Osudový dotek

Osudový dotyk

• Nový Zéland

The Butterfly Effect

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 113 min (Director's cut: 120 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 532)

Tento film má velmi zajímavou myšlenku o cestování v čase, přestože hrdinovi to dojde o mnohem později. A ke konci filmu všechno do sebe rázem začne zapadat. Evan je ale dá se říct smolař nebo nekonečně nespokojený, protože ať dělá cokoliv, někdo je nešťastný. Příběh je velmi smutný, ale i veselý... Nejhorší věcí nad tím vším asi je, že na úplném konci Evanovi (asi) dojdou jeho celkové schopnosti (mi přišlo). Film nenudí a děj plyne poměrně rychle. Režisér ale přece jen mohl film zakončit trochu jinak… Tak smutný a zoufalý konec, jenže hrdina byl tzv. „uvězněn“. PS: Nechápu český název „Osudový dotek“ (Butterfly Effect – teorie Chaosu), nějak jsem asi něco přeslechla… Protože ten film pojednával právě o tom, jak jedna věc může mít nehorázný dopad. Tak či tak je to jen detail nehrající žádnou roli.(6.4.2017)

Dokonalej kousek, kterej jsem viděl už několikrát a pořád mi to přijde výborný. Originální nápad a dokonalý pojetí. K tomu "Kačer", kterýmu to prostě sedlo.(7.4.2017)

"If I could change the currents of our lives..To make the river flow where its run dry..To be a prodigal of father time ..Then I would see you tonight".Pre mňa sú filmy tohto typu číra fascinácia, ako môže jeden drobný detail odchýliť náš život úplne iným smerom, do takých koncov do ktorých nemáme šancu dovidieť. Jedna malá zmena má za následok v konečnom dôsledku obrovské variácie. Zasadenie do príbehu točiaceho sa okolo lásky sa mi tiež páči. Kedže som čo sa týka srdcových záležitostí niečo ako tučniak, presne viem, že by som robila všetko pre to, aby som bola len s tým jedným svojím pravým "tučniakom" inak si budem bahniť na ľadovci sama. Hľadala a hľadala by som spôsoby ako by to išlo...a nakoniec ma aj tak ten deterministický koniec, presne tak ako vo filme, spláchne do záchoda. Toš, niekedy to neide....tak možno v budúcom živote. :) ...If I could change the currents of our lives.....la lala lááá....(22.5.2017)

Již jako capart jsem ten film miloval. Chtěl jsem mít tu schopnost měnit svůj osud. Několikrát jsem viděl tento skvost a nemůžu se ho nikdy nabažit. Příběh je, tak propracovaný,že si říkám nestalo se to doopravdy? Co více si přát od parádního filmu.(13.1.2018)

I sebemenší událost může zásadně ovlivnit váš život. Tento pojem je známý jako "efekt motýlích křídel" - i sebemenší změna jako je mávnutí motýlích křídel může ovlivnit naprosto rozdílný sled událostí.(3.11.2018)

Jak to tak většinou bývá do takových těch lepších filmů se mi nikdy moc nechce. Možná je to proto, že se mi moc nelíbí obsahy na internetu nebo popis příběhu z recenze. Netvrdím, že já bych to napsal nějak světoborně, ale prostě mě to někdy od snímku dokáže na delší dobu odradit. Nyní k filmu. Obrovské překvapení... Já zrovna nemusím tématiku cestování časem, ale tohle mě fakt hodně oslovilo. Ashton Kutcher dokázal fakt, že umí svou roli dobře-skvěle zahrát (na rozdíl od jeho dalších hereckých počinů- !ne všechny jsou tak špatné!. Příběh je pro mne osobně vysoce originální a působiví. Režijně je to také podáno bravurně. SPOILER: Pro mě asi nejlepší moment byl když šel Evan se svojí holkou z večeře a zpoza stromu vylítl Tommy se svojí pálkou a začla rvačka + k tomu ten skvěly soundtrack, který se k tomu vyloženě hodil. Scénář... scénář je vyloženě pastva pro oči (co se týče toho ,,cestování časem"). Obrovské mínus celého snímku je fakt, že film se už moc nedá koukat na podruhé nebo na potřetí. Prostě je to taková jednorázovka, tudíž to není 100%-ních pět hvězd. Ale rozhodně stojí za zhlédnutí :)(9.3.2019)

Ani před lety a ani teď mi to nepřijde jako nějaký zázrak za zdejších 87% Přitom vlastně chyblo tak málo a prkenný Kučera si mohl udělat už navždy pořádné jméno. Příběh není špatný, ale na víc jak 3 frčky to opravdu není. Sorry jako...(11.9.2019)

Výtečný snímek. Byl jsem napnutý od začátku, až do konce. Když jsem o něm slyšel poprvé, říkal jsem si: Aha, tam hraje ten týpek z "Hele vole, kde mám káru", to bude určitě děsná pitscho*ina. Ale přesvědčil mě, že je velmi talentovaným hercem, který to může dotáhnout hodně daleko. Ale už se nesmí vracet ke svým původním rolím, to by byl jeho konec. U Amy Smart platí něco podobného, ale ta byla dobrá (i když asi jen na 10 minut) už v Interstate 60.(14.6.2004)

Rikam, proc to ma byt prekvapive dobre, je to proste skvele a neni to zadne prekvapeni... Proste jednou zase distributori zaspali... v kine by to byl naarez. A le mozna to meli spocitane... :-)(28.7.2004)

Ne až tak originální nápad v téměř dokonalém zpracování.(1.2.2005)

Skoro 4. Úvod vynikající, ale druhá půlka se už jen opakuje ...(až jsem si vzpomněl Na hromnice o den více a říkal si, kolik variant nám scénář ještě nabídne).. Škoda... Mohl to být skvělý film.(23.5.2005)

Neudýchatelné 95%(20.8.2005)

Nejak nefičím na sci-fi, ale toto ma dostalo, Amy Smart bola už len bonus:)(17.9.2005)

Perfektní příběh, kterým sem se nechal i trochu unést :)... Nejsem sice zastáncem žádných scifi o cestování v čase, ale tohle se mi víc než líbilo. Úžasný a originalni příběh dokáže vytvořit skvělou atmosféru.(14.10.2005)

Nějak mi došla slova!V určitých případech je to dobře,a jsem rád,že to bylo zrovna u tohoto snímku:-)!To o něčem svědčí!(21.12.2005)

Protestuju proti českému názvu!!! :P(24.3.2006)

Kvalitní snímek, pro milovníky časových smyček povinnost. Občas se objeví scény při kterých to trochu skřípe (nelogické naběhnutí hlavního hrdiny přímo k poštovní schránce s bombou uvnitř, vraždící lenny atp.)...ale v globále velmi povedené dílko. 85%(20.10.2006)

Kdyby zůstal na konci ležet připoután na lůžku s tím, že žádný deník není a nevymysleli si tu nastavovačku s "návratem do dětství pomocí videa" a happyendem mohlo to celé vyznít lépe, takhle slabé čtyři...ta krásná bezvýchodnost se na konci rozplynula, stejně jako kouzlo filmu...ale nenudil jsem se(1.11.2006)

Zlatá knihovna. Film který se musí vidět několikrát,aby se pochopil.Výkony mladých herců jsou uchvacující a tato podívaná opravdu stojí za to.Neskutečně poutavá záležitost.FILM KTERÝ SE MUSÍ VIDĚT(26.11.2006)

I přes všechny detaily, že film není horor, jsem se neodvážil dívat se sám, protože dětské scény, kde mladý Evan neví, co dělal, Tommy se objevuje v nejhorších chvílích, jsou udělané skutečně efektivně a dobře. Také jsem od kamarádů slyšel: Hraje tam Asthon Kutcher. Tato informace odložila mou potřebu vidět film o nějaký rok. Zejména po Hele vole, kde mám káru jsem A. K. nedokázal přiřadit k filmu Drama/Sci-fi/Thriller. Filmu samotný ale opravdu stojí za podívání, je skvělou ukázkou bravurních hereckých výkonů (např. právě A.K.) a dobře odvedené režisérské práce. Film si zaslouží co nejvyšší hodnocení. Kdyby na mě nepůsobil tak děsivě, což nemám rád, dostal by *****.(25.3.2007)