Kdo dělá revoluci napolovic, ten si jen kope hrob (festivalový název)

• Kanada

Those Who Make Revolution Halfway Only Dig Their Own Graves

• Kanada

Ceux qui font les révolutions à moitié n'ont fait que se creuser un tombeau

Kanada, 2016, 183 min

Hany Ouichou

Mathieu Denis

V tomhle filmu je všechno, proto trvá 3 hodiny a bohužel film zůstává průměrným, byť zajímavým dílem.(8.7.2017)

• Dadel

Filmový ekvivalent rakoviny v délce tří hodin. Zaujala mne anotace slibující film o levicovém extremismu, což je téma, které mne zajímá, ale je to naprosto manýristický do sebe zahleděný experiment (exkrement), který se na gigantické ploše skládá pouze z těchto částí: 1) černá obrazovka, kde deset minut jen hraje patetická hudba 2) nápis Intermission, kde deset minut jen hraje patetická hudba 3) různé patetické nápisy přes celé plátno o revoluci a novém světovém řádu 4) různí nazí lidé všech pohlaví (nejen těch dvou základních), kteří stojí či leží a pronášejí různé patetické projevy o revoluci a novém světovém řádu 5) pár hraných scének o partě extremistů, kteří něco podnikají nebo o něčem diskutují, což jsou jediné části, co připomínají film. Půlka sálu odešla během první půlhodiny. Já jsem zůstal jen protože jsem měl ještě film od půlnoci a taky jsem si ze zásuvky v sále nabíjel mobil. Půlku filmu jsem prospal na zemi pod sedačkami.(5.7.2017)