American Horror Story - Roanoke (série)

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Horor / Thriller

USA, 2016, 10 h (Minutáž: 60 min)

Mac Quayle

Sarah Paulson, Cuba Gooding Jr., Angela Bassett, Lily Rabe, André Holland, Wes Bentley, Kathy Bates, Cheyenne Jackson, Denis O'Hare, Evan Peters, Kristen Rakes, Charles Malik Whitfield, Marti Matulis, Colby French, Orson Chaplin, Larry Cedar, Chaz Bono, Michael McCusker, Ric Sarabia, Jesse La Flair, Lady Gaga, Leslie Jordan, Shannon Lucio, William R. Moses, John Prosky, Doris Kearns Goodwin, Sarah Booth, Becky Wu, Finn Wittrock, Frank Collison, Robin Weigert, Maya Rose Berko, Billy Snow, Andy Kreiss, Taissa Farmiga, Jacob Artist, Jon Bass, Jamie Martz, Brian Howe, Danielle Macdonald, Emma Bell, Betsy Baker, Exie Booker, Kevin Foster, James Morosini, Joe Spellman, Alexis Jacknow, Grady Lee Richmond, Tai Bennett, Finn Wittrock (a.z.), Robin Weigert (a.z.), Frances Conroy, Savannah Liles, Audrey Casson, Miya Cech, Trixie Mattel, Irene Roseen, Henderson Wade, Susan Berger

Tohle mě opravdu překvapilo. 6. série je ze začátku skutečně nadupaná. Naši staří známí herci jsou zpět a my se můžeme vrhnout do nového dobrodružství. Příběh je vyprávěn trochu zvláštním stylem. Odehrává se v současnosti v opuštěném domě v Severní Karolíně. Ten samozřejmě není obyčejný. Půda kolem něj patří duchům zmizelé Roanocké kolonie z konce 16. století. Vesničané s svou půdu chrání po svém. Atmosféra se dá opravdu krájet. Ryan Murphy se vydal dost netypickou cestou. Všechno se mění v půlce série. přichází nečekaný zvrat a my všechno prožíváme znovu. Bohužel už příběh poté není tak originální a je to převážně jenom nastavovaná kaše plná krve a násilí. Nejvíc mě asi našvtal konec. A to měla série takový potenciál... No co, snad se jim to příště podaří líp a nebudou kolem všeho tolik mlžit. "R is for Rory!"(16.9.2016)

První polovina byla skvělá, pak už to šlo postupně dolů. Je třeba pochválit, že ne celá série byla jen o tom co se v tom domě vlastně stalo, ale že to postupně obměňovali a dodávali tomu více šťávy. Nebo krve? V této sérii hodně přitlačili na pilu, já osobně to až tak brutální nepotřeboval. Nejhorší z druhé poloviny nebyl ani tak děj jako kamera. Chápu, že to chtěli mít trochu autentické, ale kdo se má na tu roztřepanou kameru, ve které bylo kulové vidět, koukat. Výsledkem si nemyslím, že by to byla nejslabší série, jak se tady ukazuje. Ale zas na druhou stranu je dobře, že to je jen deseti dílná série.(26.8.2019)

Zřejmě nejinvenčnější dosavadní sezóna antologie, která zejména v první půli nepřestane udivovat objevnou hrou s televizním formátem (hraná rekonstrukce událostí vs. dokument), a v druhé překlene do podivné non-fikce, v níž se střetává například reality show, found footage nebo zpravodajství. Zajímavý, nicméně roztříštěný celek.(15.1.2017)

Strmý vzestup a o to strmější pád - Roanoke ve zkratce. Když série začala, prožil jsem nadšení, které jsem u sledování AHS necítil od konce Asylum. Jenže druhá půlka série celý koncept tak neskutečně zprznila, že z toho vyšla jen roztahaná břečka, ve které stále někdo utíká, je pronásledován a nakonec zabit. Nemůžu upřít napětí, které šestá série měla a které si držela i ve slabších dílech. Jenže to je trochu málo. Ale stále z toho vychází Roanoke lépe než předešlý Hotel. Tak snad to vyjde příště.(25.11.2016)

Tahle série mi hodně připomínala Murder House, ale určitě nejsem sama až na to, že tohle bylo daleko více děsivější, což není zrovna nic pro mě, ale překonala jsem se. Vzhledem k tomu, že je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, tak jsem si řekla, že si nebudu zakrývat oči, jak je u mě při dívání se na horory zvykem. Sice jsem párkrát málem dostala infarkt a vážně jsem se bála, ale stálo to za to. Bylo to zajímavě udělané, co mi tam vážně hodně chybělo byla tradiční znělka AHS. Teď už jen zase čekat do další série.(18.11.2016)

• - Postavou Lany Winters (Sarah Paulson) v poslednej časti šiestej série Roanoke (2016) prepojili tvorcovia dej s druhou sériou Útočisko (2012). Zároveň sa jedná o ďalšiu dvoj rolu tejto herečky po udalostiach v piatej sérii Hotel (2015). (Sociopath)

• - Série se začala natáčet 6. července 2016 v Kalifornii (Santa Clarita). (Varan)