poster

Je s námi konec?

 • Česko

  Before the Flood - Co s námi bude?

  (festivalový název)
 • USA

  Before the Flood

 • USA

  The Turning Point

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Je s nami koniec?

Dokumentární

USA, 2016, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  **

  Jestli se budou dál točit podobné dokumenty, tak jo, je s námi konec. Leo si tu hraje na Willyho Foga a chytá se za hlavu pokaždé, když někde něco roztaje. Měl by si tenhle týden zajet do Špindlu. Já si určitě nemyslím, že my lidi děláme všechno správně a že svět je v top formě, ale taky úplně nevím, jestli je všechno vážně tak v háji. Jeden vědec říká globální oteplování existuje, druhý vědec říká globální oteplování je blbost, třetí vědec říká přestaňme žrát hovězí, čtvrtý vědec říká začněme žrát kuřecí a pátý vědec polemizuje se všemi čtyřmi předchozími kolegy. V pátek začíná finále extraligy a já bych si přál, aby to byl taky takový hokej.(11.4.2017)

 • DaViD´82
  ****

  Leova hluboce osobní esej o jeho letitém boji s větrnými mlýny, rozhodně ne dokument v pravém slova smyslu. Veškerá působivost vychází z jeho naléhavé bezprostřednosti a viditelné snaze na něco upozornit i něco změnit. Umí být naléhavý i přesvědčivý, aniž by sklouzával do polohy jehovisty na vašem prahu "co si s vámi pro vaše osobní dobro přišel promluvit o globálním oteplování". Jenom působí poněkud směšně (ne-li přímo pokrytecky), že letadlem a vrtulníky tu zcestuje celý svět a přitom mluví o tom, o čem mluví. Ovšem předpokládám, že to uhraje na malé zlo pro vyšší dobro a bez toho by tu absentovali nejlepší pasáže, jako je například disputace s Indkou. Potěší také, že byť nejde o investigativní dokument, tak je tu snaha o pohled z více stran (pasáž kolem hovězího apod.).(3.11.2016)

 • GodComplex
  *****

  Prvni komedie Leonarda Di Capria? Rezie Cislo 5 zije? Nejlepsi song Trenta Reznora za poslednich x let? Ale jinak zasadni poselstvi, nicmene to ze Gloupu Woupu je realne uz vime preci od roku 1999 kdy nam to vysvetlila Futurama ve famoznim kratkometraznim dokumentu Global Warming - None Like It Hot! 9/10(4.2.2017)

 • Rocky88
  ***

  Další upozornění na neoddiskutovatelný problém, kterému čelíme a čelit budeme. Dokument poutavě předkládá zdroje problému (oteplování planety, tání ledovců, zvedání hladiny moře) a krásně ukazuje následky, na které se můžeme těšit (hlavně simulace teplotních zón a vliv Golfského proudu umlčí všechny). Moc něco zvrátit určitě máme, to dokument připomíná také, nicméně Leo tak dělá velice povrchně - cestuje snad elektrickými auty, lítá vrtulníkem/letadlem na solární pohon, když cestuje všude po světě, aby různým civilistům předložil scénář, který se mají naučit a zopakovat na kameru? Proč nepadla ani jedna zmínka o těžbě ceru, který je tak nezbytný pro výrobu baterií k uchovávání energie? A co ta protitrumpovská agitka? Kážu vodu, piju víno...(30.7.2017)

 • H34D
  ****

  Budu k tomuto populárně vědeckému dokumentu přistupovat trochu jinak. Těm erudovanějším je jasné, že téma změn klimatu je mnohem složitější a komplexnější, než tvrdí DiCaprio. Jenže on cílí jinam a já myslím, že svůj cíl bez výhrad splňuje. Oslovuje poutavým a nepříliš náročným způsobem co největší publikum, aby dokázal způsobit co největší změnu. Jednoduše a jasně divákům sdělí, o co jde, ukáže na jádro problému a navrhne řešení, co víc dodat? DiCaprio není vědec, je celebrita a svůj status celebrity vytěžil jak jen to šlo. Myslím, že člověk jeho postavení udělal pro "dobro světa" v tomto ohledu maximum, takže za mě úspěch. Výtýkám jen načasování do předvolebního období a "nenápadnou" agitku proti Trumpovi, to je trapné... 7/10(1.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace