poster

Grinch

 • USA

  How the Grinch Stole Christmas

 • USA

  The Grinch

 • Německo

  Der Grinch

 • Slovensko

  Grinch

Rodinný / Fantasy / Komedie / Muzikál

USA / Německo, 2000, 104 min

 • Webb
  *

  Nenáročná Fantasy pro malé děti, kde v českém dabingu sice potěší hlas vypravěče Zdeňka Svěráka, zvuková kulisa ale bohužel moc ne. Zvuková stopa dabingové nahrávky se tu naprosto mlátí. Pro mě se bohužel stal Grinch hodně špatným vtipem a poprvé jsem viděl Rona Howarda se seknout o pořádný kus vedle.(11.12.2009)

 • Sawy
  *****

  Je kýčovitý, je přeplácaný, je strašlivě americký - a já si bez toho zelenýho parchanta stejně Vánoce nedokážu představit! Grinch je doslova přecpaný tunou zábavných detailů, kterých si napoprvé nemáte šanci všimnout. Jeho humor má daleko k prvoplánové řachandě a na to, že má jít o dětský film, je v mnoha ohledech sofistikovanější a úchylnější, než by člověk čekal. Howard zkrátka vzal americkou pohádkovou klasiku, nasypal do ní obrovské peníze a natočil něco nepopsatelného, co sedne asi tak jednomu člověku z deseti. Já jsem ten jeden. A zeleného Jima Carreyho, odporně nazdobené Kdosice a geniální komentář Zdeňka Svěráka si rád dopřávám znovu a znovu. 90 %(29.3.2009)

 • peter12
  ****

  Začalo to nezáživne, nudne a i dialógy neboli zábavné, ale ako film postupoval, začal byť zaujímavý, zábavný a bodoval aj u vtipných dialógoch. Dobré spracovanie, svieži scenár, vynikajúce herectvo J.Carreyho , pekné vianočné posolstvo a parádne vyrozprávanie, ten hlas čo povedal, to aj dávalo zmysel.(3.2.2016)

 • Derek
  **

  dosť divný film. pre američanov je to určite kultová klasika z ktorej sú na vetvy (usa - tržby cez 200 mil.), ale na mňa to pôsobí divným dojmom. počas celého filmu som sa príliš nenasmial (snáď len spomienky na grinchovo detstvo sú takým príjemným osviežením), nemal som ani taký vianočný feeling (ktorý inak u filmov odohrávajúcich sa počas vianoc mávam) a miestami som sa i dosť nudil. neviem ako vy, ale ja som dosť sklamaný:-((20.5.2004)

 • Vědma
  *****

  Grinch je takový můj soukromý americký Mrazík. Miluju jeho český dabing, miluju hlášky z něho, které umím nazpaměť a nikdy mě nepřestane bavit se na něj dívat, což bych po prvním zhlédnutí nikdy neřekla. Jeho naprosto úžasná kýčovitá přeplácanost způsobila, že se u něj nemůžu nudit, protože vždycky objevím něco, čeho jsem si ještě nevšimla. I když nemám ráda americký styl Vánoc, dokážu se od toho oprostit a své oblíbené postavy Maxe, Cindy, Martu Kdovíjakou a hlavně starostníka - muže, kterému dvakrát vytrhli mandle - si před Vánoci ráda pozvu domů, spolu se Zdeňkem Svěrákem.(8.2.2009)

 • - Grinch měl být černo-bílý. Na původních ilustracích v knize "How the Grinch stole Christmas" od Dr. Seusse je totiž černobílý s prvky rudé. Filmaři uvažovali, že barvy zachovají, ale pak usoudili, že by na filmovém plátně taková kombinace nemusela fungovat. Nakonec je tedy Grinch zelený, podle ohavné barvy aut, která se tehdy půjčovala ve Washingtonu-Baltimore a animátor Chuck Jones ji nenáviděl. Pro skřeta, který nemá rád Vánoce, mu připadala akorát. (P. J. D.)

 • - Maskovanie Jima Carreyho na Grincha trvalo každý deň nakrúcania až 3 hodiny. Aby to Jim vydržal, bol nútený sa naučiť od špeciálnych vojenských jednotiek techniky na zvládanie stresu. (Raccoon.city)

 • - Grinchův oblek je vyroben z chlupů yaka obarvených na zeleno. (Geriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace