American Horror Story - Asylum

(série)
USA, (2012–2013), 9 h 10 min (Minutáž: 40–46 min)

Kamera:

Michael Goi

Sarah Paulson, Jessica Lange, Zachary Quinto, Evan Peters, Joseph Fiennes, Lily Rabe, Lizzie Brocheré, James Cromwell, Frances Conroy, Chloë Sevigny (více)

Epizody(13)

Příběh se odehrává v roce 1964 v Briarcliffu, ústavu pro duševně choré zločince. Zde vládně pevnou rukou sestra Jude (Jessica Lange), společně se zakladatelem instituce, Monsignorem Timothy Howardem (Joseph Fiennes) a jejich podřízená, sestra Mary (Lily Rabe). Lečbou pacientů v Briarcliffu je pověřený psychiatr Dr. Oliver Thredson (Zachary Quinto) a sadistický vědec Dr. Arthur Arden (James Cromwell). Do ústavu se pod falešnou záminkou dostává novinářka Lana Wintersová (Sarah Paulson), aby napsala článek o údajném seriovém vrahovi, který měl být do Briarcliffu převezen. Lana ale ke své smůle odhalí mnohem závažnější události a záhady, které se v ústavu odehrávají, což by jí mohlo být osudné. (Hannibal92)

kajas

S druhou sérií se přenášíme do úplně jiného prostředí. Hereckým výkonům opět vévodí božská Jessica a taky jsem docela přišla na chuť mladému Petersovi (Kit). První polovina řady mě vážně hodně bavila, zvraty šokovaly, ale k finále jsem se prokousala spíše jen ze setrvačnosti, už toho bylo opravdu moc. ()

Trevor

Druhá séria American Horror Story odohrávajúca sa v liečebni Briercliff je naozaj skvelá a ťažko jej niečo vytknúť. Samotné prostredie psychiatrickej liečebne, skvelé herecké výkony, výborne prepracované postavy a prekvapivý dej sú, doplnené skvelou hudbou, v porovnaní z prvou sériou oveľa lepším zážitkom a pravdepodobne seriál túto sériu už prekonať nedokáže. Pieseň, ktorá hrá v spoločenskej miestnosti ústavu si určite zamilujete rovnako ako všetky postavy a seriál si vybral slabšie miesto iba v jedinej epizóde, inak dej nemal žiadne hluché miesta. Za celú sériu 92%. ()

KajusaK

Obsahuje obrovské spoilery!! Kdo si to přečte už se nemusí dívat :) ... První série mě bavila tak do třetího dílu, poté když se začalo objevovat tisíc různých příšer tak mě to bavit přestalo. Bála jsem se, aby tohle nebylo podobné ale mega obrovská chyba. Nemám prostě co namítnout a říct negativního. Líbila se mi každá píď seriálu od úžasného děsivého intra s luxusním songem až po efekty. První scénka manželů v domě mě hned zaujala a mé nadšení vydrželo až do závěrečného třináctého dílu. Zhlédnuto za tři dny a to kdybych měla více času, tak bych byla schopna to dát na jeden zátah :). Hlavní hrdinka Lana Banana :)) mě ze začátku nadvakrát nezaujala, pomyslně jsem si ji hodila spíše do kategorie mínus. Od poloviny se vše změnilo a držela jsem s ní až do konce :). Závěrečné díly mi přišly docela smutné, že z ní udělali takovou zlatokopku :) a závěrečná scénka se synem byla naprosto dokonalá. Kit mě zaujal hned a držela jsem s ním až do poloviny kde u mě naopak zase nadšení opadlo :) a to když se to začalo motat kolem Grace a mimina.. Závěr s dětmi, jeho osvojením do péče Jude a "záhadným" zmizením byl perfektní. Mě tedy vůbec nevadilo, že do toho zamotali UFO, zombies a vše co je napadlo. Nad tím se prostě nesmí tolik přemýšlet, že je to blbost, to je jasné že je to blbost :) ale efekty a nápady to byly geniální. Velmi mě zaujala role Pepper ( Naomi Grossman ), velká škoda že nebyla vidět více, myslím si, že měla skvělý potenciál. Sadistický nacistický doktor Arden mě ze začátku bavil výborně, přišlo mi to jak Mengele update 2.1. , od toho "perfektního" useknutí nohou a nabodání injekcí mě bavit velmi rychle přestal a každé další scénky byly pro mě utrpení. Jeho závěr byl ovšem dokonalý to se musí nechat. A na Jude to na konci zahrál teda perfektně. Strašně se mi líbila role "smrtky" , ty její křídla byly dokonalé a celkově velmi dobře provedené s vynikající hudbou, promyšlené. Jeptiška ďáblice mě bavila absolutně nejméně ze všech postav, herečka mi přijde nesympatická už sama o sobě, na tu roli se hodila výborně. To její skonání mi přišlo trošku trapné, no ale hlavně že tam nebyla o minutu déle.. No a dostávám se k mé top postavě, a to je Jude samozřejmě.. V prvních dílech jsem si říkala, jak bych ji nejraději vystřelila mozek z té její blondaté hlavy, ty negativní role ji sedí fakt na míru. Od poloviny kdy se její charakter obrátil o 1800 ° tak jsem i já změnila tak rychle svůj názor a zamilovala jsem si ji až do konce. Nevím zda dostala nějaké ocenění, ale zaslouží si minimálně Oskara!! Sežrala jsem jí tu roli i s navijákem. Musím prostě říct, že se mi její závěr ale vůůbec nelíbil. Scénky s ní a s Kitem byly dokonalé ale ta její smrt. Představovala jsem si tam menší happy end při jejím shledání s Lanou Bananou ... Obrovská škoda ... Co se týče Krvavé tváře Thredsona, tak ten to zahrál také perfektně, vůbec by mě to nenapadlo.. Jednu chvíli jsem si říkala, že to pokračování jeho syna mi přijde trapné, a o minutu později mě překvapí Lana se zbraní .. Jak jsem již říkala, je to opravdu velmi rozporuplný seriál ... Vůbec nelituji těch pár hodin strávených nad seriálem a velmi vážně přemýšlím, že se podívám někdy v brzké době znovu. Za to naopak třetí a čtvrtou sérii si nejsem jista zda chci vidět, abych nebyla zklamaná, protože na tuhle sérii dle mě nikdy nic mít nebude at se budou snažit sebe více. Jinak ty písničky z hlavy nevyženu asi pěkně dlouho, začínám z toho šílet .. Dominiku Niku Niku a Lana Lana Banana ... :)) ...Oblíbené postavy: Lana, Judy. () (méně) (více)

A.Fish

První série mě celkem bavila, takže jsem se těšil na pokračování. Druhá série je ovšem natolik bídná, že ve sledování seriálu nehodlám pokračovat. V první řádě tento seriál rozhodně není hororem, neni děsivý ani nikterak brutální. Za druhé pak přeplácanost. Máme tu maskovaného vraha, posednutí démonem, mimozemšťany, jakési přeoperované zombie a k tomu velice plytký příběh plný nesmyslů, flashbacků a zbytečných postav, který je navíc tak banální, že zbylý čas (a že ho je hodně) je vyplněný nepodstatnými scénami, které nejenže nudí ale i s*rou. Samotné postavy jsou pak špatně napsané bez jakékoliv hloubky a samotný konec je ve finále také velice slabý. ()

kingik odpad!

Jessico Lange, trochu se za Vás stydím, do čeho jste se nechala uvrtat. Televizní horory si pouštím v nouzi nejvyšší. Zatím jsem zásoben filmy velmi bohatě, abych věnoval čas takovému tupému braku, ze kterého by mě akorát za chvíli mrdlo. Omylem je to zařazeno na Cool na pozdější hodinu, přičemž jsem neshledal z epizodní prezentace nic hardcore. Jen samé psychedelické výjevy a hulákání. Jak píši, ještě pět minut a vezli mě. To se nedalo vydržet. Úroveň zpracování se samozřejmě nijak neodlišuje od desítky režijních výplodů, kdy je nějaký zapomenutý, neobjevený nebo nedoceněný, případně frustrovaný režisér přesvědčen, že stvořil vrcholné dílo. Přesně vidím slabého režiséra, jak drží před sebou zmuchlaný návod s pokyny pro televizní režírování. Celkem lituji ty snaživé pracanty, co se musí lopotit v tele studiu, pak se to hodí do tele na pozdní vysílací čas a je z toho tele výtvor. Já si dám raději šťavnatý steak než tele(cí). Alfonso Gomez, Bradley Buecker, Michael Uppendahl....cože, že vám tahle režisérská "esa" nic neříkají?! Samozřejmě, že vám ani jejich tvůrčí výsledky nic říkat nemohou. Jedná se totiž o zcela druhořadé režiséry, kteří jsou rádi, když na ně zbude pomocná režie v televizním filmu o Tarzanovi, přerostlém hadovi nebo prdu mořském na dně Doubravky. Možná byste mohli znát hardcore režiséra Michaela Rymera, se kterým už v minulosti pár známých herců točilo, ale už potom samou tvůrčí invencí a chválou kritiky dál nic kloudného nenatočili. Jestli vás neodradí pobyt v sanatoriu pro duševně choré, rajcuje vás schematická televizní režie, milujete hrůzostrašné dialogy, a to doslova, a libujete si v dementně nasvícených scénách, co mají navodit depku, gratuluji, stali jste novými pacienty v Asylum. 0% ()

• Když Dr. Oliver (Zachary Quinto) a Lana (Sarah Paulson) vychází ze střediska, můžeme si všimnout hodin, které jsou z IKEI. Avšak příběh se odehrává 1964, kdy IKEA ještě tento typ hodin nevyráběla. (Sayko)