Zlaté časy

(pořad)
Zábavný
Slovensko, 2016, 121x60 min

Účinkují:

Elena Vacvalová (moderátor), Dano Heriban (moderátor), Milan Lasica (moderátor), Pavol Topoľský, Kamila Magálová, Andy Kraus, Henrich Hlocký, Peter Nagy, Michal Kubovčík, Monika Haasová (více)

Zlaté časy vždy boli, sú a budú! V zábavnej show cestujeme v čase prostredníctvom televízneho archívu ale aj v rozhovoroch s hosťami relácie... 60-ročný archív RTVS je bohatým zdrojom našej pamäte (takto sme tu žili), ale aj toho, ako sme sa za toto obdobie zabávali. Cyklus prináša retro atmosféru s presahom do súčasnosti. (STV)

MM_Ramone

To je ale nuda. Stará teľnatá Elena Vacvalová to moderuje príšerné kŕčovytým, nechutne podlízavym spôsobom, občas tam hodí nejaký väčšinou trápny bonmot starý intelektuálny chuj Milan Lasica a pozvaný hosť sa márne snaží byť za každú cenu náramne vtipný. Do toho na povel čapká tlupa idiotov, ktorý tvoria publikum. Takže zhruba takýmto dojmom na mňa pôsobí relácia "Zlaté časy" ktorá sa od roku 2016 objavuje na obrazovke slovenskej verejnoprávnej televízie. Je najvyšší čas, aby sa to už konečne stiahlo z vysielania. * ()

tron

Máloktorá slovenská televízna relácia prekonala také veľké zmeny. Pôvodne opotrebovaná Elena Vacvalová (ktorú však máme relatívne radi za nostalgické spomienky z Aj múdry schybí a Čo dokáže ulica) ako hlavná moderátorka plus svojský Dano Heriban (spolumoderátor + hudobný doprovod, v tom čase bol veľmi populárny vďaka markizáckemu komediálnemu seriálovému hitu Horná Dolná) si do štúdia pozvali známeho hosťa. Ten hovoril zaručene (ne)vtipné historky z nakrúcania a do toho sa púšťali absurdné retro zábery z Česko-Slovenska dajme tomu 60-tych rokov 20. storočia. Po skončení prvej sezóny nastala TOTÁLNA MASAKRA. Heriban sa ako moderátor neosvedčil a bol nekompromisne „odídený“, Vacvalová zostala, ale dostala po svoj bok spolu-moderátora v podobe takmer osemdesiatnika Milana Lasicu, ktorý však de facto nie je spolu-moderátor, ale iba tam 80% času relácie ticho sedí, občas sa ho Vacvalová niečo spýta a on (kvázi)vtipne odpovie, na čo sa (platené) publikum začne hurónsky rehotať. Okrem Dana zmizli aj retro reportáže a nahradili ich retro zábery zo života pozvanej osobnosti, čiže spravidla ide o hercov a siaha sa do archívu RTVS, vďaka ktorému ich vidíme o napr. 20 rokov mladších. Výnimka bola napr. u Zděnka Pohlreicha, ktorý nie je herec a tak sa rozhovor s ním prekladal retro zábermi z reštaurácií 80. rokov. No neviem no, nič moc. ()

Rex Mundi

Vzhľadom na to, ako "ľúbim" tieto estrádne, či ako to nazvať, zábavné formáty, prekvapivo sa práve pri tejto spomienkovej relácii dokážem nenudiť. Až šokujem samú seba. Možno je to zaujímavým obsahom, čo sú väčšinou teda spomienky a pikošky zo života nejakého herca a podobne. Hoci špeciálne v Zlatých časoch sa často cítim trápne, keď Milan Lasica hodí do pléna ľubovoľnú hlášku a všetci povinne aplaudujú alebo vyjú smiechom. Hm. ()

Arsenal83

Videná len časť s Lasicom odvysielanú pre jeho úmrtie a neviem, či iné kvalitou boli porovnateľné. Ale tá konkrétna bola dobrá. ()

Flego

Zábavná show verejnoprávnej RTVS chytila druhý dych a oveľa lepšiu úroveň, keď sa k Vacvalovej pridal Milan Lasica a vymenil toporného Heribana. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 22.9.2016, pôvodný televízny zábavný cyklus - Ukážka nefungujúcej a bezradnej dramaturgie. Ale nakoľko sa včera jednalo o pilotný diel, tak budem zhovievavý. A za obrovské plus považujem reportáž s Henrichom Hlockým. Z nej napríklad vyplynulo, že v súčasnosti žije a pracuje vo Veľkej Británii ako vyštudovaný stavbár. A tiež, že kedysi vyhral aj konkurz do seriálu SAFARI, ale rodičia mu to zatajili. (23.9.2016) ()

Karamanlis

Kvitujem prítomnosť Milana Lasicu, ktorý je síce zostarnutejší a ťažkopádnejší, jeho inteligentný humor však má stále čosi do seba (celá táto relácia je vlastne akýmsi Lasicovým piedestálom), ako aj skutočnosť, že sú sem pozývaní relatívne zaujímaví hostia, nie obkukaní Kuly Kollár, Bičan, Studenková, Kramár či rýchlokvasky z rôznych televíznych show, ako tomu býva v ostatných rokoch zvykom v komerčných TV. ()

corpsy

Mám rád výlety do minulosti a mám rád nostalgické spomienky na ( skvelé ) roky minulé. Ale asi nebudem mať rád tento program, ktorý aj napriek tomu, že ponúka to čo mi šmakuje, robí to po novom, čo rád nemám. ()

ibeh

Kvalita dílu určitě záleží na hostech pořadu. Podle toho si vybírám, kdo je mi sympatický. Např. díly s Pauhofovou a Mauréry byly výborné. Nebo vzpomínání na pana Chudíka. A pana Lasicu mám ráda, stále dokáže vtipně glosovat. ()

sator

Viděl: Polívka, Bílá, Nárožný, Macháček, Luknár, Stašová, Huba,Juraj Nvota, Dorota Nvotová,Vetchý, Svěrák, Kerekes.Boris Filan,Jožo Ráž. Vacvalová se mi líbí, je svá a dobře napojená :-) Jediná výhrada je k necitlivému až brutálnímu střihu... Vašáryová a Lasicova, Kvietik, ()

PatoP

Počiatočný zámer bol určite zaujímavý, no zjavne z neho zostalo iba torzo. Celé je to také nemastné neslané, a to kvôli niektorým hosťom, ktorí si to tam akoby iba prišli odsedieť, no hlavne kvôli moderátorovi Danielovi Heribanovi. Zaujímalo by ma, ako sa k moderovaniu tejto relácie dostal. Nech mi prepáči, ale ako moderátor je totálne neschopný, a ako spevák by mohol kraľovať Hviezdnej rote. Do toho ešte ten uši drásajúci umelý krik zaplatených divákov v hľadisku, a nešťastie je na svete. No a ten silvestrovský diel bol totálny nepodarok! Trápni Kemka a Sajfa. To už horších hostí nemohli pozvať. ()

Autogram

Prvá séria s Heribanom bola dosť rozpačitá. Ale od druhej s Lasicom sa to výborne rozbehlo a aj výber hostí sa výrazne zlepšil. Pre mňa nezabudnuteľným zostáva Miro Žbirka, keď kvôli jeho výrečnosti musela byť relácia neštandardne predĺžená asi o 10 minút. Dobrí hostia, príjemná moderátorka a vtipné postrehy Lasicu, to je v súčte inteligentná zábava. ()

klúčik

Zábavná relácia, ktorá je zábavná iba preto, že je tam pán Lasica... Pani Vacvalová , tak tá mi akosi nesedí... Dávam 50%. ()

kolemjdouc

velice příjemný pořad.Až komorní.Díky i paní Vacvalové.Pan Lasica už je dávno za zenitem ale budiž někdy je vtipný.mě se zdá že ho to tam někdy ani nebaví. ()

kersten

Ako už bolo spomínané v predchádzajúcich komentároch : absolútne nevyužitý potenciál. Miestami veľmi dobré ( retro dokrútky : number one). Ale neskutočne ma iritujú dokrútky zo starších filmov, kde hercom upravili tváre ( za Vácvalovú alebo Heribana), s vlastným totálne trápnym, kože vtipným textom. Tak týmto to ozaj pokazili na plnej čiare. Ak to bude pokračovať takýmto štýlom, budem nútená znížiť hodnotenie. ()

tančísvlky

Len málo relácií sa dá pozerať na RTVS a tou jednou z mála je táto "hodinovka" s obsahom. Je až viac ako dobrá voľba aj moderátorka Elena Vacvalová. Jej pekné slová sú viac ako vzácne a málo ich je možno vidieť na ostatných programoch RTVS... ()