Je s námi konec?

(neoficiální název)

Dokumentární

USA, 2016, 93 min

• Pepinec

Jestli se budou dál točit podobné dokumenty, tak jo, je s námi konec. Leo si tu hraje na Willyho Foga a chytá se za hlavu pokaždé, když někde něco roztaje. Měl by si tenhle týden zajet do Špindlu. Já si určitě nemyslím, že my lidi děláme všechno správně a že svět je v top formě, ale taky úplně nevím, jestli je všechno vážně tak v háji. Jeden vědec říká globální oteplování existuje, druhý vědec říká globální oteplování je blbost, třetí vědec říká přestaňme žrát hovězí, čtvrtý vědec říká začněme žrát kuřecí a pátý vědec polemizuje se všemi čtyřmi předchozími kolegy. V pátek začíná finále extraligy a já bych si přál, aby to byl taky takový hokej.(11.4.2017)

• NostraMovies

Povrchné pozlátko,tisíc krát omielané,len tentokrát s konečne Oscarovo doceneným Leom...Je zbytočne to nejak obkecávať,no toto komerčné zhrnutie otrasného stavu planéty je až príliš všeobecné...DiCaprio je pán herec,avšak toto PR som mu proste neuveril...Ak si niekto chce rozšíriť v rámci tejto témy obzory,tak určite odporúčam dokument Cowspiracy: The Sustainability Secret....(1.11.2016)

Ke shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=_G_tb92eq-8(22.5.2017)

90% ... Hlavne vďaka obsahu, ktorý vo mne významne zarezonoval. Ľudia sa naozaj musia spamätať a prestať popierať klimatické zmeny, len kvôli ziskom od korporátov, ktoré robia všetko preto aby túto skutočnosť zahmlili. Už teraz je neskoro, no ešte stále je to zvrátiteľné, ak ľudstvo začne spoločne konať. Parížska dohoda je veľký úspech, no je nutné aby sa skutočne pretavila do praxe, aby neostala len na papieri. Mysli globálne, konaj lokálne! Začni teraz! Podieľaj sa na záchrane našej planéty, ak ti záleží na tvojom živote a živote ďalších (aj tvojich) generácií.(6.11.2016)

Místy sentimentální a někdy se můžete přistihnout, jak vám hlavou prochází myšlenka, že je to zas další konspirační teorie založené na "pravdivých" informacích. Ale ať to někdy vypadá všelijak, fakta které jsou řečená jsou pravdivá a to je myšleno bez uvozovek. .. Leč hlavní plusem tohoto dokumentu je, že se na danou problematiku nahlíží z více úhlů. .... HODNOCENÍ: 80% (4*)(5.11.2016)