Za sklem (TV seriál)

Za sklom

Krimi

Slovensko, 2016 - 2018, 15 h 56 min (Minutáž: 16x60 min)

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl, Tibor Vokoun, Barbora Andrešicová, Žofia Martišová, Marta Maťová, Viktória Predanociová, Jana Valocká, Anton Šulík ml., Sáva Popovič, Emil Lehota, Slavo Drozd, Barbora Žilecká, Gejza Benkő, Martin Nahálka, Zuzana Konečná, Eva Landlová, Ondřej Daniš, Michal Kalafut, Juraj Ďuriš, Michal Jánoš, Peter Kadlečík, Natália Kajzerová, Andrea Kvašňovská, Zuzana Porubjaková, Jozef Švoňavský, Petra Palevičová, Juraj Rašla, Martin Hindy, Roman Poláčik, Alena Ďuránová, Matej Marušín, Ivana Kubáčková, Kristína Mečko, Milan Vojtela, Emil Leeger, Pavol Gejdoš ml., Andrej Anderko, Ľubomír Bukový, Pavol Michalka, Zuzana Kanócz, Milan Kňažko, Noël Czuczor, Alexander Bárta, Maroš Kramár, Zuzana Mauréry, Oliver Hrubý, Jakub Kuka, Jana Labajová, Vladislav Šarišský, Peter Vaco, Igor Šebesta, Andrea Sabová, Juraj Benetin, Ozo Guttler, Ľuboš Radošovský, Táňa Pauhofová, Jevgenij Libezňuk, Ján Jackuliak, Michal Ďuriš st.

Podle mého názoru zbytečně podhodnocené. Za sklom si určitě zaslouží červená čísla, protože až do nějaké 6. epizody to nemá vůbec chybu. Poslední dvě části 1. série sice podle mě lehce ztratily dech, ale pořád se jedná o více než průměrnou krimi podívanou. Bavily mě postavy Maxa a Nora, ale také ostatní, ať už z řad kriminalistů nebo zločinců. Kladně hodnotím také úvodní znělku - píseň, atmosféru, ale i celkové pojetí.(18.5.2017)

Žeby pokus o slovenskú Kobru 11? Možno, no dá sa povedať že celkom vydarený (v niečom mi ju fakt pripomína). Sexi trio Koleník, Maštalír & Ondrík sú zárukou toho, že bude sa na čo pozerať. Najviac sadla úloha asi Ondríkovi alias mafiánovi Bongy-mu, jemu som to zožrala aj s navijákom. O niečo menej zaujal Koleník, bohužial jeho prejav pripadá ako z recitátorskej súťaže, je strašne vidieť ako to má naučené. Pilotný diel ponúkol pár pekných vydarených záberov, zoznámenie sa s postavami, dej posadený do policajtsko-boxersko-mafiánskeho prostredia, čo ja môžem takže paráda. Ďalšia vec, ktorá sa mi páči je tempo, ktoré je aspoň podľa môjho názoru svižné. Uvidíme, aké budú nasledujúce diely, ale zatiaľ mi príde že na slovenské pomery ide o pozerateľný seriál. Veľkú pochvalu si zaslúži slušne vybudovaná temná atmosféra a úvodné titulky s hlasom Riša Mullera :).(5.10.2016)

• klerik

Strašne trápny scenár.Postavy chodia hore dolu, trúsia papierové dialógy, jednotlivé scény nemajú žiadny logický zmysel... Ak sú toto elitní policajti, okamžite idem k mafii... Predovšetkým postava Magálovej je hrozne zle napísaná, že jej neveríte ani slovo. Konflikty vyrábané z ničoho... Vizuál solídny, ale ako celok to najhoršie čo Bebjak a spol. vyprodukovali... Nedávno som videl pár dielov MORDPARTY a to bol úplne iný level. Americkú a britskú konkurenciu sa ani neodvažujem vziať do úst...(15.3.2017)

Celkom podhodnotené, ale tu sa nie je čomu diviť, keďže sa jedná o slovenský seriál. Na druhú stranu musím povedať, že celkom vydarený. TV hnojka konečne naliala prachy do niečo iného ako do ich nekonečného Paneláku, či do nudných súťaží. Po príbehovej stránke to nie je žiadny True Detective, ale to som od toho ani neočakával. Akcie tiež nič moc neponúknu, takže ani Kobru 11 nečakajte. Čo ma ale zaujalo bol casting. Koleník hraje som štandard, ale Maštalír a Magálová to až prekvapivo dobre ťahajú. Ostatný sú viac menej herecké polená dobré tak do krbu na zimu. Nie je to úplne nezaujímavé, ani nudné a predvídateľné, nájdu sa tu kupodivu aj zvraty a sem tam aj nejaké tie lepšie dialogy. Nadávkami sa šetrilo, ale boli tam, takže aspoň to nevyznelo trápne, keď si chlapci mohli aj normálne zanadávať. Do tých lepších vecí patria aj úvodné titulky, či kamera, pretože tak krásnu pestro farebnú Bratislavu som ešte nevidel :). Záverečná scéna už bola podla mňa zbytočne prekombinovaná, ale uvidíme ako s tým naložia v druhej sérii. 65% - 3*(28.11.2016)

• Johnny.ARN

Dával som tomu šancu, chcel som, aby ma to prekvapilo, chcel som, aby sa slovenskí scenáristi odlepili od dna prišli s niečim inovatívnym, čo by mi nedalo spávať. Po prvých troch dieloch som ale pochopil, že to tak nebude. Umelo zamotávané, priehľadné, neuvertelné. A ešte aj ten záver bol presne taký, aký som očakával a predpovedal už niekoľko dielov dopredu. Ešte sme sa nenaučili točiť ako severania a ani v domácej konkurencii to po príbehovej stránke jednoducho neobstojí. Naliali do toho peniaze, technicky vysoko pozeratelné, krásne zábery z koptérov, niekoľko drahých áut a skvelá slovenská herecká enkláva na čele s češkom Bartoškom. Len za to tie 2 z 5 po prvej sérií.(16.11.2016)

• - Titulnú pieseň "Za sklom" nahrala skupina Korben Dallas.

(lukyno40)

• - Reštaurácia, prostredníctvom ktorej sa uskutočňovali dodávky drog, sa volala Clean & Wash s.r.o. Tibor Maxovský (Tomáš Maštalír) dodal, že sa mohla volať rovno Money Wash (pranie peňazí). Ide o narážku na firmu Rent and Wash (prenajmi a vyper), ktorá figuruje v kauze Bašternák ohľadom nadmerných vratiek DPH, čím štát údajne prišiel o takmer dva milióny eur. (fugyx)

• - Seriál sa volá podla titulnej piesne, ktorú má na svedomí slovenská kapela Korben Dallas. (lukyno40)