poster

Švábi

 • USA

  They Crawl

 • Slovensko

  Šváby

Horor / Sci-Fi

USA, 2001, 93 min

Režie:

John Allardice

Kamera:

Maximo Munzi

Hudba:

Neal Acree

Producenti:

Paul Hertzberg

Scénografie:

Gary Constable

Kostýmy:

Nikki Siegenberg
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • SOLOM.
  **

  Očekával jsem něco v podobě Klíšťat či Slimáků, ale Švábi jsou jen dalším hodně nepovedeným hororem, který nám příliš záživné podívané rozhodně nenabídne. Režisér John Allardice měl minimum zkušeností a to se bohužel nepěkně podepsalo na tomto filmu snad ve všech směrech. Začátek byl ještě v rámci přijatelnosti docela zajímavý a obě vraždy sebou přinesly i trochu toho potřebného napětí a akce. Jízda autobusu demolujícího vše co mu přišlo do cesty, patří vůbec k tomu nejlepšímu, co nám zde bylo nabídnuto. Bohužel se odehraje hned na samotném začátku. Následující policejní pátrání spíš připomínalo nějakou parodii na detektivky a jen ukázalo, proč si tolik lidí dělá z policistů srandu. Představitelka hlavní ženské role byla ještě v rámci přijatelnosti OK, ale její kolega a hlavně šéf – tak ti byli úplně mimo. Na vše podstatné tak musel přijít bratr druhé oběti, který ač měl jít před vojenský soud, si klidně pobíhá městem, dostane se všude, všichni mu skoro všechno poví a je pořád o krok napřed před policisty. Škoda jen, že nám to nebylo podáno záživnější formou. A to nás ještě čeká „zlatý hřeb večera“ – no vlastně dva: nejprve plastikami znetvořený Mickey Rourke, který tu byl dle mého úplně zbytečný, ač hrál vůdce sekty a následně odporní digitální „švábi“, kteří se vždycky objevili, obsypali oběť nebo si s ní nejdřív zahráli na schovávanou a ve finále se spojili v jednoho obřího švába. To byla „pecka“ největší. Větší debilitu jsem už dlouho neviděl a to nemluvím o několika rádoby „zvratech“ v příběhu, které neměli ani hlavu a patu už vůbec ne.(27.1.2019)

 • Martin741
  odpad!

  Rezijny debut Johna Allardica, a hned taka patlanina. Scenar je cisty vyplach, k tomu tragicki herci...... sracka. 0 %(7.4.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace