Nejtemnější hodina

• USA Darkest Hour (více)

Gary Oldman v roli jedné z největších osobností 20. století. Winston Churchill na počátku 2. světové války musí učinit zásadní rozhodnutí. Hrozba Německé invaze je bezprostřední a on jako premiér Velké Británie musí v této temné hodině během krátké chvíle semknout národ a změnit průběh světových dějin. (CinemArt)

JJ.Gibson

Spíš nejtemnější dvě hodiny. Néé, trochu to zlehčuji. Dobrý námět, dobrá režie a brilantní Oldman, který si tu sošku proště zasloužil. Vše ostatní, bylo bohužel nesmírně nudné a bez drivu... ()

Alementina

2/3 filmu prumer, hrozně strojený, ale posledni tretina se mi neobjektivne libila, protoze jsem zrovna vcera resila tu nasi ceskou povahu, ktera proste nebojuje a vzdy se snazi najit presne nejaky pohodlny reseni a ja Brity za tu jejich bojovnost a narodni hrdost obdivuju. A taky si myslim, ze Wright by si zrovna u tohohle snimku mohl dopustit ty jeho hratky s kamerou ala Winston divaji se na chlapce na ulici, ktery si rukama dela kukatko z rukou... ()

MajklCZsk

Skvěle odvyprávěný film z pouhé jedné epizody života Winstona Churchilla. Snímek odsýpá jak hodinky, baví a Oldmanovo herectví je vůbec to nejlepší, co můžeme vidět za poslední dobu. Jen jim prostě neodpustím tu hrubou nutnost dát slušně oděného a vzdělaného černocha do děje, který se odehrává ve třicátých letech minulého století a ještě k tomu v Londýně. Až na tuhle historickou mýlku jsem schopný odpouštět. Rozhodně to lepší, co můžete momentálně vidět v kinech. ()

kaylin

Na jednu stranu je snímek "Nejtemnější hodina" primárně filmem jednoho herce - Gary Oldman tu dokazuje svoje mistrovství. Na druhou stranu je to ale i film o době, která byla hodně nepříjemná, ale v které lidé pořád žili, chtěli žít a dokonce to může být podáno i vtipně. Churchill byl silnou osobností a podobný film si zasloužil. ()

italka63

Čtvrtá hvězdička je pouze pro Garyho, ten byl excelentní, jinak sice chápu, že to byla spíše konverzačka, ale typicky ponurá, a co se mně týče, historie vždycky potvrdila, že ten národ je divný a věřit se mu nedá, byť se pár výjimek leckdy čestně našlo, ale málo, málo! ()

L_O_U_S

Ač je výkon Garyho Oldmana famózní, člověk se při sledování neubrání pocitu, že to šlo natočit lépe. Že ten ženský prvek postrádá většího smyslu a jeho podzápletka vyvrcholení, když už ho tedy tvůrci chtěli zdůraznit, že to chvílemi přešlapuje na místě a že tu scénu z metra budou diváci možná vnímat jako špatný vtip. (1 225.) ()

dom156

Trošku promrhaný námět. Gary se skutečně moc moc snažší, ale ani to nej z jeho hereckého umu nedokáže film povýšit nad jiné. Sice je po celou dobu historicky vše v pořádku a libí se i vysvětlení například po dnech co se kde děje, bohužel ta pravá šťáva tomu výrazně chybí a Gary není chobotnice a by vše dokázal utáhnout. Já očekával něco malinko jiného a tak jsem šel z kina dokonce mírně zklamán. Dlouho jsem zvažoval, jaké to hodnocení mám dát a nakonec jsem zvolil průměrné. ()

Blackhand47

Filmy z období třicátých a čtyřicátých let mám rád, ale tomuhle prostě něco chybělo. Samozřejmě se jedná o politický film, takže kromě brilantních monologů, dialogů a jakýchkoliv jiných promluv toho nemůže člověk moc čekat. Z počátku se film dost táhne, ale jakmile se Churchill stane premiérem a válka nabere plné obrátky, začne to být zajímavé. Především poslední půlhodina, kdy se dočkáme návštěvy metra, je velmi silná. S Dunkerkem nebo Královskou řečí se film skvěle doplňuje, ale sám o sobě je docela nevýrazný. Až budu někdy znova sjíždět válečné filmy, určitě se na snímek znovu podívám, ale v blízké době to rozhodně nebude. 70% ()

salalala

Standardní a zcela rutinní životopisné drama, které je točeno hlavně kvůli tomu, aby posbíralo nějaké ceny a dalo o některých tvůrcích vědět, že jsou ještě naživu a ve formě. Jestli něco Nejtemnější hodině chybí, je to režijní odvaha, Joe Wright sice spoléhá na opravdu precizní vizuální stránku a poměrně chytré a nápadité uvádění důležitých dat, nic navíc tu ale není. Celý film připomíná spíše divadelní inscenaci, protože se povětšinou odehrává ve dvou až třech prostředích a je plný tu méně, tu více zajímavých dialogů, kterých je ovšem i přes relativně svižné tempo až moc. Samostatnou kapitolou pak je naprosto famózní a brilantní Gary Oldman, jenž Churchilla hraje zcela přesně, a ačkoli jde většinou o imitaci, jeho výkon je dokonalý a Oscara za něj obdržel plným právem. Daní za to pak je, že si celý film krade pro sebe a ostatním nedává moc možností vyniknout, čemuž napomáhá i minimum prostoru, který mají. Až skoro do samotného závěru si film drží velmi dobrou úroveň a vyhýbá se kýčovitým momentům, což se ale změní v závěrečné pasáži, která ho v mých očích sráží dolů a ubírá hvězdičku z hodnocení. Sekvence v metru je patetická až běda, jen těžko uvěřitelná a působí o trochu směšněji, než byla asi zamýšlena. Celkově vzato je tedy Darkest Hour solidní lekcí z dějepisu, která ale mimo Garyho Oldmana nenabízí nic, co by nebylo v podobných filmech k vidění a víc než co jiného je sázkou na (akademickou i diváckou) jistotu. 60 % ()

Vědma

K tomuto filmu mám jediný přívlastek - dojemný. Dojemný od začátku do konce. A to nijak vyděračsky, dokonce tady někdo píše, že to v něm emoce nevyvolalo. Ve mně tedy ano. Vzpomněla jsem si na film Pád třetí říše, kde taky významnou roli hraje sekretářka. A vidíte zase mi vhrkly slzy do očí, když jsem si představila ten nekonečný rozdíl mezi těmi dvěma šéfy. V loňském roce v mém soukromém žebříčku filmů vyhrál Nolanův Dunkerk. A i když šlo o film bezesporu výborný Wright ho v mých očích překonal a ani nevím, jak se mu to stalo. ()

kajas

"Dunkerk" z jiného úhlu pohledu. A tak trochu volné pokračování "Královy řeči" (sice bez Firtha, ale Mendelsohn dokázal i z vedlejší role vyždímat maximum). Sice bez nějakých zapamatováníhodných scén (i když metro bylo hodně dobré, to je pravda), ale zato s dokonalou Oldmanovou transformací. Pro mě nejlepší Wright. ()

Aleee89

Silné čtyři hvězdy. Komorní konverzační drama, které mi sedlo. Emotivní, vzrušující, člověk jej hltá, i když ví, jak to všechno dopadne. A úžasný herecký výkon Garyho Oldmana. ()

kinderman

Režiséra Wrighta nemám moc rád a jeho adorovaná adaptace románu Pokání plus následná filmografie mě nijak zvlášť neuchvátily. Ale tohle je navzdory všem případným výtkám prostě portrét státníka, jakých se nám dnes nedostává, a už jen proto stojí za to věnovat mu pozornost. ()

Vessper

Škoda té scény z londýnského metra. Jinak skvělý film se super Gary Oldmanam, kterého jsem málem nepoznal. 85% ()

easaque

+3* sice na tyto historické filmy kolem války nejsem, ale tento mě docela lákal. Churchill byl zajímavá rozporuplná osobnost a tento film se ho nesnaží glorifikovat a ukazuje i jeho horší stránky. Film ukazuje jen krátký úsek života, ale asi ten nejdůležitější, kdy se rozhodovalo jak se Britové postaví k německé okupaci. Bylo ho zajímavé i napínavé sledovat a oceňuji, že neopomněli přidat i kousek britského humoru a po jeho shlédnutí jsem zase o něco chytřejší. Výsledný dojem je na hraně 4 hvězdiček, ale přece jen se budu držet víc při zemi ... přesto doporučuji všem, které zajímá historie. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

komroní a líbivě natočená konverzačka,ve které se Wright vydal cestou kterou ještě úplně nezná.Díky výbornému Oldmanovi,který táhne celý film prakticky sám nakonec došel do cíle i přesto,že po té neznámé cestě párkrát zabloudil..70% ()

Vyhy

Nejsem žádný historik, takže jestli se Nejtemnější hodina v něčem liší od skutečnost, vážně nevím a ani jsem to nepostřehl. A i kdyby měla pár takových to chyb, asi bych si jich nevšiml, oslněn Garyho hereckým výkonem. Skvělá maska, řeč, mimika a jeho postava. I když se jedná o konverzační drama, neustále film něčím překvapoval. Churchill v podání Oldmana byla zajímavá figurka, a i celkově bylo zajímavé poznat, jak se Churchill choval v soukromí a mezi svými blízkými. Zároveň mě potěšila skutečnost, že jsem se dozvěděl něco víc o Dunkerku. Takže pokud jste tento film nedávno viděli, tak Nejtemnější hodina je krásným doplněním. Místy zábavné, úderné, a hlavně nadživotní výkon Odlmana. ()

Lischai

Gary Oldman je boží, ale jinak je to takový naivní pastelkový obrázek o tom, jak se Churchill naučil mít rád svoji mladou asistentku a získal naději na vítězství, když se poprvé projel metrem a malá holka mu tam řekla, že se nikdy nepoddá německé invazi. ()

Amy Adams bude ženou v okně

Amy Adams bude ženou v okně

27.07.2018

Režisér Joe Wright (Pýcha a předsudek, Anna Karenina) si jako svůj další projekt vybral adaptaci knihy The Woman in the Window, která neskrývá svou inspiraci v hitchcockovském thrilleru Okno do dvora… (více)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST