poster

Loučení (festivalový název)

 • Írán

  Raftan

 • anglický

  Parting

Drama / Romantický

Afghánistán / Írán, 2016, 78 min

Režie:

Navid Mahmoudi

Scénář:

Navid Mahmoudi

Kamera:

Koohyar Kalari

Producenti:

Jamshid Mahmoudi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ixbalanke
  ****

  Téma snímku je důležité a těžké. Ale někdy se jen na těchto vlastnostech nedá postavit celý film. Většina filmu mi připomínala "jak šel kohoutek pro vodu" a příliš mě nebavil. Ale je možné, že jsem ovlivněná tím, že jsem filmů a dokumentů s podobnou problematikou viděla už hodně, takže mě závažné situace, do kterých se dostávali, tolik nepřekvapovaly a nedostávaly. Ale na závěr jsem pár slz uronila... (hodnocení 3/4)(18.1.2018)

 • hansel97
  ***

  Vážím si toho filmu za to, že řeší důležitý sociální problém. Po umělecké stránce mě ale tolik neoslovil, ubral bych na stylu, který je míst až dokumentaristický a neoslovila mne ani dynamika manželského dua, jejichž vztah není až do finále nějak rozebírán. Kulturně to pro mě také bylo hůře stravitelné kvůli Nabimu a jeho nerovnémj postoji k Feresteh, jejíž výkon mě ale dostal. No, jsem z toho na vážkách. (Festival íránského filmu 2018)(10.1.2018)

 • - Afghánistán tento film vyslal na Oscary v roce 2017, ten ale nebyl zařazen na finální list zaslaných filmů kvůli neznámému porušení pravidel. (hansel97)