Epizody(8)

Príbeh dvoch elitných policajtov, ktorí sa postavili proti sebe, pokračuje. Vyšetrovateľ Tibor Maxovský odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý má tentoraz podobu medzinárodného obchodu so zbraňami. Na pomoc dostane novú, na všetko odhodlanú parťáčku Hanu. Po úvodných nezhodách si k sebe nájdu cestu a budú si navzájom oporou, až po zásadný zlom, ktorý všetko zmení. Bývalý Maxov kolega Noro je novou Slančíkovou pravou rukou a pre políciu často aj hlavným podozrivým. V podsvetí zúri boj o moc medzi Norom a Slančíkovým obľúbencom Rikym. Vždy, keď sa zdá, že polícia má cieľ takmer na dosah, vyšetrovanie sa skomplikuje. Maxo preto požiada o pomoc Interpol, vďaka čomu sa na scéne objaví aj bývalý šéf Zory Ballovej. (TV JOJ)

CheeseFigure

Druhá séria potvrdzuje, že seriál Za sklom patrí naozaj medzi to lepšie na Slovenskej seriálovej scéne. Dej je napínavý, objavuje sa tu množstvo postáv, ktoré hrajú svoju hru a nejeden Slovák v nich spozná postavy z reálneho sveta. Napríklad Marián Vozner, ktorého fakt nesympaticky (myslene v dobrom, keďže Vozner taký má byť) stvárnil Maroš Kramár. Na koho sa táto postava odkazuje písať nemusím. Bolo by ale nefér spomenúť Kramára a ostatných hercov nie. Tomáš Maštalír, Noel Czuczor, Alex Bárta, alebo aj Zuzky Mauréry a Kanócz hrajú svoje postavy veľmi dobre, či už ide o sarkastického vyšetrovateľa, chladného mafiána, odporného policajta, alebo vypočítavú političku a otravnú vyšetrovateľku. Samozrejme, nie je to bez chyby. Človek sa v tom množstve postáv a ich prepojeniach a plánoch občas stráca. Ďalej sú v deji občas situácie, ktoré sa vyrojili z ničoho nič, bez toho aby k nim dačo viedlo, a na súbojoch jeden na jedného je vidieť, že herci to predstierajú. Ale aj napriek tomuto som so seriálom spokojný, len tak ďalej, nech vzniká u nás viac takýchto projektov! ()

irmari

Brilantně vystavěné. Tak si představuju krimi o tématu korupce. Má to sice jednotlivě slabší momenty,ale jako celek to je hodně dobře podané. Do poslední chvíle člověk netuší, kdo hraje vlastně za koho a s kým a proti komu, stejně jako to netuší jednotlivé postavy, které se v tom snaží zorientovat a nešlápnout vedle. Pro mě jeden z nejlepších krimi seriálů na toto téma. 2. série ještě nabírá na obrátkách a pořádně to houstne. Nechápu, že to jako celek nemá hodnocení v červených číslech. ()

vyfuk

Druhá série přislíbila určitý zvrat v oblasti postav a vyvrcholení děje. To samozřejmě i tak nějak nastalo. Taky je zde fakt, kdy se díváte a už máte sympatie vůči postavám, to taky samo o sobě pomůže. Jenže on zde je jeden nepříjemný fakt, který se táhne od začátku do konce. A to, že linky se začnou prolínat mezi sebou jako puberťáci v 60. letech na Woodstocku a vy se už ani nevyznáte pomalu kdo je kdo, kdo s kým co a podobně. Což poté začne být problém, protože vy asi nějak víte o co komu jde, ale je to už zahaleno takovou nadbytečností postav a ztraceností, že to jednoduše začne člověka nudit. Zůstává stále super, že tvůrci se nebojí si s postavami pohrát na vyšší úrovni i v tom, že je nechají zabít. A i to dělá dojem autentičnosti, jelikož toto vše je možné. Nejen na Slovensku. Za sklom celé nějak neurazí. Jde o dobrý seriál na tuzemsko-sousedské poměry. Za tím si stále stojím. Na prdel si nicméně nesednete. Zvlášť když na vás občas dýchne zbytečná technická chyba a nebo díry ve scénáři, které dělají z postav zbytečně idioty. ()

Shakers

2. séria - 70% Druhá séria mi prišla o chlp lepšia ako ta prvá, predovšetkým postavy zaujali a casting nových tvári sa vydaril na výbornú. Škoda, že to nieje trošku viac akčnejšie, pretože každá akcia ponúkla tak spomalený záber, trošku sa to zostrihalo a to bolo všetko. Inak dialogy, príbeh zaujali a nájde sa aj pár zvratov. Koleník mi tu prišiel trošku nevýrazný, ale Maštalír to opäť zahral frajersky a dobre mu sekunduje Zuza Kanócz. Spokojnosť, nenudil som sa a hlavne to ma len par dielov, čiže to nieje zbytočne naťahované ako niektoré tie seriáli od Amíkov. ()

mira007

Zatímco v první sérii byly nejsilnější první díly, v druhé sérii je nejlepší finiš, protože úvodní díly se mi zdály dost zmatené a bylo zapotřebí znalosti první série. Druhá série šla o level výš, takže se řeší, vysoká politika, terorismus, hamas, mosad a přestože je spousta věcí přitažených za vlasy a logika občas pokulhává tak se jedná o topový seriál - řemeslná stránka nejlepší ze současných seriálů a dvojka Maštalír Koleník funguje. Trochu zbytečné mi přišlo nějaké lesbické dobrodružství ženských postav, ale musím uznat, že druhá série má herecké obsazení The best of Slovakia. ()