デジモンユニバース アプリモンスターズ

• angličtina Digimon Universe: Appli Monsters (více)
Japonsko, (2016–2017), 20 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Kokoro Kikuči, Jumi Učijama, Wataru Takagi, Daisuke Sakaguči, Tošijuki Tojonaga, Cubasa Jonaga, Inori Minase, Nao Tamura, Anri Kacu, Jó Taiči, Šóta Jamamoto (více)

Epizody(52)

Israha

Digimon je moje srdcovka už od dětství, ale tímto experimentem u mě celá franšíza narazila na nepřekonatelnou generační bariéru. Jakkoliv chápu, co tím Japonci sledovali (dnešní děcka už si nehrají na hrdiny a nepodnikají výpravy do cizích světů, aby tam bojovaly s monstry o záchranu světa, nýbrž čumí do smartfounů, žijí životy jiných a bez internetu si připadají jako bez ruky - a Appli Monsters jim svou stylizací vychází zcela vstříc), nedokážu si v tom najít nic sympatického. Seriál sice v každém díle nenápadně ukazuje, že přehánění to s technologiemi dělá z lidí debily, ale veškerý ten virtuální online život je zde stejně prezentován jako něco strašně cool. A když se k tomu přidají ústřední postavy v podobě infantilního youtubera a přeslazené influencerky, které tam krom asi dvou dílů, co rozvíjejí jejich charaktery, jsou jen proto, aby každý díl dokola opakovaly své hlášky, už to začíná být nesnesitelné. Příběh rozmělněný, akce nudná (a kombinace klasické kresby s CGI animací je tu vyloženě hnusná), charaktery nerozvinuté (na to pozor, Digimon i přes škatulku anime pro prťata vždy uměl přinést životné a dobře napsané postavy). Tu jednu hvězdu dávám za finálních několik dílů, ve kterých se z připitomělého animovaného deníčku dětí, žijících své životy online, stalo překvapivě temné, chvílemi až "matrixovské" sci-fi, které se nebálo vhodit dětské protagonisty do emočně brutálních situací a dilemat. Ale to už přišlo tak nějak s křížkem po funuse. ()