starém, rozuměj originálním, kabátě, ale řekl bych, že podobně jako u Willow (ke které taktéž složil hudbu Howardův takřka dvorní skladatel James Horner) je u Carreyho Grinche pohádkotvorný rukopis Rona Howarda jasně znatelný. Je to prostě tak trochu jiná pohádka. Smysl Vánoc, jak úžasné...jestli na tohle potřebujete televizní vzor, jde to s váma hodně z kopce;) Ale ideové pozadí je vedlejší – důležitější je lehce úchylná grafická stylizace (v případě dlouhých nosů, králičích zubů a účesů, u hlavní hrdinky Cindy Lou trochu víc než lehce úchylné, ale co, alespoň mají pedofilové po celém světě po A.I. další lukrativní předmět zájmu:)) a tomu odpovídající lehce úchylný projev Jima Carreyho, který bohužel boduje jen těmi několika vtípky pro dospělé (viz „Zelený nebereš, co? Ty rasisto!!!“:)), jinak vykrádá postavy, které už hrál – Hádankáře z Batmana Navždy a Masku z Masky;). Výsledek? Osud jiné legendární amerikanische pohádky – Petra Pana. Bezpochyby zajímavá, ale pro nás ne zrovna pochopitelná, nemá nám co nabídnout...ale děti k tomu klidně usadit můžete, nejspíš se jim to bude líbit (a nejen kvůli postupující amerikanizaci našich Vánoc), i když riskujete, že vaše ratolesti začnou žebrat o takové megadárečky jako viděly v Grinchovi:) Ještě bych se pozastavil nad dabingem vypravěče – nic proti panu Svěrákovi, ale jsem jediný komu připadalo, že jeho hlas je do příběhu akusticky zasazený naprosto divně??(20.12.2004)

Možno je to iba pofidérny červeno-zelený vianočný gýč, ale mňa baví a neuráža. Má niekoľko prekvapivo slušných hlášok (Am I just eating because I'm bored?), páči sa mi v originále aj v českom dabingu (Svěrák) a malá Cindy je neuveriteľne neotravná na to, že je to detská hrdinka (a Grinchov pes je tiež sympaťák). Filmový chlpatý a bruchatý Grinch má moje sympatie a baví ma oveľa viac ako kratšia animovaná adaptácia. Kde Dr. (Who) Seuss na tie veci chodil?(5.6.2009)

Moje guilty pleasure! Film jsem viděl tak 10 krát v češtině i v angličtině (výbornej dabing, mimochodem) a až na scénku se zpívající holčičkou, kterou vždycky přetáčím se jedná o výbornou přepálenou podívanou, která se nebere vážně a překypuje fórky a hříčkami. Geniální Carrey je pak třešničkou na dortu.(5.11.2012)

Předně - nemám ráda xycht a mimiku Jima Carreye, takže jsem uvítala, že bude taky jednou hrát v masce, jenže ... ona ta maska je tak skvělá, že vypadá trochu jako Jim Carrey. Takže abych to shrnula - masky, stylizace filmu a výtvarná stránka jsou opravdu pěkné a nápadité, film sám už mě zas tak moc nenadchl. Ale americké děti určitě pobaví.(3.5.2004)

Vianoce su za dverami, tak nastal cas navodit si atmosferu nejakymi tymi Vianocnymi filmami, ked snehu sa asi znova nedockame. Pribeh o Grinchovi som nepoznal, dokial som nevidel tento film. Neviem do akej miery je film verny pôvodnemu pribehu, ale to mi je jedno. Cely film si pre seba ukradol Jim Carrey, ktory tu predvadza famozne a neskutocne vtipne kreacie. Ten jeho neustale frflajuci magor sa neda nemilovat. A ako bonus tu ma este neskutocne roztomileho psa. Genialna dvojka. Bohuzial ostatne postavy uz su dost tuctove a okrem vizualnej stylizacie nicim nezaujmu. To plati aj o hlavnej detskej hrdinke, ktora na prvy pohlad pôsobi sympaticky, ale väcsinu filmu ma jeden vyraz aj ked ma predvadzat rôzne emocie. Takze po par minutach mi zacala dost liezt na nervy. Celkove ladenie filmu je dost vyrazneorientovane na detskeho divaka a tak pokial nie je na scene genialny Carrey, tak je film dost priemerny. Sklamanim je aj dost tuctovy soundrack, ktory nedokaze poriadne navodit Vianocnu atmosferu. Horner bol vzdy rutiner, ktory zlozil par dobrych soundtrackov a z nich tazil zvysok kariery. Technicka stranka je kvalitna. Väcsinou realne sceny na ukor CGI, ale trochu mi vadila studiovost celeho toho mestecka. Aj ked neoblubujem Tima Burtona, tak by podla mna v jeho rezii z toho bol pôsobivejsi film. Ale stale je to prijemna rozpravka, ktoru si pocas Vianocnych sviatkov rad pustim. CZ dabing je fantasticky. Boris Rösner bol dabingovy kral. 6/10.(21.12.2016)

• - Maskovanie Jima Carreyho na Grincha trvalo každý deň nakrúcania až 3 hodiny. Aby to Jim vydržal, bol nútený sa naučiť od špeciálnych vojenských jednotiek techniky na zvládanie stresu. (Raccoon.city)

• - Grinch měl být černo-bílý. Na původních ilustracích v knize "How the Grinch stole Christmas" od Dr. Seusse je totiž černobílý s prvky rudé. Filmaři uvažovali, že barvy zachovají, ale pak usoudili, že by na filmovém plátně taková kombinace nemusela fungovat. Nakonec je tedy Grinch zelený, podle ohavné barvy aut, která se tehdy půjčovala ve Washingtonu-Baltimore a animátor Chuck Jones ji nenáviděl. Pro skřeta, který nemá rád Vánoce, mu připadala akorát. (P. J. D.)

• - Grinchův oblek je vyroben z chlupů yaka obarvených na zeleno. (Geriel)