American Horror Story (TV seriál)

American Horror Story

Drama / Horor / Thriller

USA, 2011 - 2016, 58 h 56 min (Minutáž: 73x45 min)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Frances Conroy (herec, a.z.), Angela Bassett, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Jamie Brewer, Gabourey Sidibe, Chloë Sevigny (herec, a.z.), Lady Gaga, Wes Bentley, Zachary Quinto, Dylan McDermott, Finn Wittrock (herec, a.z.), Connie Britton, Naomi Grossman, James Cromwell (herec, a.z.), Cuba Gooding Jr., Danny Huston, Mare Winningham, John Carroll Lynch, Alexandra Breckenridge, Joseph Fiennes, Lizzie Brocheré, Adina Porter, Patti LuPone, Grace Gummer, Jenna Dewan-Tatum (herec, a.z.), Adam Levine (herec, a.z.), Clea DuVall, Neil Patrick Harris, Christine Ebersole, Lance Reddick, Ian Anthony Dale, Lara Grice, Sam Malone, Lauren Gros, Danny Cosmo, Kesha Bullard, Sharon Garrison, Ritchie Montgomery, Jennifer Lynn Warren, Kim Collins, Riley Voelkel, Josh Hamilton, James DuMont, Dana Gourrier, Jim Gleason, Sir Maejor, Bob Walker, Charley Vance, Sadarias Harrell, Michael Cristofer, Leslie Jordan, John L. Armijo, P.J. Boudousqué, Matthew James, Robin Bartlett, Alexander Dreymon, Carol Sutton, Molly Conarro, Grey Damon, Lola Phillips, Stevie Nicks, Michelle Page, Ameer Baraka, LaJessie Smith, Dane Rhodes, Lance E. Nichols, Elizabeth Bond, Sal Landi, Nolan Gross, Mark Margolis, Barbara Tarbuck, Matthew John Armstrong, Lara Harris, Tara Holt, Franka Potente, Erin Allin O´Reilly, Lily Knight, Jill Marie Jones, Devon Graye (herec, a.z.), Paul Tei, Marc Aden Gray, John Aylward, Jenny Wade, Jen Drohan, Brooke Smith, Andrew Rothenberg, William Mapother, Meg Wolf, Parker Croft, Melissa Barker, Mark Engelhardt, Tom Virtue, David Chisum, Ezra Buzzington, Mark Consuelos, Evan Parke, Jon Paul Burkhart, Chelsey Valentine (herec, a.z.), Gwynyth Walsh, Katherine Herzer, Rebecca Metz, Debra Christofferson, Joe Egender, Sean Patrick Thomas, Robin Weigert (herec, a.z.), Maria Olsen, Ian McShane, Joan Severance, Deirdre Lovejoy, Gina Scoles, Chandler Kinney, Jack Conley, John Lee Ames, Don Stark, Fredric Lehne, Jennifer Holland, Dean Cameron, Rodney Rowland, Eugene Byrd, James Calvert, Chris McGarry, Valorie Hubbard, Cole Sand, Brady Hender, Britne Oldford, Emily Johnson, Adrian Quinonez, Drew Snyder, Matt Ross, Jessica Lu, Chasty Ballesteros, Lennon Henry, David Naughton, Mouzam Makkar, Max Greenfield, Helena Mattsson, Ava Acres, Lyric Angel, Kristen Ariza, Vince Lozano, Jill E. Alexander, Cheyenne Jackson, Benton Jennings, Naomi Campbell, Darren Criss, Nico Evers-Swindell, Blake Webb, Nathan Peterson, Ron Roggé, Barbara Lee Bragg, Robert Knepper, Thomas Barbusca, Anthony Ruivivar, Christine Estabrook, Luke Baybak, Joe Lorenzo, Exie Booker, Alexandra Daddario, Shree Crooks, Mädchen Amick, Marla Gibbs, Lindsay Pulsipher, Liana Mendoza, Josh Pence, Richard T. Jones, Seth Gabel, Kamilla Alnes, Chrissy Metz, Jyoti Amge, Brandon Stacy, Skyler Samuels, David Burtka, Billy Slaughter, Mat Fraser, P.J. Marshall, Sharon Landry, Ike Jackson, Michael Chiklis, Lee Tergesen, Bryan Blasingame, Drew Rin Varick, Erika Ervin, Heather Langenkamp, Major Dodson, Patti LaBelle, Ben Woolf, Ross Britz, Christopher Neiman, Celia Weston, Mattie Liptak, Malcolm-Jamal Warner, Levy Easterly, Jamie Bernstein, Miles Doleac, J.D. Evermore, Erica Curtis, Rose Siggins, Meghan Wolfe, John Dixon, Jake Olson, Mark Gantt, Kristen Rakes, Charles Malik Whitfield, Marti Matulis, André Holland, Colby French, Orson Chaplin, Larry Cedar, Chaz Bono, Nikki Hahn, Camille Chen, Brady Allen, Matt Bomer, Dieterich Gray, Jill Johnson, Marco Rodríguez, Lynn A. Henderson, Jaime Zevallos, Alanna Ubach, Amir Talai, Tiffany Brouwer, Thomas Francis Murphy, Arabella Field, Brian Oerly, Nathan Moore, Meg Steedle, Gavin Stenhouse, Mike Colter, Chelsea Bruland, Lucky Johnson, Jaren Mitchell, Emily Marie Palmer, Kyle Secor, Amy Lee, Wayne Pére, Laura Flannery, Michael Petted, Angela Sarafyan, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Barack Obama (a.z.), Michael McCusker, Anthony James Whitewolf, Morris Chestnut, Ashley Rickards, Shani Pride, Riley Schmidt, Tom Gallop, Toni Wynne, Skyler Vallo, Eric Stonestreet, Linda Porter, Carmen Blanchard, Celia Finkelstein, Bodhi Schulz, Elena Schuber, Sancho Martin, Jamie Harris, Richard Short, John Ainsworth, Mena Suvari, Mageina Tovah, Tanya Clarke, Christian Serratos, Debbie Pollack, David Ury, April Grace, Kaylee Bryant, Amir Arison, Shauna Bloom, Jacqueline Buda, Scott Lawrence, Melanie Cruz, Terry F. Smith, Lisa Vidal, Alessandra Torresani, Aric Cushing, Joshua Malina, Eve Gordon, Michael James Bell, Abbie Cobb, Teddy Lane Jr., Julia Silverman, Rebecca Wisocky, Alexander Nimetz, Derek Richardson, Kai Schulz, Gregory Sporleder, Brennan Mejia, Ava Kolker, Aimee Deshayes, Kathleen Rose Perkins, Joshua Allen, Trevor Torseth, Drew Powell, Saginaw Grant, Roz Witt, Dennis Hill, Morgan Lester, Sam Kinsey, Azura Skye, Andy Umberger, Steve Spel, Peter Allen Vogt, Malaya Rivera Drew, David Anthony Higgins, Eric Close, Missy Doty, Caitlin Dahl, Kyle Davis, James Gaudioso, Paul Butler, Courtney Schleinkofer, John Cromwell, Mike Peebler, Rosa Salazar, Jennifer Jostyn, Teddy Sears, Brando Eaton, Michael Graziadei, Seelan Gunaseelan, Shyloh Oostwald, Jordan David, Heather Olt, Katelyn Reed, Kate Mara, Steven Anderson, Bianca Lawson, Tom Jourden, Katelynn Rodriguez, Meredith Scott Lynn, Marilyn O'Connor, Shauna Case, W. Earl Brown, Presciliana Esparolini, Sam Gros, Preston James Hillier, Geoffrey Rivas, Shelby Young, Charles S. Dutton, Ric Sarabia, Jesse La Flair, Martin Bats Bradford, Marisa Quinn, Judd Lormand, Shannon Lucio, William R. Moses, John Prosky, Doris Kearns Goodwin, Sarah Booth, Becky Wu, Frank Collison, Maya Rose Berko, Billy Snow, Andy Kreiss, Jacob Artist, Jon Bass, Jamie Martz, Richard Holden, Brian Howe, Danielle Macdonald, Emma Bell, Betsy Baker, Kevin Foster, James Morosini, Joe Spellman, Saniyya Sidney, Mark D. Espinoza, Todd Eric Andrews, David Barrera, Lyle Brocato, Carlos Antonio, Joel McKinnon Miller, Vernel Bagneris, Henry G. Sanders, Toby Nichols, Matthew Glave, Areana Cirina, Al Pugliese, Alexis Jacknow, Billy Eichner, Billie Lourd, Jim Hoffmaster

Komentáře uživatelů k TV seriálu (33)

Obsahuje náznaky spoilerů. Ryan Murphy. Neuvěřitelný talent a titán mezi scénáristy poslední seriálové generace. Po řádně střeleném Popular, kontroverzním Nip/Tucku a muzikálovém úletu Glee si Ryan sednul se svým dlouholetým (pracovním) partnerem, Bradem Falchukem, a společně rozhodli napísati nějaký ten horůrek. A bylo na čase. Naplánovali si projekt ve stylu komorního divadla, šest sérií, šest odlišných příběhů s různými postavami, ovšem se stejným hereckým obsazením. Proto i můj komentář bude vypadat jinak, než to se seriály obvykle dělávám. 1. série (Murder House) - Mulchuk (ha!) úspěšně rozčeřili stojaté vody hororového žánru hned prvním dílem první série, a udělali to prostřednictvím (jak jinak) nefunkční rodiny. Murphy miluje komplikované postavy, rodinné krize a dramata, temná tajemství, a žánr hororu se pro jejich prozkoumání jeví překvapivě logicky. Nešťastný ústřední pár (výtečná Connie Britton a spolehlivý Dylan McDermott), jejich depresivní dcerka Violet (sympatická Taissa Farmiga), psychopatický Tate (neokoukaný Evan Peters), mrazivá a děsivá Constance (vpravdě (ne)uvěřitelná Jessica Lange), tajemný původní obyvatel domu Larry (Denis O'Hare!), perverzní/dobrosrdečná hospodyně Moira (úžasná Frances Conroy) a další hromada ujetých postav vytváří dohromady skutečně chutný mix černého humoru, tíživého napětí a sem tam i chvíle nefalšovaného strachu. 5* 2. série (Asylum) - Od ústředního tématu nevěry a duchů/duší první řady radikálním obratem k (ne)příčetnosti uvnitř katolického blázince ve druhé, Mulchuk hází do kotle jeden nápad za druhým, ať už nacismus, mutanty, mimozemšťany, boha a ďábla či Smrt samou. Někdy to nevyjde na sto procent a občas to působí zbytečně přeplácaně, ale z největší části to pořád baví a překvapuje, a pokud zrovna ne, stejně aspoň herecky oslňuje božská Lange a dokonalá Conroy. Staří známí herci v nových rolích těší, mezi novými postavami je hned několik velkých tahounů (Jude, Kit, Lana "Banana"..) a roztomilých sidekicků (mikrocefalická Pepper!), a Name Game mi jede v přehrávači od rána do večera. 4,5* 3. série (Coven) - Po naprosté duševní temnotě druhé sezóny hladce do přemrštěné komediálně-hororové parafráze na X-Meny, kde místo mutantů řeší ústřední téma menšin a většin čarodějnický slet. Trojka je jako celek po eklektické dvojce taky o poznání soustředěnější ve svém ději, který doplňuje akorát několika reálnými figurami s poupravenou historií (Delphine LaLaurie, Marie Laveau, Sekerník z New Orleans). Zároveň představuje zatím nejlepší cast (připojují se herecké legendy Kathy Bates či Angela Bassett, a zároveň se vrací oblíbenci jedničky, O'Hare, Farmiga či Brewer) ve zdaleka nejtrhlejších rolích seriálu, nechybí nemluvný úchylný sluha, rasistická masová vražedkyně, novodobé Frankensteinovo monstrum, či má zřejmě nejoblíbenější postava celého AHS, neuvěřitelně výstřední a vždycky stylová čarodějka s vlasy barvy ohně a slabostí pro extravagantní módní výstřelky Myrtle Snow (navzdory tomu, že Jessica Lange svým oslnivým výkonem v roli stávající Supreme Fiony dokazuje, že dovede být i ve čtyřiašedesáti pořád svůdná i nechutná, zranitelná i totální badass, právě Frances Conroy v roli Myrtle si kradla každou scénu pro sebe). Coven se zkrátka nebere vážně, proto působí tak osvěžujícím a zábavným dojmem, a proto je dost možná mou nejoblíbenější sérií. 5* 4. série (Freak Show) Přestřelený, výstřední a odlehčený Coven se u většiny diváků nesetkal s tak vřelým přijetím, jako u mě. Tvůrčí tým Ryana Murphyho se proto rozhodl vyhovět jejich přání, a vytasil s o poznání temnějším rázem příběhu i tématu. Freak Show, přehlídka lidských zrůd, tělesně i duševně, se může pyšnit celou řadou věcí. Dokonalým castem (k ústřední partě v čele s J.L. se přidává Michael Chiklis a další), zajímavou partou charakterů (siamská dvojčata v úžasném podání Sarah Paulson, zmrzačený vraždící klaun Twisty, nechutně bohatý psychopatický spratek v podání nováčka, vynikajícího Finna Wittrocka), tísnivým soundtrackem a atmosférou chvílemi tak hustou, že by se už snad ani krájet nedala. Navrch vůbec poprvé propojuje svůj děj s jinou řadou (Asylum), a to hned v dost možná nejlepším díle celého seriálu (Orphans, Pepper!!!). Přesto se u mě bohužel jedná o jednoznačně nejslabší dosavadní AHS sérii. Příběhové linky se objevují a mizí jak se autorům zachce, mnohé postavy (včetně těch hraných hlavním castem) nemají žádnou pointu, žádné opodstatnění, talentem některých je vyloženě mrháno (Frances Conroy, Angela Bassett), selhává i zřejmě zamýšlený komentář o tom, co je to vlastně zrůda (diskutabilně na povrchu nádherný Dandy měl být očividně tou skutečnou zrůdou, zatímco parta tělesně zmrzačených by měla být diváku sympatická, ale to se daří jenom stěží, když většina z nich jsou taktéž vrahové a sympatie si tak získají možná dva tři z nich), ale dva vůbec největší průšvihy spočívají v následujícím. 1) příliš prostoru pro Jessicu Lange (dle spousty fanoušků, kteří se jí přejedli, ne mě) a Evana Peterse (dle mě, který jsem se ho přejedl, ne spousty fanoušků) na úkor ostatních a konečně 2) Freak Show zoufale chybí nějaká konzistentní ústřední linka, která by držela seriál pohromadě. Jednotlivé díly sice většinou fungují, chvílemi jsem zapomínal dýchat, chvílemi měl na krajíčku, ale jako celek to prostě viditelně něco postrádá, a proto je Freak Show promarněnou příležitostí. 4* 5. série (Hotel) Hotel je sérií plnou změn a zároveň návratů. Stálice Lange a Conroy se ve Freak Show s milovaným (i zatracovaným) seriálem rozloučily, a Ryan Murphy pod svá křídla uvítal novou zářivou hvězdu v podobě Lady Gaga, která vyfasovala tu největší roli (se kterou se navzdory očekáváním popasovala na jedničku), a tak nejspíš není náhodou, že celý Hotel funguje jako paralela na její osobu. Pod nablyštěnou art deco fasádou se ukrývá překvapivá hloubka, nečekaná temnota a nepopiratelný talent. Po roztěkaném Freak Show Hotelu navíc nechybí větší semknutost, a to jak jednotlivých linií, tak i s ostatními sériemi. Už tradičně nechybí plejáda fantastických postav (vedle tajemné upírky Gagy mě bezmezně fascinovala především Liz Taylor, zlatý glób Denisovi, ASAP) i všeljakých libůstek a božských nápadů (krvavé orgie, addiction demon). Zároveň ale některým postavám chybí směr, některé pointy vyšumí doztracena, v hororu zaostává za Asylum a v zábavnosti za Covenem, a s otravně přehrávajícím Evanem Petersem mi tentokrát došla trpělivost definitivně, proto jenom pěkné 4* 6. série (Roanoke) V dnešní době je těžké někoho vyděsit. Sám si nepamatuju, kdy jsem se naposledy u něčeho doopravdy bál. Pamatuju si ovšem, když mi někdo doporučil, abych se podíval na Paranormal Activity, že prý je to naprostý převrat v žánru hororu. U mě to jaksi nevyšlo (viz můj komentář a hodnocení), při sledování Roanoke jsem si ovšem PA musel vybavit, nedokážu se totiž ubránit dojmu, že takhle nějak to mohlo vypadat, kdyby ho natáčel někdo schopný. Ryan Murphy vzal formulku found footage a v zatím nejkratší sérii svého hororového dítka ji převrátil naruby. Cast potěší návraty některých původních oblíbenců (Franny a Taissa ftw) i úžasně zábavnými hereckými kreacemi (už je mi až trapně neustále vychvalovat Sarah Paulson, ale ta ženská fakt nikdy nezklame) a feeling sezóny po dekadentním Hotelu snad nemůže být odlišnější. Roanoke je špinavá, drsná, a s přehledem nejsyrovější série, která sice sem tam hapruje v logice chování postav (což o to, k žánru hororu to nejspíš patří) ale která mě svojí atmosférou plíživého teroru a nemilosrdnou přehlídkou brutálních výjevů bavila a překvapovala od začátku do úplného konce. Jedinou výraznější slabinou je absence legendární opening sekvence, a Roanoke se tak u mě nakonec řadí na druhé místo (po všemi zatracovaném Covenu). 5*(13.11.2016)

Som fanúšik tohto programu. Najmenej ma zatiaľ bavila len prvá séria (ale aj to bol príjemný ľahký nadpriemer) a šiesta (ale s tým, že Roanoke malo katastrofálnu len druhú polku, prvá bola super). Inak je AHS perfektnou a nevídanou prehliadkou originálnych postáv, skvelých hereckých výkonov (ťažko zo všetkých sezón vybrať najlepšieho, ale parádna bola Jessica Lange v Asylum alebo Denis O´Hare v ženskej úlohe v Hoteli), neuveriteľných sexuálnych a krvavých úchyláčín a nápadov, ktoré sú tak úžasne WTF, až si pomyslíte, že ich nikto normálny nemohol vymyslieť. Len pre silné povahy, ktoré už videli všetko a tak chcú vidieť niečo "iné".(6.1.2017)

Výborný Murder House konfrontuje reálné, lidské charaktery s lehce nadpřirozeným prostředím ve střídmě hororové atmosféře. Díky tomuto střetu vzniká nesmírně zajímavé drama, v němž neustále prožíváte určitý pocit nepochopení a překvapení přesně jako postavy samy. Asylum v tomto trendu pokračuje, ale snaží se jít o krok dále, tedy být více strašidelný, více překvapivý a určitě více šílený. První dvě série ztělesňují opravdu to nejlepší, co z konceptu "hororový seriál" lze vymáčknout. Poté však následuje sedmimílový krok stranou - Coven vzdávám po prvním díle. Na obrazovce se odehrává kvalitní herecký koncert, ale příběh působí jako lacinná soap opera. Freak Show, sic v podobném duchu, je na tom o něco lépe. Strach už je definitivně pryč, ale příběhová linka je zajímavá a dočkáme se pár opravdu bizarních nápadů. Hotel je velice natahovaná kaše, kde se v hodinovém díle odehraje reálně tak 5-10 minut děje. Atmosféra však poněkud zhoustla, tvůrci se navíc snaží zaujmout zvýšenou brutalitou, nicméně cca v polovině série usuzuji, že toto je pro mě spíše ztráta času. Za zprůoměrované tři a půl série bych to viděl na 7/10(28.12.2016)

House: 90%.... Asylum: 100%.... Coven: 85%....Freak Show: 100%....Hotel: 90%....Roanoke: 80%(9.10.2016)

Hodnotím první sérii. Od AHS jsem čekal daleko víc, než jsem měl možnost vidět. Doufal jsem, že mě zaujme daleko víc, že bude děj svižnější a více gore, nebo alespoň více hororový, ale jak už název napovídá, je to story, takže jeden příběh se rozvíjí díl od dílu a ani styl vyprávění a kamera nebylo pro mě to pravé. Špatné to rozhodně není, ale na můj vkus má překvapivě vysoké hodnocení. Nevím jaké jsou další série, ale nějak zatím nemám chuť se do dalších pouštět.(24.4.2017)

"Surprise, bitch. Bet you thought you'd seen the last of me." Prvně musím říct, že nemám ráda horrory a že jsem nikdy neplánovala se na tenhle seriál podívat. Když jsem se ale probírala online seriálama, protože jsem hledala vyloženě něco na zabití času, narazila jsem hned na začátku na AHS a řekla jsem si, ale tak to zkusím, když se to všem tak líbí, pokud se budu bát, můžu se na to vykašlat. Prvně musím vychválit velmi zajímavý koncept, který se skládá z co série, to naprosto odlišný příběh. Takže když se vám nějáká série nelíbí, jednoduše se můžete buď těšit, že další bude lepší a nebo ji třeba i přeskočit. Dále se mi líbí, že se vrací povětšinou ti stejní herci, i když v jiných rolích. Seriál se dá těžko hodnotit jako celek, proto rozeberu každou sérii zvlášť, k tomu přidám i hvězdičky a výsledek zprůměruji, aby to ode mě bylo aspoň trošku objektivní. 1. řada - Taková naprosto klasická horrorová zápletka. Přesto však byla velmi dobře a chytlavě zpracována. Ze začátku jsem se sice trochu ztrácela, ale nakonec se to rozmotalo. Nevěděla jsem pořádně jaký čekat konec a můžu říct, že polovinu toho, co se stalo jsem nečekala. Velmi slušná první řada. 4*... 2. řada - Až do prvního dílu jsem neměla tušení, do čeho jdu, takže mě jak prostředí, tak zápletky poměrně překvapili. Ne ale zrovna v dobrém. Prostředí blázince mi příjde creepy (nedokážu to prostě popsat česky) i normálně, natož když je to Blázinec s velkým B, jako Briarcliff rozhodně je. Musím se přiznat, že jsem se nutila tuhle řadu dokoukávat, protože mě vůbec nebavila a přišla mi strašně přeplácaná, snad jako by samotné téma blázince a všeho, co se v něm děje nestačilo na horrorový příběh. Buď jsem si ke konci zvykla nebo mi to přišlo o něco lepší, každopádně jsem to dokoukala a jsem za to sice ráda, ale dobrovolně už se na to znova nekouknu. Za mě je tahle řada prostě za 1* ... 3. řada - Po druhé řadě pro mě přišel obrat o stoosmdesát stupňů. Buď je to tím, že mě příběhy o čarodějkách a girl power, vždycky bavili nebo to bylo přítomností Emmy Roberts a dokonalé mrchy Madison Montgomery a nebo snad navrátilou Taissou Farmigou, ale po jednom díle jsem byla až nekriticky nadšená a to nadšení mi vydrželo až do konce. Díly mi utíkaly až moc rychle a můžu říct, že mi tahle řada bude neskutečně chybět, s chutí bych zhlédla v další řadě pokračování. Rozhodně 5*, škoda, že nemůžu dát víc... 4. řada - Cirkus jako takový prostě nemám ráda a Klauni jsou pro mě jednou z nejhorších nočních můr, takže jsem nebyla z nápadu téhle série příliš nadšená, obzvlášť, když se nám tam mělo dostat "nejstrašidelnějšího" klauna vůbec. Každopádně jsem se do toho pustila a moc nadšená jsem z toho nebyla. Pro mě se po druhé sérii jedná o nejslabší zápletku, příjde mi, že tvůrcům už docházejí nápady a omílají neustále jedno a to stejné dokola, herci se sice vracejí každou sérii s novými postavami, přesto jsou jejich postavy víceméně jak přes kopírák. Nepřišlo mi to ani nějak zvlášť strašidelné, ani odporné a moc mě to taky nevyšokovalo. Byla jsem ráda, že se tam objevil Neil, ale jeho role byla taky děsná. Navíc se mi nelíbilo "propojení" s Asylem, líbilo se mi, že až doteď byli všechny série separované, takže to je za mě mínus. Jinak ale je to tak na 2*. Doufám, že další série se vrátí zpátky do současnosti, ty z minulosti (a ty bez Taissy) mě prostě nebaví... 5. řada - Možná jsem toho od Hotelu čekala hodně, ale hned úvodní díl mě zklamal. Měla jsem s tím stejný problém jako s Asylum, příliš přeplácané - místo toho, aby se tvůrci zaměřili na hotel a na jeho "hrůzy" tak do toho zbytečně cpali upíry a kdoví co všechno. Myslím, že tam nebylo třeba dávat tolik "nechutností", ale zase na jejich poměry to bylo celkem v normě. Lady Gaga tomu navíc dodala šmrnc a naprosto perfektně se tam hodila. Co se mi ale vyloženě nelíbilo bylo, jak se snažili dokázat, že celý seriál je místo antalogie jeden naprosto promyšlený příběh. Snažili se to propojit za každou cenu, i když to nedávalo smysl. Přišlo mi zvláštní, že když se tam objevila Sarah Paulson jako postava, kterou hrála v první řadě, nikdo se nepodivil, že vypadá jako Sally. A to s Queenie si mohli totálně odpustit. 2*... 6. řada - Já jsem osobně už vzdala naději, že by se mi nějaká série AHS líbila. Jenže pak přišlo Roanoke a já smekám. Za prvé, přišlo mi to hrozně zajímavě zpracováné jako seriál v seriálu. Za druhé mě moc potěšil cast a návrat některých herců, které už jsem pár sérií postrádala. Za třetí se mi líbilo téma, mysteriózní a takové správně horrorové. Navíc jsem ocenila, že délka dílů nebyla přemrštěná, ale klasicky 40 minutová a dílů bylo jen deset, to mi přišlo tak akorát. Abych ale jen nechválila, tak jak se mi líbila první půlka, tak ten "zvrat" v druhé mě moc nepotěšil a zdálo se mi, že se všichni začali chovat absolutně nelogicky (ale tak asi co můžu chtít od horroru, co?) a celkově mi to nepřišlo tak zajímavé. Navíc si myslím, že i poslední díl by si zasloužil nějaké značně lepší ukončení. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak po Covenu jednoznačně nejlepší. 4* (a půl) Průměrem mi vychází 3*, uvidíme co předvedou v další sérii. A nejstrašidelnější na celém seriálu jsou úvodní titulky, které se naštěstí dají v klidu přetočit.(21.11.2016)

"AHS" trpí dvěma zásadními problémy. Neudrží pozornost a vždycky po*ere závěr.(28.12.2016)

1. SÉRIE /Murder house/ Na konci tam bylo až přespříliš "I'm sorry", ale jinak svěže bizarní podívaná, která tady už dlouho nebyla. Místy jako by na mě dýchnul Lynch či von Trier.. Z herců musím vyzdvihnout především výkony Taissy Farmigy a Jessicy Lange. 2. SÉRIE /Asylum/ Na druhou sérii jsem se těšil, ale musím se přiznat, že jsem čekal pouhou recyklaci s drobným svázáním s první sérií. Jaké pak bylo mé překvapení, když tato série byla zcela jiného ražení - a to se spoustou totožných herců (hrajících jiné postavy). Stejným tvůrcům se podařilo vytvořit zcela jiný koncept doplněný o mnoho filmařsky zajímavých prvků. Herecké výkony naprosto dokonalé, atmosféra by se dala krájet, jen ta emzácká linie mě trochu nebrala. Jinak tleskám. 3. SÉRIE /Coven/ Vypadá to, že sestupná tendence se nevyhnula ani tomuto seriálu, který byl v první sérii tak svěžím závanem bizarre hororu. Tam, kde jsme dřív byli napnutí k prasknutí, přišel čarodějnický spolek a zábavné "morbidno" šlo bohužel stranou... 4. SÉRIE /Freak Show/ Po slabé třetí sérii přišla čtvrtá, která mě navnadila minimálně tím, že jsem čekal návrat morbidity. Gore-bizarre momenty se sice v plné síle nedostavily, ale některé okamžiky této sezóny stály za to. Nejvíc mě pak potěšil Finn Wittrock a celá klauní eskapáda. :) 5. SÉRIE /Hotel/ Lady Gaga, novodobí upíři a tajemný hotel? Gore to bylo místy dost, ale mrazení z "mysteriózna" první série se naneštěstí nedostavilo. Musím však uznat, že herectví podivné zpěvačky v hlavní roli mě mile překvapilo, i když ten Zlatý glóbus bych jí za to asi neudělil. 6. SÉRIE /Roanoke/ První polovina série příjemně svěží, zajímavý námět. Škoda zprznění druhou polovinou, kde se štáb vydává na "místo činu", čímž tvůrci udělali z dobře rozjeté série stupidní vyvražďovačku.(19.9.2016)

Srdeční záležitost.(22.10.2016)

Season 1: Murder House = 5* (10/10) / Season 2: Asylum = 4,5* (9/10) / Season 3: Coven = 4* (8/10) / Season 4: Freak Show = 5* (10/10) / Season 5: Hotel = 2,5* (5/10) / Season 6: My Roanoke Nightmare = 3* (6/10)(12.5.2017)

Pekelný taneček na hraně mezi HODNĚ, HODNĚ povedenou hororovou můrou a černěhumornou sadistickou fraškou o několika fluidně se prolínajících dějstvích. Děje, postavy, jejich přesuny v čase a prostoru, kdo je kdo a co je co a co je a co vlastně není ... to vše je vážně vychytrale naservírované. Zapadá vám to do sebe postupně s každou novou epizodou jako úchylná mozaika, u které se občas dílky samy pošoupou na dost nečekaná místa, a nikdy si nejste jisti, jestli to náhodou celou dobu nemáte úplně blbě. No, ono je to vlastně šumák, něco tak napínavého a strašidelného se totiž hned tak nevidí. Jsem unešená. Plné skóre.(5.10.2016)

První série byla ztělesněním úzkosti a deprese. Tato atmosféra z tohoto přímo sršela. Postavy byly zahalené tajemnem a těšili jste se na každý díl. Všechny zvraty byly dokonale propracované. Druhá série měla ze začátku velice pomalý rozjezd a druhé polovině se naprosto rozjela, ale přece se od první série velice odlišovala. První série sázela spíše na temnější atmosféru tato spíše na drsnost, ale trochu to mělo nádech temnosti první série. Třetí série už se ubírala jiným směrem. Pro mě moc nepochopitelným a ztratil tento seriál dech.(26.6.2017)

Naprosto jedičný seriál, už jenom tím, že každá série je o něčem jiném. Těším se na další a další řady. Tvůrci mají čím překvapit. Temná atmosféra tomu dodává ty správné grády a napětí! 1.série - 90% 2.série - 100% 3.série - 90% 4.série - 90% 5.série - 100%(5.10.2016)

Zajímavý seriál pohybující se na solidní úrovni. 60%(31.10.2016)

1.série (Murder House): 90%, 2.série (Asylum): 100%, 3.série (Coven): 80%, 4.série (Freak Show): 80%, 5.série (Hotel): 60%, 6.série (Roanoke): 75%.(11.2.2017)

Murder House - 92% Assylum - 95% Coven - 60% Freak Show - 70% Hotel - 85% 92% < MRN (po 3. diely) < 95%(30.9.2016)

Murder House: prvé sezóna AHS si dlho držala úrovňovú latku pomerne vysoko, ale posledné tri epizódy poslasli všetko, ako hovoria Česi, do kopru. Pravdupovediac ani predchádzajúce časti neboli nejakou extra triedou a našlo sa medzi nimi viacero slabších článkov,ale predsa len to bola dosť dobrá namotávka so zaujímavými postavami a prekvapujúcimi zvratmi. Bavilo ma to a tešil som sa na každú ďalšiu časť. Vo finále mi tak prvá sezóna vychádza na rovné 3*. Tých 12 epizód sa ukázalo ako príliš a tvorcom (hlavne scénáristom) už vo finále akosi dochádzala para a dej sa stával pomerne nudným, príliš prekombinovaným a aj na dané okolnosti výrazne nelogickým. Škoda toho, byť to trochu viac nekorektné a priamočiare, mohol byť Murder House aj kultovou záležitosťou. 65 %!!(6.11.2016)

Murder House--95%.....Asylum--100%.....Coven--70%.....Freak Show--95%.....Hotel--80%.....Roanok--75%(4.12.2016)

1.série Haunted House - 95%, 2.série Asylum - 95%, 3.série Coven - 70%, 4.série Freak Show - 50%, 5.série Hotel - 60%(6.10.2016)

Opravdový hororový nářez s parádní atmosférou ! 97%(28.3.2017)

<< předchozí 1 2