Kapitola čtvrtá (S06E04) (epizoda)

 • USA

  Chapter 4

Drama / Horor / Thriller

USA, 2016, 1 h

 • Abes

  To je přesně ono! Posednutí. Ví, že za ní běží ale nezastaví se. Ví, že ji šuká ale neovládá se. Dokud se děj drží teroru, toulání se po lesích, či nahlížení do dob minulých, kouká se na Roanoke Nightmare moc dobře. Jakmile se do hry vmísí přehrané emoce I saw you with her Matt!, bohužel si uvědomím na co koukám. Chválím, že se Matt stihl při přesunu ze sklepa obléct, vidina obdobného zakončení jako v předešlém díle je to co mě v těch nadcházejících bude děsit nejvíce.(11.10.2016)

 • Trevor
  ***

  Shellby podozrieva Matta z toho že sa proti nej so svojou sestrou Lee spikli. V otázke nevery mu nakoniec odpustí a v nci sa pár zobudí na zvláštne zvuky. Prenasleduje ich muž z narazenou hlavou prasaťa, zaženie ho však Dr. Cunningham, muž ktorému dom patril a ktorý bol na nahrávke v pivnici. Manželský pár oboznámi z históriou domu a chce im pomôcť nájsť Floru pretože vie, kam sa rada chodila hrávať Priscilla. Tam sa však stane obeťou útoku starousadlíkov z Roanoke a tak Matt a Shelby hľadajú pomoc u jasnovidca Škriatka. Ten im sľúbi pomoc a oboznámi ich s tým, že najväčším zlom nie je Mäsiarka, ale Druidka, ktorá stojí za všetkými zmiznutiami v tejto oblasti. Cestou do hotela po ingrediencie k vyhnaniu druidky z pozemku však zbadá Floru a chce ju odviesť do bezpečia, padne však do rúk starousadlíkov. Tí spolu s Florou prichádzajú k domu Matta a Shellby s nie práve priateľskými úmyslami. Atmosféra sa trochu vytratila, stále to však je AHS, aj keď v porovnaní s predchádzajúcimi sériami je to o poznanie slabšie a nápadne to pripomína sériu Coven.(27.12.2018)

 • Psychor
  ***

  O chlup lepší jak minulá epizoda. Méně rozmlouvání před kamerou, což oceňuji, avšak atmosfericky stále nevýrazné. Zdá se, že tvůrci postupně rezignují na snahy o vystrašení diváka a hodlají upoutat jeho pozornost zejména prostřednictvím gore scén, které přidaly na intenzitě. Jakožto hororový expert zhlédnu během týdne hned několik obstojných lehce mrazivých krvavých vyvražďovaček a podobným způsobem směrovaná desetidílná série Roanoke by se mezi nimi bezpochyby zcela ztratila.(6.10.2016)

 • filmfanouch
  *****

  Šestá série American Horror Story se již dočkala svého čtvrtého dílu. A kvalitu si to pořád udržuje. Murphy pořád v divákovi udržuje tu chladnou a mrazivou náladu, která se táhne celou sérií. A navíc nás pořád překvapuje tím, že se může stát cokoliv. Z téhle série opravdu mrazí. Atmosféra postupně vrcholí každým coulem a opět se může stát cokoliv a diváka to úplně ohromí. Když Murphy tvrdí, že má v šesté epizodě přijít velký zvrat, co tedy bylo tohle? V šestém díle to bude muset být opravdu něco velkého, jinak totiž tohle nejde překonat. Seriál má již příští týden mít svojí první půlku za sebou, ale byla potvrzena už i sedmá řada. Murphy ať sedmá řada překvapí minimálně tak jako tato!(7.10.2016)

 • ghatos
  ***

  "Jen člověk s plným břichem si může dovolit svědomí." Prolínání lidí a duchů nebylo/není dobře vyřešeno. Čtvrtá kapitola byla konečně malinko lepší, protože se tam tolik nekecalo do kamery. Návraty do minulosti byli blahodárné. Jinak si nemůžu pomoci...herecké výkony skoro všech stojí za starou belu. 53%.(6.10.2016)