Kapitola sedmá (S06E07) (epizoda)

Chapter 7

Andrew Murdock

Kostýmy:

Helen Huang
  • Necrotongue

Sedmé epizodě jsem udělil hvězdičku za jediný moment, který mě trochu pobavil- Mattyho smrt. Jinak bylo všechno špatně. K už tak roztřeseným záběrům jsem dostal upgrade, každá postava má navíc k dispozici svou vlastní kameru, takže předpokládám, že někteří diváci budou muset při sledování požít Kinedryl. Příběh jako takový nemá smysl hodnotit, logika zemřela ze všech nejdřív a zcela mimo záběr.(18.3.2018)

První polovina sedmé epizody ještě ušla, ale dále? No předpovědi se nakonec potvrzují a kvalita seriálu zažívá obrovský pokles. Chování postav nelogické, komických scén přibylo a atmosféra je fuč. Začíná náhodné masakrování postav a nesmrtelnost některých. Tohle je silný úlet, pokud to půjde ve stejných kolejích, nevím jak tohle může skončit. Kde jsou nápady z první poloviny série, atmosféra nebo napětí? Kdo v tomhle má prsty netuším, ale takový pokles u seriálu jsem ještě nezažil. Tento díl do průměru ješte dostanu, ale zvolená cesta je špatná a následky v dalších dílech nevyhnutelné, ale rád bych se mýlil. Tvůrcům nejspíš definitivně jeblo jako všem postavám ..(5.12.2016)

• Trevor

Hrdinovia čelia skutočnej Roanoke nočnej more a rovnako tak aj fanúšikovia AHS...Nebyť svojskej angličtiny v podaní Mäsiarky a mamy Pookovej bolo by hodnotenie ešte nižšie. Spracovanie formou reality show seriálu vôbec nesvedčí a v momente keď Shelby natáčala no mobil odkaz pre priateľa som už iba čakal na to ako jej začne tiecť z nosa ako v jednej z častí Scary Movie, ktorá bola paródiou na Záhadu Blair Witch. Ten moment bohužiaľ neprišiel a tvorcovia druhú polovicu berú vážne. Žiaľ, asi iba oni a herečka, ktorá stvárnila Mäsiarku. Túto sériu bude problém dopozerať, avšak pravdepodobne to spravím čím skôr, nech to už mám za sebou.(1.1.2019)

Tenhle díl je o něco méně nudný než ten minulý, to však bohužel nemění nic na tom, že je o ničem. Vypadá to jako kdyby všichni herci ztratili scénář a snažili se jenom nějak vyplnit čas bez ohledu na to, jaká blbost z toho vzejde. Sakra, už vidim, jak to natáčení asi probíhalo: "To ten scénář nemá vůbec nikdo? Já už mam docela hlad. Rychle něco natočíme a pak zajdem do tý nový restaurace." "No jo, to mi připomíná, že mam s sebou sekáček na porcování svačiny, tak to bysme mohli využít, ne?" "Co ty máš vlastně k svačině?" "Smažený kuřecí stehno." "Tyjo, teď mě napadlo, že bysme tam mohli dát nějakej oheň, třeba pochodně nebo tak." "Super nápad, a taky bysme mohli někomu sežrat nohu." "Bezva, tak to rychle natočíme a padáme."(28.10.2016)

• Psychor

Roanoke mělo skončit bez jakéhokoliv vysvětlování po páté epizodě. Jednalo by se o dokonalý producentský twist, který by navíc celé sérii zachránil krk. Nestalo se, a tak nás nyní patrně čeká Murphyho pětidílná scénáristická agonie. Šestá epizoda sice z hororového hlediska nepřinesla vůbec nic, ale její existence byla tak trochu vynucená. Kdo by však čekal, že se Roanoke po "nečekaném" odhalení atmosfericky konečně vrátí do starých kolejí z úvodu série, šeredně by se mýlil. Sedmá epizoda v plné nahotě odhalila absenci jakékoliv vize. Dokumentární forma pokračuje v odlišné podobě přímo v centru dění a krvavý měsíc pak evidentně snížil inteligenci postav do té míry, že jejich chování i dialogy vzbuzují lehký povzdech. Dočkáme se i tuze otravné scénky, jako vystřižené z nepovedeného Blair Witch Project, kdy postavy kňučí a třesou kamerou jako o život. A nemůže chybět ani návštěva rodinky kanibalů. Jakožto hororový expert považuji tuto epizodu za bezduchou neatmosferickou patlaninu, která může být ráda za slabší dvě hvězdy. Opravdu se děsím dalších dílů.(28.10.2016)