VOD (1)

V roce 1959 spadl malý chlapec Allen Bauer do moře. Před smrtí ho tehdy zachránila malá blonďatá mořská víla. Uplynulo pětadvacet let a z malého chlapce vyrostl bystrý mladý muž, věčně uspěchaný majitel newyorského velkoobchodu, kterému přidělává řadu potíží jeho lehkomyslný bratr Freddie. Také malá mořská víla dospěla. Nikdy nezapomněla na malého chlapce. Stal se její ztracenou láskou, kterou se rozhodla najít. Přeplula oceán a vynořila se v New Yorku. Dala si jméno Madison podle ukazatele na jedné z newyorských ulic a na dlouhých, štíhlých nohou, ve které se po oschnutí proměnila její ploutev, vykročila hledat svou lásku. Skutečně se jí podaří Allena najít, a dokonce získat jeho srdce. V patách má ale bezcharakterního vědce Waltera Kornblutha, řídícího tajnou vládní laboratoř, ve které ji čeká bezcitné zkoumání a možná i pitva. To Allen samozřejmě nemůže dopustit a s pomocí svého bratra chce za každou cenu Madison zachránit. (TV Nova)

Dinsberg

Pohádkovo-komediální námět, mající všechny předpoklady být propadákem. A světe, div se. Obsadit Toma Hankse a Derryl Hannah jako ústřední dvojici byl tah vskutku geniální a vzájemná chemie nejen této dvojice je citelná z každého záběru. I v tomto typu filmu Tom Hanks odevzdával maximální výkony, kterými je pověstný, a na výsldku je to proto dost vidět. Měl nakročeno ke hvězdám, nikoli do hlubin. ()

helloween93

“Throwback Thursday #40” - Část filmu Žbluňk jsem viděl jako dítě a pak až teď v rámci čtvrtečního throwbacku. Film mi k srdci extra nepřirostl, neboť není čím. Story je sice o mořské panně, ale jinak scénář vykrádá všechny klišé z romantických filmů. Konec filmu je i na Hollywood dost přitažený za vlasy. Viděno na Disney+. 2* ()

kajda.l

Neškodný humor, neškodná romantická zápletka, neškodný Tom Hanks a k tomu nádherná mořská panna, když k tomu ještě dodám notnou dávku nostalgie, tak není příliš co řešit a u mě se z tohoto jinak průměrného filmu, stává sympatický nadpůměr. Film, který neurazí a k sobotnímu probrání u telky poslouží báječně. ()

SOLOM.

Zas až taková tragédie to nebyla. Sice jde o dost průměrnou záležitost, ale Tom Hanks odvedl slušnou práci a mořská panna Daryl Hannah byla v té době ještě docela sexy. Slzy vám v tomto případě asi moc neukápnou, snad jen ty největší citlivky si pobulí na konci a v momentu, kdy se ziskuchtivci zmocní nebohé mořské krásky – toť vše. Žádné extra silné momenty to nemá, ale na jedno – dvě podívání se to stačí. Čistý průměr, nic víc… ()

Brusinka

Věřím tomu, že jestli existují mořské panny, jsou holohlavé, protože dlouhé rozpuštěné vlasy jsou sice pod vodní hladinou náramně dekorativní, ale existuje jen málo méně praktických věcí. Tento film tak nějak definuje pojem ,,oddychovka". Tom Hanks je příjemný, Daryl Hannah nepřekáží, příběh okoukaný, ale fungující... myslím, že je to ukázkových 50%. ()

• Tom Hanks měl potíže s vodními scénami, částečně proto, že byl kuřák. (rafix)
  • Daryl Hannah ve scéně v restauraci odmítla jíst skutečné humry, protože je vegetariánka, proto štáb vydlabal vnitřek uvařeného humra a naplnili jej hustým krémem z tofu. (Barydave)

Související novinky

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Letošní Krotitelé duchů se proměnili v menší katastrofu, studio Sony to ale naštěstí neodradilo od filmů s ženskými hrdinkami. Před pár dny jsme zjistili, že se chystá dámský spin-off 21 Jump Street,… (více)

Channing Tatum si zahraje mořského panice

Channing Tatum si zahraje mořského panice

01.08.2016

Nebo... jak jinak byste pojmenovali mužskou verzi mořské panny? Lepší výraz asi není, čeští překladatelé by ho ale měli začít hledat, jelikož se blíží remake osmdesátkové komedie Žbluňk. Možná si… (více)