The Levelling

• USA The Levelling
Velká Británie, 2016, 83 min

Clover Catto (Ellie Kendrick) sa náhle vracia zo štúdií späť na rodinnú farmu na vidieku, kde si jej brat Harry, za nevyjasnených okolností, spôsobil smrteľné zranenie. Po príchode ostáva šokovaná, kedže jej otec Aubrey (David Troughton), s ktorým nikdy nebolo jednoduché vychádzať, žije v prívese. Dozvedá sa, že povodne, ktoré spustošili celé hospodárstvo, sa stali pôvodom nekonečnej finančnej krízy rodiny. Clover sa snaží zistiť príčiny bratovej tajomnej smrti a postupne odkrýva i dávne nezhody s otcom, pričom sama v sebe odhaľuje trpkú pravdu, pred ktorou neustále zakrývala oči. (sochoking)

sochoking

Veľmi ťažká anglická depka. Dievča sa vracia z výšky domov na vidiek, na farmu, kde si jej brácho odstrelil guľovnicou pol ksichtu a snaží sa prísť na to, čo sa stalo človeku, o ktorom si myslela, že ho dobre pozná. Do toho dážd', čierne husté mraky, blato a mukot kráv. Výborny scenár, spravodlivá stopáž, neznáme tváre a žiadne sranie sa okolo, presne, ako to mám rád! 90% ()

Arsenal83

Ten zápach anglického vidieka a čerstvo zlojdaných kráv tu naozaj cítiť všade. Depresívna atmosféra na mieste, kde slnko skoro vôbec nevychádza, zamračené a smutné postavy a pátranie po pochmúrnych udalostiach. Film bez dobrého pocitu, možno len ekoteroristi by sa potešili, pretože niekoľko tých kráv bolo krásne vybitých a tak už nebudú hnusne prdieť a ničiť nám atmosféru. ()

kaylin

Na jednu stranu je na filmu skvělé, jak je natočen, jak jsou ty emoce skutečné jak zde není nic přehrávaného, navíc je to realistické i v tom, jak je ztvárněno prostředí. Na druhou stranu je zde příběh, který mě bohužel přestal bavit celkem rychle a to i přesto, že je zde určité tajemství, které by to mohlo táhnout kupředu. ()

m4xp4yn3

Pokud jste náhodou zabloudili na stránku tohohle filmu, udělejte si laskavost a dopřejte si ho - je na něm tolik věcí k chvále, že pominete nedostatky. Už dlouho jsem nebyl takhle emocionálně strhnutý jedním hereckým výkonem. ()

jizvoun

Nic to ve mně nezanechalo. Depresivní, deštivý a tmavý kousek kdesi v Anglii, kde se toho moc nenamluví a všichni přítomní trpí nějakým komplexem. Ellie Kendrick je sympatická, tu její roli jí věřím, ale film mě nijak zvlášť nenadchnul. ()