Kojak: Osudná chyba (TV film)

Kojak: Fatal Flaw

Krimi / Drama

USA, 1991, 90 min

Moje první setkání s Kojakem, z původních kratších seriálových dílů jsem neviděl ani jeden. I když jde o divácky vděčné kriminální téma, nějak extra mne to neoslovilo. Chtělo by to svižnější zpracování. Hodinu a půl otázek a konverzací policejního inspektora, aniž by se vlastně něco dělo (až na jednu akčnější scénu v závěrečné části). Takhle bude vypadat každý celovečerák s Kojakem? Pokud ano, je to špatně. Proč na stejném principu postavený Columbo, tedy že vrah je znám od počátku a sledujeme postup jeho dopadení (v případě Columba jsme navíc přímo svědky zločinu, nejen jeho výsledku), je o dvě třídy lepší než Kojak? Proč je Hercule Poirot nebo Miss Marple ještě o další třídu lepší? V čem je ten rozdíl, že Kojak vyčpěl a ostatní zmíněné ne? Možná na to přijdu po několika dalších celovečerácích. Pokud je ovšem vydržím sledovat do konce.(12.7.2016)

Bezva krimoška dobrého starého ražení s maximalistickým projevem hlavního představitele!(17.7.2016)