Osudový dotek

Osudový dotyk

• Nový Zéland

The Butterfly Effect

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 113 min (Director's cut: 120 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 533)

Jeden z mála inteligentne pôsobiacich filmov kde hrá rolu zmena časových rovín. Film má svoju zvláštnu tajomnú atmosféru ktorej pomáha úžasný soundtrack. Jediná negatívna výhrada je obsadenie Ashtona do hlavnej úlohy...jeho mladšie verzie sú v poriadku.(20.11.2012)

Film plný divných postav.(7.1.2014)

Prvy raz som to videl velmi davno vo veku, ked som sa vo filmoch takmer vobec neorientoval a absolutne ma to svojou atmosferou a originalnou zapletkou polozilo na lopatky, pricom som nejake logicke nezrovnalosti vobec neriesil. Konecne som sa k tomu dokopal znovu a hoci atmosfera je stale neskutocna a napatie by sa najma pocas prvej polovice dalo krajat (najmladsi Evan je najlepsi), uz to na mna miestami posobilo trocha prvoplanovo, slabucko logicky obhajene a chvilami aj herecky nedostatocne. Dokonca sa mi viac pacil kino koniec a nie Director´s cut, ktory som videl teraz. Kazdopadne vas ten film vtiahne a ked sa nebudete snazit prehnane vela premyslat, na prve pozretie by to mal byt vynikajuci zazitok :) A urcite si to dam este niekedy znovu. 90%(3.9.2014)

"Nemužes jse hrát na Boha" Zmysel filmu v jednej vete. Prednedávnom som povedala, že ak by som chcela mať super schopnosť, bolo by to cestovanie v čase, ale nikdy v živote. Čo som sa vôbec nepoučila z filmov na túto tému, a že som ich videla dosť veľa? Takéto sci-fi ma nikdy neomrzí, pretože vie vŕtať v hlave dlho po tom, čo si to pozriete a nikdy asi neprídeme na to, čo je pravda. Páči sa mi ako vedie z cestovania v čase spraviť mega komédiu (Návrat do budúcnosti 1-3 - srdcofky), neskutočnú slaďárnu (About time), výborný akčák (Edge of tomorrow) a aj takýto kvalitný thriller. Jednoznačne toto patrí k filmom, ktoré musíte vidieť, ak vás takéto veci bavia. Napínavý filmík, pri ktorom musíte použiť mozog a pritom sa môžte pozerať na Ashtona Kutchera v jeho hádam životnej roli. Prihliadnuc na rok vzniku mi tam nič nechýba. 5*(4.1.2018)

Zajímavá myšlenka i dobré zpracování, rovněž herecky tomu není moc co vytknout. Nicméně jednou asi stačilo, protože krom zajímavé myšlenky snímek nakonec neskýtá žádný vyloženě zapamatovatelný moment či herecký výkon, který by se vepsal do dějin. Nicméně originálnost se rozhodně cení.(14.11.2018)

It has been said something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world. - Chaos Theory(7.2.2019)

Velmi dobrý scenár. Perfektná réžia. prekvapivý herecký výkon Ashtona "kelsa" Kutchera len tie deti hrali podla mna trochu trápne a ani Amy Smart sa nemá čím chváliť (hlvne v pasáži ked robí prostitútku)ˇ. Ale atmosféra a nadupaný scenár nad týmito negatívami vyhrávajú.(29.12.2004)

Teda pánové a dámy, nečekal jsem, že by to byla taková síla. Přistihl jsem se, že v 90% filmu sedím s otevřenou pusou a hltám! Tohle jsem fakt prožil.(19.1.2007)

No ja ti neviem. Nebolo to špatné ale opäť je to jeden z filmov kde mi po rozume behali až príliš často iné filmy s relatívne podobnou tématikou. Keby som tomu okrem tohoto nemal čo vyčítať tak dám cca 75% ale mne sa tam toho nepozdávalo viac. Absolútne najviac ma iritovali herci - sú dóóóóóósť otravní - hlavne Amy Smart (nemá ďaleko k najhoršej herečke posledných rokov), čo celkovému hodnoteniu uberá cca 15% = 3* (60%).(14.4.2007)

Skvělý zážitek. Film vás hned na začátku chytí svojí podmanivou atmosférou, a s mírným zaškobrtnutím se vás nepustí až do konce. Tím myslím jen mírnou překomplikovanost ke konci filmu, a to je jen jediná moucha, kterou tento film dle mne má.(3.7.2007)

Jedno z nejlapších sci-fi, co jsem kdy viděl. Mrazivé, se smutným závěrem, který ovšem filmu svědčí daleko více než happy end. Ashton se na roli důkladně připravoval a jeho výkon tomu i odpovídal. Také po druhém shlédnutí nepochybuji o 5*, nicméně už to nebyl ten správný náboj jako napoprvé.(16.8.2007)

Není mnoho filmů, které bych si pustila více než jednou, ale Osudový dotek se mezi ně řadí. Fascinuje mě a nutí přemýšlet nad onou strašně děsivou a zároveň krásnou věcí, že každičký nepatrný okamžik může změnit nás život. Pozornému pozorovateli neujde několik nejasností. Navíc ona scéna, kdy malý Evan řve na otce svých přátel a nadává mu na mě nepůsobé příliš přesvědčivě. Skutečně by dospělého muže v jeho zvrácenosti zastavil sedmiletý kluk?(31.8.2007)

Po shlednuti tohoto snimku sem sedel na zidli jak oparena slepice..Ruzny proplitani deju,vyborny hrani Ashtona i Amy,me fakt dostalo..Ten napad si zaslouzi bejt v mej topce(5.9.2007)

Docela hustej snímeček. Hlavně první polovina filmu. Ale jak se tam ty smyčky pořád opakujou, začíná to ztrácet šťávu. Spíš než o cestování časem jde o cestování do paralelních světů a taky mi to hodně připomínalo "klouzače" aneb seriál "Cesta do neznáma".(17.10.2007)

Film který 3/4 nudí a chvílemi jsem chtěl i odejít říkál jsem si že to bude zklamaní a vypadalo to tak na 2 hvězdy a skažený večer, ale závěr a rozuzlení celé zápletky je opravdu výborný a hned mé hodnocení vyskočilo na krasný 4 hvězdy a příjemný pocit z krasného filmu....(9.2.2008)

Co se stane když se jen letmo dotkneš nějaké události v minulosti a zkusíš ji změnit k obrazu svému, nezmění se ta budoucnosti úplně diametrálně?(23.2.2008)

Tak trochu temnější Back to The Future. Kdo si myslí, že téma cestování v čase už nemá co nabídnout se opravdu mýlí, protože žádný film to nezpracoval tak úžasně, jako Butterfly Effect. Byly tu nesrovnalosti (viz Anthony), ale když se tím člověk netrápí (nebo lépe - kdo tohle ani na filmu nehledá, tudíž si toho ani nevšimne), tak je to opravdu pětihvězdičkový film, který by si měli pustit všichni ajnštajnové, kteří se snaží cestovat časem - není to nic pěkného a život tím ztrácí smysl :)(1.3.2008)

Skvělá atmosféra, exceletní výkon Ashtona Kutchera, nejlepší film s námětem cestování v čase, který jsem viděla.(5.3.2008)

Představitel hlavní role tohoto filmu Ashton Cutcher se do historie hollywoodu zapíše dvakrát tučným písmem.... 1) je to známý bodač Demi Moore 2) byl jedinou průměrnou věcí ve vynikajícím filmu Butterfly Effect, dokonce i dětskému představiteli jeho role jsem uvěřil víc... Zbytek filmu byl skvělý, výborný scénář, zpracování, atmosféra a jako třešnička na dortu "hot peace of finger licking chicken hootsie tootsie ham dinging cuchi mamma boss" Amy Smart, která narozdíl od většiny amerických laciných blondýn prokázala, že umí i hrát. Film je výborně vyšponován s každým návratem v dějové linii a přechody jsou sice kruté, ale nenásilné. Pokud se bude film líbit, mohu jen doporučit ještě Memento, Dvanáct opic, Věčný svit neposkvrněné mysli nebo 21 gramů. Jedno velké bezvýznamné mínus má u mě taky český distributor filmu za "překlad" názvu.(9.6.2008)

Další z filmů u kterých jsem se modlil, aby ještě nebyl konec, protože se královsky dobře sledují. Putovat jakýmsi světem, který se možná skládá jen z psychóz nějakého šílence nebo cestovat časem a měnit budoucnost, to je věčné a vděčné téma a na mě při dobrém provedení vždy zabere. Tady to provedení bylo více než suprové:-)(16.6.2008)