• Dinsberg
  ****

  Pohádkovo-komediální námět, mající všechny předpoklady být propadákem. A světe, div se. Obsadit Toma Hankse a Derryl Hannah jako ústřední dvojici byl tah vskutku geniální a vzájemná chemie nejen této dvojice je citelná z každého záběru. I v tomto typu filmu Tom Hanks odevzdával maximální výkony, kterými je pověstný, a na výsldku je to proto dost vidět. Měl nakročeno ke hvězdám, nikoli do hlubin.(19.6.2010)

 • Peggyyy02
  ***

  Co se asi tak dá čekat od fantasy romantické komedie? Spoustu fantazie, lásku a nějakou tu legraci. A přesně to tenhle film má. Řekla bych, že není vůbec špatný, avšak mohl být i kapku lepší. Je skvělé sledovat začátek herce, který je teď na vrcholu své slávy. Troufám si film označit jako "Old but gold."(10.7.2018)

 • otík
  ****

  Sice postarší, ale klasická americká komedie, která potěší a svým milým a srdečným humeorem vždy zahřeje u srdce. Tom Hanks si s Daryl Hannah padli dobře do noty a spou jim to moc sluší. A je s podivem, jak decentně zacházel Ron Howard s nahotou a jak ji dokázal nenásilně zakrýt pomocí vhodně umístěné kamery a odrazu světla.(29.3.2004)

 • kajda.l
  ****

  Neškodný humor, neškodná romantická zápletka, neškodný Tom Hanks a k tomu nádherná mořská panna, když k tomu ještě dodám notnou dávku nostalgie, tak není příliš co řešit a u mě se z tohoto jinak průměrného filmu, stává sympatický nadpůměr. Film, který neurazí a k sobotnímu probrání u telky poslouží báječně.(25.7.2009)

 • castor
  ****

  Herec, producent, scénárista – ale hlavně režisér a optimistický vypravěč s nakažlivým úsměvem. Komediálně laděná romance, kterak se mladý obchodník s ovocem zamiluje do blondýny, která má při kontaktu s vodou tak trochu ploutev místo nohou. Tvůrcům se v originálním námětu osvědčila kombinace nesmělého přerostlého chlapce s půvabně energickou vílou, která zvládne angličtinu za jedno odpoledne. Howard projevil cit pro výběr herců, tehdy zviditelnil Hankse i Daryl Hannah, navíc John Candy je božský. Jeden z těch filmů, který nezestárne. Ty čtyři hvězdy z nostalgie prostě nechám.(21.4.2016)

 • - Daryl Hannah plavala s mořským ocasem tak rychle, že její bezpečnostní tým s ní nedokázal udržet krok. (rafix)

 • - Role Allena Bauera byla nabídnuta Johnu Travoltovi a Michaelu Keatonovi, oba ale odmítli, tak tvůrci oslovili Toma Hankse, který roli přijal. (Karlos80)

 • - Daryl Hannah ve scéně v restauraci odmítla jíst skutečné humry, protože je vegetariánka, proto štáb vydlabal vnitřek uvařeného humra a naplnili jej hustým krémem z tofu. (Barydave)