Epizody(6)

Nedaleko malého městečka v Pyrenejích byla objevena mrtvola koně bez hlavy. Zvíře patřilo místnímu magnátovi. Detektiv Servaz začíná pomalu rozkrývat temný příběh šílenství a pomsty... (TV Prima)

Zlajdaa

Už je to nějaký pátek, co jsem četla Mráz a následující knihy, takže si nepamatuju všechny detaily, ale... *SPOILERY* 1) Martin měl být čtyřicátník, nevím proč do jeho role dosadili o víc jak 10 let staršího herce. 2) Pokud si pamatuju, Martinova a Charlienina nevěra se nikdy neprovalila a nejsem si jistá, jestli kdy vůbec spolu spali, natož aby spolu čekali dítě...? 3) Vůbec si teď neuvědomuji, že by se Servaz znali s Hirtmanem z doby před zatčením a že by dokonce byli přátelé... to mi zavání inspirací seriálem Stoupenci zla. Ale už je to nějaká doba, klidně mě vyveďte z omylu... možná si Mráz budu muset oprášit :-) Nicméně... Jedna věc je, když je pozměněn děj... to už tak u filmových a seriálových adaptací bývá, ale když jsou ty změny natolik rozsáhlé, že mění charakteristiky postav a vztahy mezi nimi, to už je prostě moc. Paradoxně závěr seriálu, ač tolik odlišný od předlohy, se mi celkem líbil, ale jinak katastrofa. ()

Cervenak

V mnohom lepšie ako kniha - scenáristi sa snažili, aby z tej bizarne prekombinovanej, neoriginálnej, nelogickej a miestami vyslovene hlúpej knihy urobili funkčný príbeh, takže pekne čarovali so vzťahmi postáv a dali tomu lepší tvar. Na druhej strane sa v adaptácii stratili aj scény, ktoré boli v knihe silné, najmä celé vyvrcholenie. Napriek výhradám solídna detektívka. ()

George Stobbart

Adaptácia excelentnej knihy Bernarda Miniera „Mráz“ je pozerateľná, miestami takmer zaujímavá, zasadená do pekného prostredia a solídne natočená, no dejovo povrchná, celkovo odfláknutá a nevýrazne obsadená. Na tých 6 zimných večerov tento severský thrill síce neurazí, no z tej vymakanej, napínavej a pohlcujúcej predlohy sa rozhodne dalo vyťažiť niečo silnejšie... Možno keby to nerobil trapácky netflix... Očakávam, že nejako podobne dopadne aj ďalšia z nadchádzajúcich, zimou spriaznených adaptácií; „Terror“ Dana Simmonsa. ()