Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

Recenze uživatele andrewXx k tomuto seriálu (2)

Za sklem (2016)

Prvá epizóda si našliapla fakt skvele. Ponúkla vážny a pochmúrny dej s vyvrcholením, ktoré dokázalo šokovať. Dvojica Maštalír, Koleník šlape ako hodinky a na slovenské pomery sa jedná konečne o seriál, ktorý sa dá naozaj pozerať a zaujme. Dúfam, že si ďalšie diely zachovajú minimálne kvalitu toho prvého a tvorcovia to nepokašlú tak, ako to väčšinou majú vo zvyku. Ak by však budúce diely kvalitou ešte stúpli, budem konečne hrdý na slovenskú televíznu tvorbu. Pilot super, uvidíme čo bude ďalej. ()

Epizoda 2 (2016) (S01E02)

Druhý diel ešte viac vybičuje to, čo nastolil ten prvý a dosahuje u mňa plných 5*. Pochmúrna atmosféra v štýle dark kriminálok tomu sekne tak silno ako sa len dá. Naštvaný Koleník ide ako píla, vidíme zaujímavé zvraty, prípad popraveného policajta, ktorý sa zamotal ešte viac, než by sme si predtým mysleli naberá grády a teda musím znovu iba chváliť minimálne tak, ako som to urobil v prvej časti. Tuto si už scenáristi miestami jemnučko ulietavali no dúfam, že to celé napokon ukočírujú minimálne v tejto prvej sérii. Tento seriál pokračuje v skvelo nastolenom tempe a držím palce, aby to tvorcovia nepokašľali, lebo niečo také tu už dlho nebolo. Ešte by som si na ich mieste dal trošku viac záležať na súbojoch a ich autenticite či brutalite a hlavne reálnosti. A mimochodom, hudba vrátane hlavného motívu je skvelá. Keď to takto bude pokračovať ďalej, budeme môcť byť konečne hrdí na to, že aj my dokážeme vytvoriť skutočne dobrý seriálový počin. Nie je totiž žiaden slovenský seriál, ktorému by som tento úspech prial viac. ()