American Horror Story - Roanoke (série)

Roanoke

Drama / Horor / Thriller

USA, 2016, 10 h

Zatímco jedna skupina diváků byla rozčarovaná už kvůli premise a druhá zase kvůli tomu, co se z ní postupně vyklubalo, já budu tentokrát jen a pouze děkovat. Snad poprvé od samých začátků již téměř zapomenutého Murder House se totiž k American Story dokonale hodí i přívlastek Horror. Nečekaná zjevení odporných stvoření, občasný vhodně padnoucí jump scare nebo tak nechutná úmrtí postav, že raději odvracím zrak. Když se ale nestraší, jedou si Murphy a Falchuk zase to svoje a tentokrát tak potutelně, že si Roanoke troufám označit dokonce za nejlepší sérii. Smrti jsou tu totiž nejen děsivé, ale i jaksepatří ironické, překvapivé a mnohdy si parádně zahrávají s očekáváním publika ohledně rozsahu rolí některých hereckých stálic. Do úst snad čím dál brilantnější Sarah Paulson navíc scénáře sází tak metahumorné repliky, že se při vzpomínce na ně směji doteď, ale zároveň jsem rozčarovaný tím, jak malé procento obecenstva na ně (hlavně v odkazy přeplněné druhé polovině) slyší. Vrcholná sezóna a nejzářivější důkaz toho, že i pošesté to jde jinak.(26.11.2016)

Tohle mě opravdu překvapilo. 6. série je ze začátku skutečně nadupaná. Naši staří známí herci jsou zpět a my se můžeme vrhnout do nového dobrodružství. Příběh je vyprávěn trochu zvláštním stylem. Odehrává se v současnosti v opuštěném domě v Severní Karolíně. Ten samozřejmě není obyčejný. Půda kolem něj patří duchům zmizelé Roanocké kolonie z konce 16. století. Vesničané s svou půdu chrání po svém. Atmosféra se dá opravdu krájet. Ryan Murphy se vydal dost netypickou cestou. Všechno se mění v půlce série. přichází nečekaný zvrat a my všechno prožíváme znovu. Bohužel už příběh poté není tak originální a je to převážně jenom nastavovaná kaše plná krve a násilí. Nejvíc mě asi našvtal konec. A to měla série takový potenciál... No co, snad se jim to příště podaří líp a nebudou kolem všeho tolik mlžit. "R is for Rory!"(16.9.2016)

Syndrom Ryana Murphyho se zde projevuje v plné síle. První polovina sezóny se ještě dala s přimhouřenýma očima užívat, občasné chuťovky typu rozpárání břicha s následným poměřováním střev byly vynikající. Ale to, co přišlo potom už je jen bezinvenční ždímání šokujících okamžiků, které nejsou vůbec šokující a jediným světlým bodem je Audrey v podání neselhávající Sarah Paulson, jejíž hlášky mě odrovnávaly s velkou grácií. Promarněný potenciál a já doufám, že se Ryan s Bradem příští rok vzchopí a ať nevymýšlejí zbytečné nesmysly.(17.11.2016)

• Deyw

Dobry..prvnich 5dilu dobry super bavil sem se..pak se ztoho stala docela picovina ale uslo to a pak od 8dilu se ztoho stala troska nejvetsi na kterou sem se ani nemel divat, totalni picovina a zabijak cely nadejny serie..ty vole uz nikdy vic...chtel sem dat dve ale asi dam jednu, protoze to byla sracka neskutecna!(23.11.2016)

Tak tahle série měla hodně slušný rozjezd a pak se to stupňovalo k naprostému násilnému blahu. A pak to podělal poslední díl. Mohlo to vygradovat v úplný peklo. Ale ono to vzalo zpátečku a zklidnilo se to a jen to dovysvětlilo zbytek. Herci v pohodě. Klasické obsazení z 5. předchozích sérií plus sem tam někdo navíc. Násilí a krve bylo dost a to mě bavilo. To jak někteří umřeli pobavilo i mého ďáblíka na mém pravém rameni. Jedna z těch lepších sérií. 80%(18.12.2016)

• - Postavou Lany Winters (Sarah Paulson) v poslednej časti šiestej série Roanoke (2016) prepojili tvorcovia dej s druhou sériou Útočisko (2012). Zároveň sa jedná o ďalšiu dvoj rolu tejto herečky po udalostiach v piatej sérii Hotel (2015). (Sociopath)

• - Série se začala natáčet 6. července 2016 v Kalifornii (Santa Clarita). (Varan)