Chapter 6 (S06E06) (epizoda)

Drama / Horor / Thriller

USA, 2016, 1 h

Ja mám úprimne rada tento svet na štýl Grave Encounters, ktorý mi každý podobný film pripomína. Dáva mi to pocit, že to môže byť celé reálne. A zaujíma ma, ako sa dej posunie. Zatiaľ to vyzerá, že to môže byť ešte lepšie, ako prvá polovica. Len si mohli odpustiť tie desivé zvuky, ktoré sa na kamery určite nepridali samé.(10.12.2018)

Šestá řada American Horror Story už se pomalu blíží ke svému konci což se dokazuje tím, že začala její druhá půlka. Hned na začátku přijde zvrat, který otočí celou sérii na jiný pohled. Některé postavy o kterých jsme si mysleli, že jsou perfektní ukážou že tak perfektní nejsou, zájem o peníze se preferuje před bezpečím a vše se postupně hromadí a hromadí. Všechno to je patřičně děsivé a mrazivé, díl opět nenudí ani sekundu a i když, odhalí něco co by diváka mohlo další díly strašit nakonec se ukáže, že i tak budete napjatí. Takže........... Kdo přežije celou hru bez problémů?(22.10.2016)

• Psychor

Jednoznačně nejhorší díl v historii celého American Horror Story. Tvůrci si již od úvodu série zavařili nesmyslným dokumentárním pojetím, které spolehlivě ničilo budovanou atmosféru, a tak jsem coby zdejší hororový expert očekával, že se dříve či později ve vlastní šťávě dočista uvaří. Autorský záměr, jenž mírně důvtipnější divák bezpochyby odhalil již dlouho dopředu, si pro své vysvětlení vyhradil téměř kompletní epizodu. Údajně hororový seriál se tak na 40 minut proměnil v jakýsi krajně nezáživný film o filmu. A dechberoucí pointa? Po příběhové stránce se můžeme vrátit zpět na začátek a sledovat, jak si s touto natahovanou kaší poradí dvojnásobné množství hlavních postav.(20.10.2016)

Ten twist, respektive posun druhé poloviny šesté série úplně jinam, než byla první polovina, je skvělý. Ale ještě skvělejší by byl, kdyby ho debil Ryan Murphy v PR řečích neavizoval už od první epizdy. Když člověk ví, že má něco přijít, tak bohužel celkem lehce odtuší, v čem přesně bude ten základní fór. A ono jo, žádnej větší mindfuck v tom nebyl. (V tomto ohledu by se mi víc líbil můj vymyšlený alternativní twist, když jsem v průběhu série očekával, že reální Matt a Shelby ve skutečnosti zemřeli, načež filmaři/dokumentaristé dělají rozhovor s jejich duchy na půdě onoho prokletého pozemku.) Takže prostě míra překvapivosti šesté epizody je o něco málo níž, než jsem doufal, ale realizace se mi líbí moc. Interakce mezi různorodými postavami mě v závěru bavila extrémně, hlavně díky čemuž mám pocit, že ten twist mohl klidně přijít o epizodu až dvě dřív. To dusno mohlo být dlouhodobě nosné. Pět hvězd nějde za strašidelnost (protože v tomto ohledu je šestá epizoda spíše takovým intermezzem), ale za hravý a přesvědčivě realizovaný koncept.(20.10.2016)

Mazec, tohle jsem fakt nečekala, ale co jsem viděla, jak jsou všichni zmatení a nechápou to, tak jsem se zorientovala celkem rychle. Byla to relativně čára přes rozpočet, ale líbilo se mi to. :) Akorát mě naštval konec, ale "R is for Rory" bylo dobré, najednou to do sebe začalo všechno zapadat. Nemůžu se dočkat, co bude příští týden, je to vážně napínavé. Ale naštvali mě s tím Evanem, protože si moc nezahrál, ale nechme se překvapit, třeba ho uvidíme i v dalších dílech. :)(21.10.2016)