Zachránci moře

• Dánsko

Hjælp, jeg er en fisk

• Německo

Platsch! Hilfe, ich bin ein Fisch!

Help I'm a Fish

Pomóc, som ryba

Animovaný / Rodinný

Dánsko / Německo / Irsko, 2000, 77 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $563,911Tržby Celosvetovo $9,194,146(2.7.2009)

Pre mňa priemerný animák, ale môjho juniora celkom v tv zaujal. Neviem sa však zbaviť pocitu, že na ďalšie pozretie už by to až tak nehltal.(3.4.2009)

Nenáročný koprodukčný animák s príbehom typickým pre deväťdesiate roky, ale celkom fungujúcim, a s cieľovkou pre odrastenejšie deti. Môže sa oprieť o kvalitnú animáciu, ktorá vyobrazením i humorným stvárnením nie náhodou kopíruje disneyovky tých čias, čo je aj jeho veľkým kladom. Občas sa podarila aj nejaká hláška. Dej je príjemne dobrodružný a nuda vôbec nehrozí.(16.8.2018)

• KristKrist

Není to špatná pohádka a protože jsem ji shlédla ´´nedávno´´ moc jsem ji přirozeně nehltala,ale kdybych ji viděla o deset let dřív asi by se mi líbila,i kdy můžu s jistotou napsat,že nejde o žádnou filmovou parádu. Dám dvě hvězdy,nemá daleko ke třem,přece jenom námět příběhu je působiví,navíc zpívající Alan je jen další plus filmu- aspoň jsem se pobavila :D. Graficky se mi ale pohádka nelíbila,takže asi tak.(6.12.2012)

V konkurenci dnešních animáků např. od Pixaru to už není žádná bomba. Ovšem, před těmi dvanácti lety to bomba byla. Stále hezké, zajímavé animace, které mi v mnohém připomínají staré Disneyovky. Je to určené především pro děti, takže mu určitě musíme odpustit filmovou fyziku a jednoduchá vědecká řešení.. .:)(7.3.2013)