Je s námi konec?

• Česko

Before the Flood - Co s námi bude?

(festivalový název)

Before the Flood

The Turning Point

(neoficiální název)

Je s nami koniec?

Dokumentární

USA, 2016, 93 min

Budu k tomuto populárně vědeckému dokumentu přistupovat trochu jinak. Těm erudovanějším je jasné, že téma změn klimatu je mnohem složitější a komplexnější, než tvrdí DiCaprio. Jenže on cílí jinam a já myslím, že svůj cíl bez výhrad splňuje. Oslovuje poutavým a nepříliš náročným způsobem co největší publikum, aby dokázal způsobit co největší změnu. Jednoduše a jasně divákům sdělí, o co jde, ukáže na jádro problému a navrhne řešení, co víc dodat? DiCaprio není vědec, je celebrita a svůj status celebrity vytěžil jak jen to šlo. Myslím, že člověk jeho postavení udělal pro "dobro světa" v tomto ohledu maximum, takže za mě úspěch. Výtýkám jen načasování do předvolebního období a "nenápadnou" agitku proti Trumpovi, to je trapné... 7/10(1.12.2016)

90% ... Hlavne vďaka obsahu, ktorý vo mne významne zarezonoval. Ľudia sa naozaj musia spamätať a prestať popierať klimatické zmeny, len kvôli ziskom od korporátov, ktoré robia všetko preto aby túto skutočnosť zahmlili. Už teraz je neskoro, no ešte stále je to zvrátiteľné, ak ľudstvo začne spoločne konať. Parížska dohoda je veľký úspech, no je nutné aby sa skutočne pretavila do praxe, aby neostala len na papieri. Mysli globálne, konaj lokálne! Začni teraz! Podieľaj sa na záchrane našej planéty, ak ti záleží na tvojom živote a živote ďalších (aj tvojich) generácií.(6.11.2016)

• xxmartinxx

Bezradné. Já chápu potřebu tohohle dokumentu, který se u nás jeví zbytečně a polopaticky, ale v Americe je samozřejmě diskurz jiný a je potřeba lidi přesvědčit, že se něco děje. Tenhle film to ale nezvládne, protože čistě intuitivně míchá fakta s emocemi, což může fungovat jen tehdy, když divák názor sdílí a potřebuje ho například jen ukotvit. Na nepřesvědčené to má přesně opačný účinek. Když to tedy vezmu tak, že tenhle film je užitečný jen v prostředí, kde se na změnu klimatu nevěří, ale přitom nemá moc ničí názor změnit, posouvám se do bezcílného začarovaného kruhu. (S DiCapriovým pocitem sebedůležitosti problém nemám, do značné míry je ten pocit oprávněný a je jeden z mála herců své generace, kdo funguje jako velká instituce á la 90s. Je teda jenom na místě, že s tím aktivně pracuje.)(1.12.2016)

"Takhle jen kážete vodu, ale pijete víno." Ano, je s námi konec, takže se ještě rychle podívám na film "REVENANT Zmrdvýchvstání" a dám si k němu bramborové lupínky smažené v palmovém oleji i nějaké cukrovinky, které jej také obsahují, abych pak ze svého trávicího ústrojí vypustil do ovzduší pár skleníkových plynů.(9.11.2016)

Tak už jsem to tady někde řikal, ale klidně to zopakuju.. Nevim jestli se odehrává globální oteplování kvůli člověku, nevim, ale proč by se lidi nemohli chovat k týhle planetě líp??? Jako, některý místa na Zemi jsou vážně v totálně katastrofálním stavu, tak na co ještě čekáme??? Tady, teda mě, nejde o to jestli se otepluje nebo ne.. ale co čekáme, že se bude dít, když nebudou pralesy, když bude v největších městech totálně nedejchatelno, když vymřou další a další druhy zvířat a rostlin, který jsou na sobě různě závislý, když se budou rozšiřovat pouště do obřích rozměrů...už teď je to mazec, když bude růst odpadkovej novej kontinent v oceánu... prostě je toho mraky. Těch problémů je vážně strašně moc, tak proč se tady hádat jestli se globálně otepluje nebo ne??? Fandim komukoliv, kdo se snaží s tim něco dělat a fandim lidem jako je DiCaprio, který vážně můžou něco dělat, protože ho každej zná a přeci jenom má nějaký slovo, a tak to má bejt... využít svojí filmovou slávu k dobrý věci.. Fandim, fandim Leo!!! Nevzdávej to!!!!!(13.1.2017)