• lennyd
  **

  Osmiletý Allen při výletě lodí spadne do moře, ale zachrání jej mořská pana. Samozřejmě nikdo, a ani sám tomu nevěří, a záchranu spíše přičítají náhodě. O třicet let později se v záchvatu melancholie vrací na stejné místo, a opět padá do vody, a opět je zachráněn - aniž by zjistil, že to byla opět mořská panna. Ta se ale do něj zamiluje, a pokusí se jej vyhledat v New Yorku... Toto je jeden z prvních filmů Toma Hankse, a zároveň tím, který nastartoval Hanksovu kariéru jako mužské polovičky v romantických filmech. V dnešní době už film nepůsobí tak zábavně, jak před třiceti lety, ale stále je docela koukatelný - ruka Rona Howarda se rozhodně nezapře, i když i u jeho pozdějších filmů (Zámotek, ..) jsem se bavil přece jen mnohem více. Pár kladných bodů film získává za Johna Candyho, ten je (byl) světlem v mnoha komediích, a toto byla jedna z nich. Naopak Daryl Hannah - mořská panna se mi tentokrát nelíbila vůbec (není se mnou něco špatného, když (nahá) Daryl Hannah mne nezaujala, a bavil jsem se při scénách Johna Candyho??)...(5.3.2014)

 • PlayEasy
  ***

  Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 90%, Audience Score - ? :D | FDb.cz - 62,7% | V rámci žánru spíše průměr. Ovšem na svůj nehorázně stupidní námět se jedná o docela slušnou a zábavnou ("únos" Madison z výzkumného centra je dle nás vrchol samotného filmu) komedií a ústřední dvojici to celkem sluší. Bohužel přemrštěná stopáž, kopa trapných amerických vtípků a mnoho dalšího nám brání říci, že se jedná o nadprůměrný film... 55%(11.5.2020)

 • otík
  ****

  Sice postarší, ale klasická americká komedie, která potěší a svým milým a srdečným humeorem vždy zahřeje u srdce. Tom Hanks si s Daryl Hannah padli dobře do noty a spou jim to moc sluší. A je s podivem, jak decentně zacházel Ron Howard s nahotou a jak ji dokázal nenásilně zakrýt pomocí vhodně umístěné kamery a odrazu světla.(29.3.2004)

 • castor
  ****

  Herec, producent, scénárista – ale hlavně režisér a optimistický vypravěč s nakažlivým úsměvem. Komediálně laděná romance, kterak se mladý obchodník s ovocem zamiluje do blondýny, která má při kontaktu s vodou tak trochu ploutev místo nohou. Tvůrcům se v originálním námětu osvědčila kombinace nesmělého přerostlého chlapce s půvabně energickou vílou, která zvládne angličtinu za jedno odpoledne. Howard projevil cit pro výběr herců, tehdy zviditelnil Hankse i Daryl Hannah, navíc John Candy je božský. Jeden z těch filmů, který nezestárne. Ty čtyři hvězdy z nostalgie prostě nechám.(21.4.2016)

 • Fiftis
  *****

  Hmmm tak to by som teda chcel zažiť aby sa mi morská panna nasťahovala do bytu. Myslím ale že mnohí z nás by si ju vychovali trochu inak. Ak mi rozumiete čo tým myslím. Film založený predovšetkým na pôvabe Daryl Hannah a tiež na rozdielnosti pováh postáv hraných Tomom Hanksom (rozumný / zamilovaný) a Johnom Candym (prízemný / samoľúby až sebecký). Mne sa film veľmi páči, vždy sa naň po niekoľkých rokoch pozriem znova. Dnes už z nostalgie na mladého Toma Hanksa a Johna Candyho. Prečo nie, rozprávky mám rád.(10.12.2012)