Klíče (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1973, 15 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Bakaláři na téma Vysoká škola logistiky řízení předávky klíčů aneb Šest osob vs. dvoje klíče.(28.12.2016)

V této povídce mě velice bavily herecké výkony. Že je skvělý Menšík, to se tak nějak předpokládá, ale výkony všech pěti dětí byly v porovnání s tím, co se předvádí v dětských rolích dnes, neuvěřitelně dobré. Trochu slabší mi přišla pointa příběhu samotného - tak moc se zas nestalo. No a děti bývaly sakra samostatné, to by dnes taky nešlo.(4.10.2019)

Pět dětí a ovdovělý otec, jak by se dnes řeklo, samoživitel. V dnešní době nemyslitelné, ale to je jiná kapitola. Čtyři kluci, jedna holka a výchova rázná a hlavně praktická. Povídka se odehrává kolem klíčů od hlavních dveří a zodpovědného přístupu každého člena rodiny. Včetně otce. Vlastně je to taková názorná humorná moralitka k zamyšlení. I přes výchovu pevnou rukou je důležité jít příkladem, uznat svou chybu a nad vším tím se nakonec jen pousmát. Vladimír Menšík ve své typické roli a děti, které byli pro své role výborně ukočírované.(6.11.2016)

Někdo doma zapomene svačinu, jiný hlavu na učení a tatínek si pro změnu vezme dvoje klíče od bytu :-D Herecky zvládnutá bakalářská povídka, kterou završila "ukecanost" PANA mistra Menšíka. 75%(2.4.2017)

Kdyz deti jeste nebyly spratci.(30.9.2019)