poster

Je s námi konec?

 • Česko

  Before the Flood - Co s námi bude?

  (festivalový název)
 • USA

  Before the Flood

 • USA

  The Turning Point

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Je s nami koniec?

Dokumentární

USA, 2016, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wiikii
  ****

  Místy sentimentální a někdy se můžete přistihnout, jak vám hlavou prochází myšlenka, že je to zas další konspirační teorie založené na "pravdivých" informacích. Ale ať to někdy vypadá všelijak, fakta které jsou řečená jsou pravdivá a to je myšleno bez uvozovek. .. Leč hlavní plusem tohoto dokumentu je, že se na danou problematiku nahlíží z více úhlů. .... HODNOCENÍ: 80% (4*)(5.11.2016)

 • Mishqo
  *****

  90% ... Hlavne vďaka obsahu, ktorý vo mne významne zarezonoval. Ľudia sa naozaj musia spamätať a prestať popierať klimatické zmeny, len kvôli ziskom od korporátov, ktoré robia všetko preto aby túto skutočnosť zahmlili. Už teraz je neskoro, no ešte stále je to zvrátiteľné, ak ľudstvo začne spoločne konať. Parížska dohoda je veľký úspech, no je nutné aby sa skutočne pretavila do praxe, aby neostala len na papieri. Mysli globálne, konaj lokálne! Začni teraz! Podieľaj sa na záchrane našej planéty, ak ti záleží na tvojom živote a živote ďalších (aj tvojich) generácií.(6.11.2016)

 • Callas
  *****

  10/10 Jste ochotni vzdát se hovězího v zájmu záchrany lidstva? National Geographic vydalo nádherný snímek Before the Flood, ve kterém Leonardo DiCaprio, mírový vyslanec UN, zkoumá téma klimatické změny (globálního oteplování). Jestli si nejste jistí, zda je klimatická změna opravdový jev, či jak je závažný, vřele doporučuji. Film je přímo nabitý informacemi od výzkumníků a světových lídrů. Zároveň je plný úchvatných záběrů z celého světa. Mě je blízká zejména otázka jídla a výživy, kde tento snímek řešil dva velké problémy. Prvním je masový chov dobytka. Metan, který produkuje, je zodpovědný až za 18% emisí skleníkových plynů. Žádná sranda! Druhým je palmový olej, jehož těžba má za následek destrukci deštných pralesů, které nás před změnou klimatu chrání. Bohužel, palmový olej je takřka ve všech průmyslově vysoce zpracovaných potravinách. Je tedy bez diskuze, že zpracované potraviny musíme výrazně omezit, nejen kvůli našemu zdraví, ale i kvůli budoucnosti lidstva.(1.11.2016)

 • kajas
  ***

  "Otázkou je, zda dokážeme včas změnit směr." DiCaprio si zaslouží vážně obrovitánskou pochvalu za svou angažovanost a díky masovému šíření tohoto dokumentu se možná zvýší povědomí o problémech sužujících naši planetu, ale řešení celé situace (tedy způsob, JAK směr změnit) tvůrci příliš nenaznačili...(6.11.2016)

 • BMW12
  ****

  Hezký dokument o globálním oteplování. I když musím říci, že nevěřím tomu na 100%, v tomhle jsem tak 50 na 50, protože je i dost lidí, kteří říkají, že žádné globální oteplování není. Ale většina těch faktů, které je zde uvedeno, je pravdivých a něco by se opravdu mělo změnit. Ale co mě opravdu dostalo, jak Obama s Kerrym tam kecají, že chtějí lepší planetu a přitom vyvolávají války...(6.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace