Matt a Shelby se po prodělaném traumatu přestěhovali do Severní Karolíny. Koupili zde dům z konce 18. století. Brzy se v něm však začnou dít podivné věci. A to je teprve počátek... (TV Prima)

J*A*S*M

Že by konečně American Horror Story, jejíž hlavní hrdinové jsou kladné postavy zakotvené v realitě, a ne jen psychotici, vrahové, duchové a úchylové? Že by konečně American Horror Story, která není jen prvoplánově krvavá a zvrácená, ale opravdu atmosférická a strašidelná? Že by konečně bylo komu fandit? První díl navnazuje hodně, snad to vydrží a nezvrhne se to do klasického bizarního cirkusu, kde se může stát komukoli cokoli, protože tamější filmový vesmír nemá s realitou nic společného. Dokumentární forma mě překvapila, ale nic proti ní nemám - dává postavám nějaký background, takže člověk věří, že se z nich v dalším díle nestane psychopat. Zatím tedy velká spokojenost a doufám, že to v nastoleném trendu půjde i nadále, a že to Murphy klasicky nepřeplácá. ()

filmfanouch

American Horror Story je můj nejoblíbenější seriál. Každá série je svým stylem totiž jiná a to vnáší skvělou atmosféru. A třeba to jak si seriál hraje s napětím a postavami je skvělé. A když tento skvělý seriál dostává již svojí šestou sérii nemohl jsem u toho chybě. Murphy navíc celou dobu tajil o čem tato šestá série je no a když jsem dneska konečně zjistil o čem je- celých pět minut jsem koukal s otevřenou pusou že to Murphymu vyšlo. Murder House, Asylum, Coven, Freak Show Hotel a nyní Roanoke.Murphy to dokázal. Mátl nás, lákal nás a to se mu podařilo. První díl této nové série je navíc jeden z nejmrazivějších. Například celá chemie mezi manželkým párem které ztvárňují Cuba Gooding Jr. a Sarah Paulson je skvělá. Závěr nalákává na další díl (takový twist umí jenom Murphy!) a American Horror Story i po šešti řadách dokáže překvapit. Další díly už se blíží! ()

Pilda17

Co k tomu dodat, u AHS jsme zvyklý na kdejaké bizardnosti a extrémy, ale uvítací díl šesté řady ukazuje, že by mohlo jít o čistokrevný realistický horor, což by nemuselo být ani trochu špatné. Atmosféra ze startu skvělá a napětí by se mohlo krájet, takže pokud by tato řada šla v těchto kolejích, nebudu proti. ()

Necrotongue

Musím uznat, že pro mě byl start šesté sezóny velkým překvapením. Hotel mě zrovna nenaplnil nadšením a najednou přišli tvůrci s něčím úplně jiným. Pravda, dokumentární styl je v tomto seriálu něčím novým, ale zároveň bylo hned jasné, kdo přežije, takže citlivější povahy nebyly vystaveny stresu nad osudem hlavních hrdinů. ()

Trevor

Manželský pár Matt a Shelby Millerovci poskytujú interview pre tvorcov dokumentu My Roanoke Nightmare. Potom, ako sa pár po incidente v Los Angeles odsťahuje do Severnej Karolíny nakoľko po incidente na ulici člen gangu pri prijatí plní skúšku a napadne náhodných okoloidúcich, ktorými sú práve Millerovci, Shelby potratí a tak sa rozhodnú začať nový živoz na vidieku, kde Matt vyrastal. Do oka im padne dom, ktorý získajú v dražbe, keď preplatia miestnych starousadlíkov. V dome však od začiatku zažívajú nepríjemné udalosti a Matt je presvedčený, že práve ich konkurenti z dražby sa ich snažia z domu vyhnať. Matt požiada svoju sestru, bývalú policajtku Lee, aby trávila čas s jeho manželkou, kým on ako obchodník bude mimo domu. Lee je však spolu zo Shelby svedkom ďalších desivých udalostí. Úvodná epizóda svojou atmosférou pripomína filmy ako Hrôza v Connecticute a zdá sa, že budeme svedkami pravej hororovej atmosféry. V porovnaní s predchádzajúcimi sériami trochu vadí príbeh vyrozprávaný ako dokument, možno to bude chcieť trochu času. ()

Chen

Jsem více než mile překvapen. Zatímco Hotel hrál hodně na efekt, ale atmosféra veškerá žádná, šestá řada zřejmě bude o něco umírněnější, pokud se bavíme o obrazovém pojetí, ale bude se zaměřovat spíše na budování mrazivé atmosféry. A je to jen a jen dobře. Snad z toho nebude jen krvavá groteska se špetkou nahoty, jako v případě předchozí sorie. ()

ghatos

Na první pohled to vypadá ještě hůře, než předcházející Hotel. Jde vidět, že se ubralo z ostrosti i nápaditosti. Skoro by se chtělo říct, že se tady recykluje první sérka, ale dost blbým způsobem. Rozehráno to nějak zajímavě není. Těžko očekávat výraznější zlepšení. 50%. ()

danielosbourne

Zatím obrovské překvapení. Freak show a Hotel jsem vynechal, protože mě nezaujali, ale Roanoke se zatím odvíjí tím nejlepším směrem. Líbí se mi styl vyprávění, které umocňuje atmosféru a spíše než klasický seriál připomíná výpověďmi hlavních aktérů spíše dokumentární film. Já jsem jedním slovem nadšen a doufám, že to autoři dotáhnou s atmosférou až do konce a nepřijdou s nějakým dementním řešením, které se po ukončení první epizody samo nabízí. ()

LilyDeLarge

Troufám si říct, že tohle je nejděsivější díl z celýho AHS. Spousta lidí je skeptická ohledně toho, jakým stylem se nová série vydává. I já si říkala po pár minutách "Cože?", ale jsem ráda, že jsem ten díl hned nevypnula. Už ted' se nemůžu dočkat nových dílů. A pokud se budou ubírat i tímhle směrem, tak se tahle série v mým AHS žebříčku vyšplhá možná i na druhý místo! ()

Denila

Tak teda nevím, lákavě to vypadá... ALE ... to jsem jediná koho nadmíru rozčiluje věk vyprávějících a věk hrajících? Proč to není opačně? Vždyť je viditelný rozdíl starších a mladších; a že zrovna mladší vypráví co se dělo před časem je opravdu vadné. Jasně že to má nějaký záměr ale.. mě to teda štve až moc, jinak ,,dokumentární" verze super, leda že to nevypráví oni sami. No pořád doufám, že se to nějak vysvětlí, neb nevím zda to přijmu. Jinak všechny palce vzhůru, vypadá to na lepší časy pro ASH. ()

lusa

Myslela som, ze už sa ani nedočkám.. A je to tu. Zimomriavky na miestach, kde si ich neviem ani predstaviť. Štýl formou dokumentu je nový a pôsobivý a tá atmosféra.. Tá ATMOSFÉRA!!! ()

XXXXXXXX

Vynikající zasazení někam doprostřed amerického vidlákova ,(zdravíme Outlast 2), kazí pro mě z nepochopitelných důvodů, zvolený dokumentární formát, který se doplňuje amatérskou snahou, o vytvoření pseudo-dokumentu. A tohle všechno je zakončeno obsazením více herců do identické dvojrole (snaha o navození autentičnosti)? No nevím no. Murphy dej, aby se to s dalšími díly jen zlepšilo... ()

cica

Prepáčte, ale som voľáka zmätená... tá forma akože dokumentu ma nejak neláka, atmosféra - no, také Paranormal activity zmiešané s Evil Dead. Uvidíme, zatiaľ najrozpačitejší začiatok. ()