Tváří v tvář…

• Kanada Facing

Názory na ně se radikálně rozcházejí. Někteří je zbožňují, jiní zavrhují. Staňte jim Tváří v tvář! (National Geographic)

Real Tom Hardy odpad!

"IT WAS LIKE A WILD WILD WEST, OUR SECRETARIES HAD GUNS, WE HAD SHOTGUNS IN THE CORNERS, WE HAD UZIS, IT WAS INSANE." ------------ Tretia epizóda o Suge Knightovi veľmi dobrá, ba čo viac, možno jedna z najvyváženejších a najobjektívnejších, čo som na danú tému videl, a že toho nebolo málo. Práve preto mi vôbec nejde do hlavy, ako mohol byť zvyšok série taká nechutná, neobjektívna a jednostranná sračka. Nechápem. ()

Phantasma

Viděl sem všechny díly, zatímco o Escobarovi nebo Arnoldovi sem toho za svůj život zjistil docela dost a tento dokument mi dal víceméně za pravdu, tak díl o Putinovi mě šokoval. Myslel sem si, že vím do čeho jdu, ale člověku je z toho na konci pěkně úzko. Co k tomu říct .... "Putin není Rusko". Ale propaganda, ta jede na 130 %. Velice povedená série dokumentů o známých osobnostech. ()

Arsenal83

Veľmi jednostranný, neobjektívny seriál. Putin je úplne postavený do role karikatúry a KGBáka, pod ktorým ľudia len trpia a opozícia proti nemu je neskutočná. Hussajn podaný nezaujímavo, ešte horšie je na tom Trump. Snímok pochováva sám seba už na začiatku, keď upozorňuje, že ide len o názory svedkov, ktorí sú ale evidentne zaujatí. ()

pOne

Viděl jsem zatím pouze pár dílů. A po pár dílech musím uznat, že každý díl umí na velice omezené stopáži přijít s něčím skutečně velice zajímavým, s něčím, co se člověk jinde nedozví. Pokud jde o objektivitu/neobjektivitu ... osobně mi nevadí neobjektivní dokumenty. Rád si poslechnu názor všech stran, abych si mohl udělat obrázek. ()

*CARNIFEX*

Mám za sebou epizódu (prvú a poslednú z tejto série, ktorú som bol ochotný pozrieť) o Husainovi pričom smelo môžem skonštatovať, že ide o totálne neobjektívny grc. Sadám si určite za svoje činy slučku zaslúžil, o tom "žiadna" (!), ale keď jeden z hlavných "svedkov" povie, že celý život bol po jeho boku, no o zverstvách ktoré spáchal sa dozvedel až po príchode do Ameriky, kurva nech sa na mňa nikto nehnevá, ale tu ide logika akosi mimo mňa. Navyše poznám osobne človeka, ktorý počas vojny v Iraku pôsobil ako vojak, pričom ten mi veľa krát rozprával o tom, ako boli ľudia Saddámovi vďačný za množstvo sociálnych výhod o ktorých sa nám môže len snívať. Od príspevku na auto, byty, dovolenky, po vysoký štandard v zdravotníctve. Čo sa týka jeho nehumánnych činov, boli nasmerované najmä voči ľuďom, ktorí páchali množstvo závažných trestných činov, ako zneužívanie detí a podobne, nie len tým, ktorí nesúhlasili s jeho "politikou", aj keď samozrejme utópiou netrpím a je mi jasné, že tí čo sa mu postavili na odpor, na ružiach ustlané nemali. Jeho garda dohliadala na poriadok v uliciach, moslim nemohol zbiť svoju ženu, lebo dostal na vlastnom pozemku vylágoš, nikto nemohol zo zbrane len tak strieľať zo zbrane do luftu bez príčiny, ako je tomu dnes. Navyše, najväčší chaos nastal po jeho poprave, po nástupe Nouri al-Maliki-ho, ktorý je horším diktátorom ako bol samotný Saddám. O jadrových zbraniach, ktoré nikdy nemal, no preto všetko boli dôvodom na inváziu do Irackej krajiny ani nemusíme diskutovať. Skutočnú príčinu každý pozná. Skrátka, "demokracia" na ktorú táto kultúra nie je ani omylom nijak pripravená sa tejto krajine nijak nevypláca. Kým predtým mali "všetko", Bagdad bol v úplnom rozkvete, teraz majú stravu na prídel a množstvo zrúcanín. Takže si tento dokument strčte do piče pre amero-honičov, lebo každá minca má dve strany, pričom tento snímok je len jednostrannou záležitosťou. ()