American Horror Story - Cult

(série)
USA, 2017, 8 h 31 min (Minutáž: 41–51 min)

Kamera:

Gavin Kelly

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Evan Peters, Billie Lourd, Alison Pill, Adina Porter, Colton Haynes, Cheyenne Jackson, Billy Eichner, Leslie Grossman, Chaz Bono (více)

Epizody(11)

Ve Spojených státech amerických ohlásili výsledek prezidentských voleb, a zatímco někteří prožívají nečekanou euforii, ostatní jsou v šoku. Je rok 2016. Na první pohled obyčejnou sousedskou komunitu žijící na typicky americkém předměstí rve na kusy nebezpečný kult. Jeho tajuplný modrovlasý vůdce Kai (Evan Peters) využívá strach jako ničivou zbraň. Hrůzné řádění děsivých sadistických klaunů těžce dopadá na vyděšenou Ally (Sarah Paulsonová). Jako by nestačilo, že po zvolení Donalda Trumpa prezidentem trpí tato liberálně založená matka malého Oze nezvladatelnými úzkostmi a léčí se s několika různými fobiemi. Najednou se musí bát nejen o svůj život, ale také o život svého synka a manželky Ivy (Alison Pillová). Sedmá série oblíbeného televizního hitu American Horror Story je opravdovým americkým hororovým příběhem, tentokrát bez nadpřirozených prvků. Skutečnost je přece dost děsivá sama o sobě. (TV Prima)

Necrotongue

Přestože se mé průměrné hodnocení po jednotlivých epizodách vyšplhalo na čtyři hvězdičky, měl jsem docela hodně důvodů k nespokojenosti. Nejsem fanouškem Donalda Trumpa, ale i tak se mi zdá laciné postavit celou sezónu na boji proti němu a jeho stoupencům, zvlášť když vím, že hlavně v řadách jeho odpůrkyň vznikla i akce, při níž se muži odsuzovali bez soudů, takže od čisté demokracie k inkvizičním praktikám zjevně není tak daleko. Jako vždy mě neskutečně iritovala Sarah Poulson, jako vždy hrál skvěle Evan Peters a jedna hvězdička jde jednoznačně za překvapením sedmé řady- Billie Lourd. ()

angel74

Z některých krvavých scén jsem sice byla dost znechucená, ale jinak musím uznat, že v daném žánru jde o poměrně kvalitní počin, který mě oslovil zejména po scénáristické stránce. Nutno též podotknout, že Sarah Paulson a Evan Peters táhnou svými hereckými výkony Cult neochvějně k výšinám. Po propadáku Roanoke se tedy zase blýská na lepší časy. (70%) ()

Marceloo

Príbeh siedmej série sa začína v novembri 2016, kedy sa v Amerike stane prezidentom Donald Trump. To je pre dve lesbické matky Ally (Sarah Paulson) a Ivy (Alison Pill) najhorším možným scenárom kvôli ich obavám z toho, že by kvôli tomu mohli stratiť právo na starostlivosť o svojho syna Oza (Cooper Dodson). Na druhej strane panuje obrovské nadšenie a radosť z víťazstva. Nikto ale nie je tak šťastný, ako mladý a ambiciózny Kai (Evan Peters), pre ktorého je Trumpovo víťazstvo signálom pre začiatok revolúcie. Osudy týchto osôb sa začnú prepletať, keď začne mesto terorizovať partia násilných klaunov. - So siedmou sériou som spokojný. Je vidieť, že po rozporuplnej sérii Roanoke si tvorcovia sadli a dlho rozmýšlali nad tým, ako pokračovať ďalej. Našťastie sa rozhodli vykročiť tým správnym smerom a vrátili sa k zvrátenostiam a kontroverzným témam, ktoré tento seriál robia niečím, čo sa v televíznej produkcii často nevidí. Tisíce ludí sa sťažovali, prečo tvorcovia museli vtiahnuť politiku aj do tohto seriálu, ale podla mňa je toto pre moderný horor velmi ideálna téma, čo je vidieť na úspešnej sérii The Purge. Súčasťou príbehu sú mnohé nečakané zvraty, záhady a okolitý chaos. Kult si okolo seba nesie mystériu, a aj keď sa s jeho tajomstvami a odhaleniami jednotlivých členov dalo podla mňa pracovať lepšie, bol som vždy zvedavý na to, kam sa posunie ďalej. Trochu menej sa vydarila práca s flashbackmi. Tých je strašne vela a v niektorých epizódach sa dej odohráva viac vo flashbackoch ako v reálnom čase. Herecké obsadenie hrá perfektne, a aj keď v tejto sérii nie je prítomných až tak vela známych tvárí tohto seriálu, výkony jednotlivcov ich slušne nahrádzajú. Hlavne Evanovi Petersovi táto sezóna po dvoch menej výrazných velmi sedela a zrovna on mi pripadá ako herec, ktorý sa do televíznych projektov hodí viac, ako do tých celovečerných. V záverečných epizódach sa napätie a intenzita pekne vystupňovali, a aj keď to bolo miestami už prekombinované a názorovo sa to odklonilo do pomerne neakceptovatelnej roviny, dopadlo to vynikajúco a prekvapivo. Chcel by som spomenúť ešte aj parádne kostýmy. Masky v hororoch milujem a tu sa s nimi tvorcovia pekne pohrali. Siedma séria je teda u konca a ja som velmi zvedavý, čo sa v hlavách týchto šialencov zrodí zase o rok. + Zack Ward + herec z The Lazarus Effect + herečka z Scream Queens + herečka z Cooties + herec z Insidious: Chapter 3 + herec z The Invitation + herec z Insidious: Chapter 2, Fear the Walking Dead a Frankenstein + herečka z The Mist + herečka z Scream Queens a February + herec z Bone Tomahawk + herec z Circle, Zoombies a Ice Sharks + herečka z Clown + herečka z Some Kind of Hate + herečka z Devil's Due ()

M.i.k.e

Dobrý a celkem aktuální nápad, který hlavně ze začátku dokáže navodit solidně nepříjemnou atmosféru, ovšem lehce za půlkou tomu několikrát spadne řetěz a vaty je víc než by bylo záhodno. Třeba Murphymu někdy dojde že méně je občas více a dokáže v tomhle směru ukočírovat sam sebe. V rámci AHS se mu to za sedm řad co jsem zatím viděl nepovedlo pořádně ani jednou…60% ()

*CARNIFEX*

Keby absurdita kvitla, siedma séria “AHS” je tým najväčším pralesom na tejto planéte. Myšlienka ponižovania vlastného národa, sa mi nesmierne páči, pričom vykresľovať tých čo volili Trumpa, za absolútnych looserov či idiotov, je taktiež jeden z pomerne zaujímavých nápadov. Akurát je obrovská škoda, že sa to dotklo práve tejto úspešnej hororovej série, ktorá síce siedmym pokračovaním opätovne preukazuje originalitu, no na tej druhej, stojí úplne za hovno, na základe čoho jej sledovanie po 4 epizóde, bez akéhokoľvek váhania, vzdávam. Zabíjať čas, sa totiž dá aj lepším spôsobom, ako čumieť na takúto kokotinu, ktorá pôsobí viac trápne, ako hororovo či vtipne. Chápem, že chceli tvorcovia opätovne zažiariť v žiari reflektorov, no toto je hodné skôr postrčenia do klietky, plnej hladných tigrov. ()

• V čase 37:35, kdy se Kay (Evan Peters) chystá k holení, si natře vousy i s celou pusou. Avšak ihned na to následuje záběr z boku v čase 37:38, kde pusu ještě natřenou nemá a natírá si ji znovu. (Agressor69)