Žába k zulíbání

• Irsko

• Kanada

Komedie / Fantasy / Romantický

USA, 2002, 104 min

Filmy Roba Schneidera mám rád (zklamalo mě jen Zvíře) a tento se mi líbil ve všech nejvíce. Ačkoliv se s názory recenzentů časopisu Cinema velmi často ztotožňuji, zde se s nimi neshoduji. Film sice není umělecký a nejedná se ani přímo o mistrovskou komedii (např. Tootsie, Mrs. Doubtfire), ale Schneider je stejně jako Jim Carrey, Will Ferrell nebo Adam Sandler skvělý komik a v tomto filmu podává patrně svůj nejlepší výkon. Pro mě se jedná v komediálním žánru o nadprůměr.(9.1.2005)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +herci, příběh, vtipné hlášky, příjemná hudba -jediné co jsem si představoval jinak, tak to že se vymění duše hlavních představitelů, tedy že se změní povaha a nikoliv, že se prohodí jejich těla, myslím si že by to přineslo spoustu jiných zajímavých scén/// Žába k zulíbání je určitě nejlepší Schneiderovka, většinou se totiž u něj jedná o průměrné kousky. Tenhle mě však už napoprvé překvapil svojí kvalitou, kterou vybočuje z řady. A přiznám se, napodruhé jsem se smál a bavil stejně dobře. Prostě pro tenhle mix fantasy zápletky, super herců a bezvadného scénáře i réžie mám slabost. Různým hláškám a scénkám jsem se smál přirozeně a dobře se u nich bavil. Hlavní trojlístek herců potěší, ze všeho nejvíc moje oblíbená Anna Faris, ale i ostatní herci jako Adam Sandler, Eric Chritian Olsen, Matthew Lawrence jsou velice fain. A to raději nebudu zmiňovat rodiče, brášku, kamarádky...prostě všichni jsou fain a vytvářejí nádherné vtipné scény. Takže i když je to tzv. buranská komedie, mě se velice líbila, parádně jsem se u ni pobavil a celkově patří k mým nejoblíbenějším, rád se na ni časem podívám i potřetí/// Celkem 88%///(20.1.2008)

Většina lidí se asi jednohlasně shodne na tom, že Rob Schneider je prvotřídní debil a exot a herecký talent viděl z deseti kilometrů, tady ho ale naštěstí doplňuje x dalších relativních herců se smyslem pro komediální žánr - nakonec i ten nápad prohození identit nebyl špatný, takže se člověk i sem tam zasmál......................moje hodnocení = 5,5 z 10.(28.7.2017)

Keby toto bola dráma "na základe skutočných udalostí" a opisovala by- trebárs továrenského robotníka, ktorý trpí utkvelou predstavou, že je tínedžerka, začne sa živiť prostitúciou, zbalí na korčuľovisku Annu Faris a postupne zabije desať svojich klientov/kumpánov, za čo vyfásne trest smrti v najsledovanejšom procese storočia, a nie len bláznivá teenage komédia, v ktorej nik nezbadá ako výborne sa Rob Schneider ponára do úlohy afektovanej kráľovny strednej školy!(19.2.2012)

Buranská komedie plná drsného humoru. Absolutní ptákovina,bez pořádného scénáře. Jenže na druhou stranu, ať si to připustíte nebo ne, jde jednoznačně o nejzábavnější "schneiderovku". I když jsou vtipy brutální a přízemní, vy se opravdově smějete (navíc docela často) a přitom si neustále opakujete "tak to je hustý".(5.2.2003)

• - Filmový debut hereček Ashlee Simpson a Michelle Branch. (HappySmile)

• - Pilar, matka Roba Schneidera , si ve filmu střihla roličku porotkyně na soutěži roztleskávaček (HappySmile)

• - Když jedna roztleskávačka týmu Foxes opustí obchod s nezaplaceným zbožím, chytne ji ochranka, která říká: "Jdeme, Winono." Má to být narážka na herečku Winonu Ryder, která byla v listopadu 2002 chycena při kráděži v obchodu. (HappySmile)