Chapter 3 (S06E03) (epizoda)

Drama / Horor / Thriller

Mac Quayle

Ned Martel

Scénografie:

Andrew Murdock

Prosím, ať to nesklouzne k té klasické AHS vztahovce, jakou byla např. 5. série - spousta sexu, řešení vztahů a psychologie postav, ale příběh a atmosféra nikde. První dva díly byly atmosféricky luxusní, tady atmosféra ubyla ve prospěch řešení vztahů mezi postavami a nadbytkem dokumentárních prostřihů, bylo jich možná až moc. No, možná, že když se v epizodě objeví sex, stojí to za nic :D Každopádně horší díl než první dva. Jako série pořád na vysoké úrovni, pořád daleko před Freak show i Hotelem.(1.2.2017)

• Abes

Ano, divadlo. Větší teátr předváděla akorát Winona Ryder ve Stranger Things. SPOILERY: K přivolání policie by přece Shelby jako motiv bohatě stačil Mattův příslib vypálení domu a jako reakce na pošťuchování s Lady-G třeba její zhroucení. Proč do toho tahat závěrečný rozhodně pevný výraz v její tváři? Výraz který říká: viděla jsem co jsi dělal a zatočím s tebou. To nedává smysl, na jedné straně vám postava Matta řekne: nepamatuji si, že bych někam odešel a na druhé se jeho žena zachová takto? Vždyť už těch výjevů viděla docela dost, nedokáže si to spojit se zlem, které před nimi stojí? Doposavad jsem dezorientaci postav bral jako lehce otravnou, možná ovlivněnou situací možná čáry, ale teď jsou nesourodé a vývoj příběhu až příliš ovlivňují. No uvidíme, interviewee Shelby ke konci nedostala prostor, takže nám klidně v první minutě dalšího dílu může tvrdit, že si na nic z předcházející noci nepamatuje. Navíc, výpovědi hlavních postav, přestože jsou již v bezpečí a zákonitě ví jak vše dopadlo reagují emotivně na to, co se zrovna v příběhu děje, neváhají se rozbrečet ve chvíli kdy jejich blízkým něco hrozí "Accept posibility we are looking for a body"... tohle nefunguje. Zatím neházím Priscillu do kukuřičného šustí a věřím, že za týden budu mít ješitné nutkání tento komentář smazat.(1.10.2016)

Jakožto hororový expert vyjadřuji znepokojení nad náhlým poklesem atmosferické kvality seriálu, k čemuž nepochybně přispěl fakt, že se první polovina epizody nesla téměř výhradně v již několikrát kritizovaném dokumentárním duchu a jakákoliv potenciálně napínavější scéna tak okamžitě vyústila v další studiovou výpověď. A nepotěšilo mě ani představení nových postav, především té s vlastní a nepříliš záživnou dějovou linii. Už nyní začíná Roanoke působit roztahaně a já si přeji, aby příběh umožnil co nejrychlejší návrat do interiérů domu. V opačném případě pro mě tato série zřejmě skončí mnohem rychleji, než bych po úvodních epizodách čekal.(29.9.2016)

Takže kde jsme to skončili......... Ryan Murphy se vrátil se šestou řadou a po dvou dílech to stále bylo skvěle. V tomto trendu pokračuje i třetí epizoda. Takže přes kopírák: Murphy si skvěle hraje s postavy i napětím. Diváka baví koukat se na příběh hlavních hrdinů. V tomto díle se opět dočkáme nápaditých zvratů. A jeden je opravdu podařený a vlastně nám vysvětluje důvod titulu celé této řady. V tomto díle jsme se dočkali trochu více těch paranomalních aktivit. A jedině snad Ryan Murphy dokáže s něčím takovým fungovat a nepůsobí to směsně. Do konce série nám zbývá ještě 7 dílů a zatím se to vyvíjí skvěle. A ten zvrat na konci- Murphy ty se vyznáš!(29.9.2016)

Pri pátraní po Flore objaví polícia mŕtve telo jej otca Masona. Lee, Matt a Shelby objavia opustenú farmu a dvoch chlapcov, ktorý nevedia komunikovať, vyrástli v izolácii a sú zanedbaný. (ťažko sa pre ich opis hľadá vhodné pomenovanie). Do domu prichádza médium pán Škriatok a nadviaže kontakt so ženou s prezývkou Mäsiarka. Škriatok prisľúbi Lee pomoc pri hľadaní Flory za 25 tisíc dolárov. Zúfalá Lee na dohodu pristúpi...V epizóde sa dozvedáme viac o pôvode duchov v danej oblasti a motívoch ich konania. Osvedčený herci z predchádzajúcich sérii opäť nesklamali, avšak prítomnosť média v príbehu mi príliš nevoňala.(27.12.2018)