Nacume júdžinčó go (TV seriál)

• Japonsko

夏目友人帳 伍

• Japonsko

Natsume yūjinchō go

Natsume Yujin-cho Go

Animovaný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2016, 11x24 min

Natsumeho kniha kamarádů je pořád stejně skvělá podívaná a to již pátou sezónu. Kromě neskutečně skvělého pocitu, který při sledování mám, dostanu skoro pokaždé hodně povedený příběh doprovázený vnitřními monology hlavního hrdiny, které jsou pokaždé velmi kvalitní a občas i donutí k zamyšlení. Zkrátka jsou tam emoce, je tam spousta zajímavých témat a nic nepůsobí jakkoli nuceně, spíš naopak, vše si velmi příjemně plyne... K tomu se přidává velmi dobře vybraná hudba, stále stejná a pro mě sympatická animace a samozřejmě jedna z mých oblíbených anime postav - Nyanko sensei! Zkrátka tohle anime má neskutečnou kvalitu v tom, jak příjemně a hluboce se dají jednotlivé díly prožít. 9/10(11.10.2016)

[First Impressions]: Děkuji studiu, že neměnili grafické ztvárnění a nechali Natsumeho takového, jako si ho pamatuji. Opět klasické snídaňové anime, které zahřeje na srdci a milým způsobem rozveselí :-) Po 1EP 80%(8.10.2016)

Další velmi dobrá série Natsumeho, která by mohla být ještě lepší, kdyby se scénář nezahazoval s válkami klanů a sledování nezajímavých postav s ještěřím youkaiem na těle. Každý přece ví, že Natsume yūjinchō bývá nejlepší a nejjistější v dílech, kdy Natsume pomáhá youkaiům od jejich porůzných útrap a hraje k tomu zcela báječná hudba. Právě tyhle díly jsou totiž v GO výborné a patří k tomu nejlepšímu co v prozatímních pěti sezónách Natsume divákům předvedl. Za slabší 4*.(16.2.2017)

Anime zostáva, priebežne po celých osem rokov čo vychádza, nemenné ako kvalitou, kresbou, animáciou, hudbou, tak aj dejovo. Vždy je to o jednotlivých epizódkach, ktoré ma striedavo pri všetkých jednotlivých sériách buď nudili, pobavili alebo potešili nápaditým rozuzlením a pri piatej sérií som si už konečne zvykol na to a pripustil, že nejaká zápletka, ktorá by sa tiahla cez viac dielov, by bola vlastne pre Natsumeho len na obtiaž. Nyanko sensei perfektný ako vždy. 11/11 – 70%(25.11.2016)