poster

Je s námi konec?

 • Česko

  Before the Flood - Co s námi bude?

  (festivalový název)
 • USA

  Before the Flood

 • USA

  The Turning Point

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Je s nami koniec?

Dokumentární

USA, 2016, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  *****

  Tento DiCapriův dokumentární počin má tu vlastnost, že vás donutí přemýšlet o našem světě. O tom, jak si jej vědomě i nevědomě ničíme a postupně si stahujeme smyčku kolem krku. Pakliže se něco v dohledné době nezmění, bude lidstvo litovat. Není sporu o tom, že se Země otepluje (kdo tvrdí, že ne, tak je buď slepý, nevnímavý či hloupý, neboť úbytek sněhu v posledních zimách a smazávání rozdílů mezi ročními obdobími je jasným důkazem toho, že se něco děje i v našem bezprostředním okolí), byť podobné cykly se v historii opakují (za Karla IV. se prý v oblasti Polabí pěstovaly melouny), je nutné si uvědomit, že v tehdejších dobách nedocházelo k masivnímu kácení deštných pralesů, neexistovaly monstrózní továrny, jaderné elektrárny, motorismus, letecká doprava, atd., tudíž člověk do přírody zasahoval daleko méně a přirozené cykly tedy nebyly tolik ovlivňovány lidským činitelem. Ale dost o tom. "Je s námi konec?" je záslužným počinem, který sice nic nezmění, ale na problémy je třeba upozorňovat a čím vážnější jsou, tím je potřeba být hlasitější a zapojovat do volání po změnách i známé tváře, jejichž slovo má, chtě nechtě, delší dozvuk než hlasy prostého lidu. Je příjemné, že i taková primadonka, jakou je Leonardo DiCaprio, není zabedněný a budoucnost života na modré planetě mu není lhostejný.(1.12.2016)

 • s.e.p.p
  **

  No není ten Leonardo pašák? Už v kolébce meditoval nad významy v Zahradě pozemských rozkoší, konečně vyhrál Oscara a stejně zůstává při Zemi. Tryskáčem, autem, skútrem a vrtulníkem celou matičku zcestoval (uhlíkovou daň ale zaplatil!) a nezapomněl se při tom natáčet, aby nás poučil o tom, jak si to tu ničíme. Nic nového, o tom každý uvědomělý člověk ví. Čemu moc nerozumím je, komu byl ten film vlastně určen. Přijde mi, že ho Leo natočil hlavně o sobě a pro sebe, celé jeho vystavění tomu i tak trochu napovídá. Mně to jeho spasitelství mírně leze krkem.(3.11.2016)

 • BMW12
  ****

  Hezký dokument o globálním oteplování. I když musím říci, že nevěřím tomu na 100%, v tomhle jsem tak 50 na 50, protože je i dost lidí, kteří říkají, že žádné globální oteplování není. Ale většina těch faktů, které je zde uvedeno, je pravdivých a něco by se opravdu mělo změnit. Ale co mě opravdu dostalo, jak Obama s Kerrym tam kecají, že chtějí lepší planetu a přitom vyvolávají války...(6.11.2016)

 • Mishqo
  *****

  90% ... Hlavne vďaka obsahu, ktorý vo mne významne zarezonoval. Ľudia sa naozaj musia spamätať a prestať popierať klimatické zmeny, len kvôli ziskom od korporátov, ktoré robia všetko preto aby túto skutočnosť zahmlili. Už teraz je neskoro, no ešte stále je to zvrátiteľné, ak ľudstvo začne spoločne konať. Parížska dohoda je veľký úspech, no je nutné aby sa skutočne pretavila do praxe, aby neostala len na papieri. Mysli globálne, konaj lokálne! Začni teraz! Podieľaj sa na záchrane našej planéty, ak ti záleží na tvojom živote a živote ďalších (aj tvojich) generácií.(6.11.2016)

 • kajas
  ***

  "Otázkou je, zda dokážeme včas změnit směr." DiCaprio si zaslouží vážně obrovitánskou pochvalu za svou angažovanost a díky masovému šíření tohoto dokumentu se možná zvýší povědomí o problémech sužujících naši planetu, ale řešení celé situace (tedy způsob, JAK směr změnit) tvůrci příliš nenaznačili...(6.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace