Swann s několika přáteli se utkají s Nixem/Puritánem, vůdcem sekty, zabijí ho a ze spárů sekty osvobodí mladou dívku. Po třinácti letech se soukromý detektiv Harry D´Amour stane náhodným svědkem vraždy vykladače karet. Tím se dostane do kolotoče nezvyklých událostí plných magie a násilí. Kolem začínají umírat lidé, včetně iluzionisty Swanna. Harry se nejen prostřednictvím Swannovy vdovy Dorothey (jež je onou osvobozenou dívkou) snaží přijít všemu na kloub. Vše směřuje k tomu, že Nix není tak úplně mrtev, jak by se zdálo, a chystá se znovu povstat. Sekta se opět schází v poušti, aby se stala svědkem Puritánova znovuzrození. Harrymu nezbývá, než se zlu postavit a utkat se s Puritánem. (eraserhead666)

Shit

[Director's cut] - Barkerova další temná mysteriózní story, která má na začátku a na konci absolutně vynikající temnou atmosféru a několik perfektních hororových scén, obzvlášť Daniel von Bargen jako Nix byl úplně ďábelskej, ale ten prostředek kterej je hodně prošpikovanej vyšetřováním je rozhodně slabší a chybí tomu ta satanistická atmosféra, která právě na začátku a na konci díky Bergenovi je. Za to ale relativně mladá Famke Janssen je tady fakt k nakousnutí a Scott Bakula správně zkrachovalý soukromý očko ()

J*A*S*M

Komentář píšu s odstupem pouze jednoho dne od zhlédnutí, ale přesto už musím usilovně tahat z paměti, o čem Lord of Illusions byl. A to není pro poslední Barkerův režijní počin zrovna nejlepší vizitka. Vyprávění je bez šťávy, táhne se velmi pomalu a nemá žádných zajímavějších zapamatovatelných momentů. Za zmínku stojí možná tak finále, které barkerovskou atmosférou oplývá v docela velké míře. Škoda jen, že mně osobně C.B. nikdy úplně stoprocentně nesedl (jak na papíře, tak ve filmu). ()

Gilmour93

„Flesh is a trap. And magic sets us free.“ „The flesh is weak. Only the soul is immortal.“ První úsloví patří soukromému očku Harry D´Amourovi, druhé soukromému očku jménem Harry Angel. Náhoda? Právě prostřední, řekněme noirově-detektivní část z LA mě svou mysteriózní atmosférou nebývale zaujala, leč následujícím sektářským násilím v poušti bylo vše působivé nenávratně ztraceno. Těch pár Barkerových režijních pokusů myslím prokázalo, že je mnohem efektivnější přivést člověka před dveře s nápisem Představivost, než mu do posledního detailu ukázat, co je za nimi.. ()

Aluska88

Přiznávám, že od mistra hororu, Clivea Barkera, bych čekala mnohem kvalitnější a atmosféričtější formu děsu. Pán kouzel mi přišel spíše jako nějaká béčková parodie. Film nabídne pár vydařených hlášek a okouzlí krásou Famke Janssen. Ale cokoliv hororového raději nečekejte. Když, tak se musíte spokojit s lacině působícími triky a scénami, které zřejmě mají vyděsit, ale spíše rozesmějí. "Nemáš ponětí, do čeho ses namočil." - "Do pěkných sraček.", "Právě tady jsme ho zabili." - "Zdá se, že se Vám to moc nepovedlo." ()

Faustka

No, právě… že "vzrušují" RobLorde:-) A když to tak zhodnotím (ne)fanouškovským pohledem... tak Hellraisera už asi nepřekoná(ani mu to neradím)…, ale i tak je Lord of Illusions solidně nahuštěná barkerovka. ()

petero

Detektívka v ktorej sa pomaličky dostávame k finále ktoré je vlastne len repete úvodnej scény. Zvrátenosť Barkerovej mysle je tu podaná ešte miernejšie ako v prípade Nightbreed a na čaro Hellraisera to nemá. Je tu pár pekných nápadov a niektoré zábery sú podarené – poprava mága na jeho vystúpení, skladajúci sa duch a aj celé finále s prebudeným Nixom plným sily, hlavne scéna s jeho oddanými služobníkmi prepadávajúcimi sa do podlahy ale stále je toho málo na niečo kultové. Keď si spomeniem na to kúzlo hry Clive Barker Undying je mi dosť smutno, že takéto niečo ešte nie je sfilmované ;-( ()

misterz

Film trochu potiahli obstojné masky a slušné trikové efekty. Dejová linka však za moc nestála. Zo začiatku nudné, stred síce potešil akousi snahou o pátranie, pričom sa zlepšila aj mysteriózna atmosféra, no záver so sebou priniesol predvídateľnosť, banalitu a nudu. To vážne nešlo vymyslieť niečo lepšie? Naviac hlavný bubák trepal samé trápne koniny. Ledva priemer. 50/100 ()

PetrPan

Clive Barker je vynikající spisovatel, Hellraiserem dokázal, že i ve filmové tvorbě má co říct, Pán kouzel je trochu zklamáním, nepostrádá Barkerovský podpis, ale chybí mu atmosféra, Lord of illusion mne neuchvátil ()

Chrustyn

Clive Barker a jeho oblíbené pekelné síly, tentokrát v nepříliš nápaditém a popravdě nudném zpracování, postrádající atmosféru i zábavné momenty. ()

GigaPudding

Výborná atmosferická mysteriózní detektivka se vším co k Barkerovi patří. Sice jsem nečetla z čeho to vychází, ale i tak tam byly jasně čitelné barkerovské prvky a motivy, co se objevují ve většině jeho tvorby. Kdyby to bylo něco trochu jiného tak by to asi bylo jen na ****, ale protože je to asi s Hellraiserem nejlepší barkerovský film tak to bude za ***** :) A taky to mělo fajn obsazení, hlavně toho zlouna a Famke Janssen :) ()

eraserhead666

Barker má hodně bujnou fantazii a představivost. Libuje si v popisování a pronikání do hloubky mysterie a temnoty. Pán kouzel zcela určitě není klasický horor, je ochucen notnou dávkou temné fantasy a mystérie, přesto však jde o hodně dobrý film. Zvláště závěrečná půlhodinka je dost hustota. Nečekejte žádný masakry, hromady mrtvol a kýble krve, tenhle film vám nabídne pouze iluze a magii. Hodně realistické iluze a opravdu temnou magii. ()

Mordenroth

A: "Kto kurva si?" B: Človek, ktorý chcel byť bohom... Ale zmenil názor." Tradične výborný Barker a jeho kúzelný príbeh, ktorý ma svojou atmosférou takmer pohltil (verzia Director´s cut). Kvality kultovému Hellraisera však nedosahuje. ()

Seabeast

Po kultovním a nepřekonaném Hellraiserovi je Barkerův Pán kouzel jeho dalším silným počinem. Co Barker umí nejlíp jsou hrátky s mrtvolnou atmosférou, která dokáže vyčarovat úsměv na tváři. Má jakýsi nenapodobitelný nádech, který umí vytvořit pouze samotný Clive Barker. Ač se předvedl pouze třemi celovečerními snímky, každý má jeho originální rukopis. Příběh staví na jedné prapodivné sektě a jejich vůdci Nixovi, který je sice v úvodu usmrcen, ale později se ukáže, že ještě neřekl své poslední slovo. V další části příběhu je rozvíjena mysteriózně detektivní zápletka, která mi přišla z celého filmu nejzajímavější. Bohužel mě pojetí sekty, která je vykreslena v úvodu a závěřu, příliš nenadchlo. Každopádně Pán kouzel byl vynikajicí hororový zážitek neochuzený o veškeré Barkerovy bizarnosti a šmakózní trikové efekty! ()

adamo_znk

Hned uvodní scéna dá divákovi jasně najevo, že může očekávat nabité a zábavné béčko, což se v průbehu filmu jenom potvrdí. Clive Barker velice svižně a sympaticky režíruje kvalitní skvadru herců, nabízí originální a napínavou podívanou a já si jenom řikám, jaká je to škoda že nezadaptoval víc svých knih. ()

corpsy

Clive Barker je určite skvelým spisovateľom. Aj keď som žiadnu z jeho knižiek nečítal, filmových adaptácií podľa jeho tvorby mám naštudovaných dosť. Režíroval prvého HELLRAISERA podľa vlastnej predlohy a každý fanúšik hororu vie, že to dopadlo náramne dobre. Má aj NIGHTBREED, čo už nieje žiadna veľká pecka, ale ide o výživné spracovanie vlastnej tvorby. Tento PÁN KÚZIEL má opäť zostupnú tendenciu, aj keď v tomto prípade nejde o technickú stránku. Málo atmosféry, málo toho ´´našeho´´ Barkera. ()