Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

Recenze uživatele jojinecko k tomuto seriálu (1)

Za sklem (2016)

Je jasné, že tu sa nehrá na originalitu, prvú ligu, True Detective, Bron, The Fall, tu už bolo atď atď. Ale buďme trochu fér a v rámci našej slovenskej zaprdenej produkcie aj trochu otvorený a možno benevolentný. Bebjak a Šveda majú za sebou dobré projekty, Mesto TIeňov a najmä Prípady boli skvelé, len preto som Za Sklom začal pozerať. Moje hodnotenie je aj za odvahu (poslednému dielu s "nepriamym" odkazom na Kaliňáka tlieskam v stoji!!!), za to, že herci nemali Hviezdoslavou Kubín, ale boli UVERITEĽNÍ a vety, ktoré vypúšťali z úst boli presvedčivé. Seriál mal svoju atmosféru, gradáciu. Škoda tej úplne poslednej scény, pretože tá bola v kontexte predchádzajúceho deja úplne mimo a bola len barličkou pre ďalšiu sériu. Fandím všetkým, ktorý v tomto našom povrchnom TV svete "panelákov" sa snažia prísť s niečím novým. Tipnem si, že veľa tých * dali tí, ktorí videli možno 10 minúť a fuckujú už len z princípu a po dopísaní komentu si s radosťou zapli nejaký pravidelný televízny bullshit. ()