Reklama

Reklama

Ruchoth Raoth

Trailer
Krátkometrážní / Mysteriózní / Thriller / Horor
Česko, 2017, 20 min

Obsahy(1)

Ruchoth Raoth označuje v démonologii duše zemřelých zlých lidí – tím je přesně hlavní hrdina Jakub, co se do nedávné doby staral o svou nemocnou matku. Po svém zrůdném činu se však nyní ocitá v kruhu nekonečného utrpení, v němž se mu neustále vrací, co spáchal. Aby se z něj vymanil, a navrátil své duši pokoj, musí se svým démonům postavit čelem... Krátkometrážní snímek režiséra Emila Křižka slavil úspěch na festivalech v Minsku, New Yorku, Winchesteru, Los Angeles nebo Las Vegas. Zde také představitel titulní role Štěpán Kozub získal cenu za nejlepšího herce. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (52)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Dost slušný krátký horor od místního talentovaného režiséra Emila Křižky. Dost tomu přidává skvělý výkon talentovaného Štěpána Kozuba. Film hezky ukazuje, jak moc se dá dostat z mála. Zaměřuje se na Jakuba, který se na chatě v lesích stará o svou nemocnou matku. Ta ale o jeho pomoc příliš nestojí. Poté se začnou dít divné věci a ani divák neví, co je skutečné, a co ne... Film má vynikající atmosféru a hezky pracuje se světlem a s napětím. "Nech mě umřít!" ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Docela povedený snímek na naše české poměry, to musím uznat. Jsem rád, že jej má na svědomí člověk, který pochází kousek od nás a dost se těším na jeho celovečerní film Hrana zlomu, který se z části natáčel (natáčí) i u nás v Rožnově. Měl to velmi slušnou atmosféru, speciální efekty a triky taky nebyli vůbec špatné a především zde exceluje můj oblíbenec Štěpán Kozub, který předvedl velmi povedený herecký výkon – za který byl i po zásluze odměněn hlavní hereckou cenou na festivalu nezávislých hororových filmů v Las Vegas. Alena Sasínová-Polarczyk si rovněž vedla velmi slušně. Jako celek to vidím na lepší průměr (60%), nicméně za Štěpánův výkon tomu přihodím ještě jednu hvězdu navíc. Těším se na další filmy / snímky Emila Křižka – má velký tvůrčí potenciál. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

„Tak dlouho se chodí s kafkami na lysohlávky, až vám rupne v kukačkách.“ verbal / Drogy jsou nedílnou součástí našeho bytí, co se však stane, když nás halušky uvězní v bludném kruhu nevědomí jen proto, aby vše bylo snesitelnější? Začneme chodit do kostela, číst madam Blavatskou a ještě se to zhorší! Syslu této hluboce transcendentní metadonymie o Trojkozubovi a ječivé bábě rozumí patrně jen sám autor, hrstka reinkarnátů, co v měla v minulém životě pásový opar, a možná pár vyvolených, kteří mají stejného valašského dýlera. Nebýt to famózně okozubované, poměrně atmosférické a s entuziasmem vypiplané v každém políčku, jde to okamžitě směr kontejner s použitými stříkačkami. Takhle Kozub za pět, piko za jednu, průměr tři. Jste vynikající grafik a kulantní knižní přívěsista, pane Křižka. Držte se toho, nebo nefetujte. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Je videt, ze kdyz se chce, i u nas muze vzniknout atmosferickej thriller/horor, i kdyz tenhle ma jen 20 minut. Dej sice misty trochu postrada smysl, ale je to radne drsny a napinavy a Kozub v hlavni roli je fakt ukazkovej psychopat. Sice jsem to asi uplne nepochopil, ale za tu skvelou atmosferu a Kozuba proste ty 4* dat musim. Co takhle nejakej celovecerak Krizko? ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Myslím, že v žánrech nahoře v hlavičce chybí horor, naopak žánr thriller přebývá. Nejprve k formální stránce - ta je dokonalá a takhle atmosférický horor (skutečně s pár jemnými odkazy na Davida Lynche) s dobře načasovanými lekačkami a velmi, skutečně velmi dobrými scénami jsem v české kotlině snad ještě v posledních 30 letech neviděl. Ta scéna s matkou nad postelí je dokonalá. Herecky je to Kozubův koncert, ale bez skvělého výkonu paní Sasínové-Polarczyk by to také nebylo ono, protože tu posedlost dovede zahrát skvěle. Nu a pak je zde příběh a poselství. Což o to, poselství samo se mi líbí moc, ostatně už papež Jan Pavel II. razil heslo Nebojte se! a dobře věděl proč. A ano, nevím, jestli to tvůrci zamýšleli, nebo ne, ale křesťanskou linku tam cítím hodně silně. Čímž se dostávám k problému tohoto díla. Z těch náznaků a střípků se to hrozně složitě skládá. Ono to chvilku vypadá jako polemický film o eutanazii, chvilku o dobru a zlu v člověku, ale také o schizofrenii, posedlosti démony... takže vyčíst z toho ono hlavní poselství je docela těžké, a člověk si ani pak není dvakrát jistý, jestli tvůrce dobře pochopil. Ano, vodítky budiž úvodní citát a závěrečná slova matky (odkud asi, že? - což mi teď dochází, že vlastně ano, i tím je to o té eutanazii a posedlosti vnitřními démony, aha), ale... Každopádně, svůj význam jsem v to našel, a když nad tím víc přemýšlím, tak ty náznaky ve filmu je jen podporují. Nechám si to v hlavě ještě rozležet. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • V době natáčení umíral Štěpánu Kozubovi otec. Dle svých slov se proto cítil s postavou, kterou ztvárnil, nějakým způsobem propojený. (Nathaniell)

Reklama

Reklama