Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

Galadriel

Skvělý fantasy film, kterých se točí zoufale málo a ty dobré by se daly spočítat na prstech rukou. To si zaslouží obdiv (a z mojí strany naprosto poctivé 4*, nejen díky žánru). Pěkná hudba (Jedna z mála v rámci možností originálních od Jamese Hornera), nádherné exteriéry, dobrá režie a narozdíl od třeba Barbara Conana i slušný scénář... Triky jsou na svojí dobu trochu chudší, ale na druhou stranu - reřisér to s jejich použitím nepřehání a fantasy svět dotváří hlavně pomocí hrdinů, činů a prostředí. ()

Fr

RETRO ///,,VŠECHNY DOBRÉ BYTOSTI POTŘEBUJÍ TVOU POMOC WILLOWE. ROZHODNI SE SÁM“...... /// No řekněte ne, když na vás naléhá krásná víla!...Dřív než Kabáti ,,udělali „Zemi plnou trpaslíků“, dřív než P.Jackson oslovil Frodo Pytlíka... napsal G.Lucas dobrodružnou fantasy pohádku o (lidským) miminu, který musí naplnit osud a ukončit vládu zlé čarodějnice, - s vtipnými mužíčky a (tehdy ještě) sympaťáckým V.Kilmerem a drakem a trolly,... která z dnešního pohledu zestárla nejen trikově, ale i příběhově. Ovšem tenkrát....v časech Conanů, nebo Barbarů...nezapadla. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem nadšeným příznivcem zrady v rodině. 2.) Chci se naučit zaklínadlo, který rozrotuje v letu ženskou (starou). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

tron

„Smrť je popri láske maličkosť.“ Ako tak pozerám, na tejto filmovej internetovej databáze nemá tolkienovsko-slovanská fantasy WILLOW veľkú popularitu, čo je škoda, pretože filmy, keď už nič iné, trebavnímať aj v určitom kontexte. WILLOW nielenže patrí k ohrozenému filmovému druhu fantasy, ale zároveň bol takmer revolučnou snímkou 80. rokov čo sa špeciálnych efektov týka. Bodaj by nie, veď sa na ňom stretli režisér Ron Howard (ŽBLNK) a producent George Lucas (INDIANA JONES). Námet nie je originálny, vo fantasy to ale už tak býva, že niekto s niekým niekam kvôli niečomu putuje a niekto iný sa mu to snaží prekaziť. Napriek klišé pôsobí snímka sviežim, živým dojmom a taká LEGENDA na ňu nemá, zároveň je zaujímavá aj preto, že tvorcovia (na rozdiel od Petra Jacksona o veľa rokov neskôr) vsadili naozajstných liliputánov v čele s Warwickom Davisom (BITKA O PLANÉTU ENDOR). Práve prítomnosť hojne zastúpených „malých ľudí“ sa síce podpísala na ľahko bizarnom pocite, prameniaceho z pozerania, ale je to dojemné, vtipné, akčné a vôbec, je to moja obľúbená americká rozprávka. ()

monolog

Willow určitě není to, co by dnešního zmlsaného diváka kdovíjak zaujalo. Skutečně malý pidimužíček se zakrslýma rukama a nohama a příliš velkýma dlaněma a hlavou nemá na krásu počítačově zmenšeného Elijaha Wooda ani co by se za nehet vešlo. Ale možná právě proto je to mnohem lepší film, protože si na žádnou velkolepost nehraje a ani co se týká triků není megalomanským "nářezem" schopným konkurovat výtvoru Petera Jacksona. Příběh je klasická cesta skupiny odpadlíků za nějakým posláním. Ale samotné ztvárnění využívá spíše realističtějších prostředí temnějších a depresivnějších krajin, než je malebný prales Nového Zélandu. A tedy přestože triky ani známými tvářemi nebo rozpočtem to nedosahuje Pána prstenů, podle mě je to mnohem lepší, jak on. Jako příklad uvedu třeba vlastní mámu, tady si zapamatovala i o čem to je, zatímco u PP usínala a nedodívala se ani na první díl. Neboli, tohle má i něco víc, než jen patos, triky a dokument o přírodě, má to lidský rozměr, lidství. Postavy jsou jako skuteční lidé, nejen bezduchý hrdinský stvoření, kerý prostě musí konat takhle, protože takhle by jednali hrdinové a ne obyčejní lidé. Mimochodem byl tento film původně plánován jako trilogie, podle úspěchu. Ten se ale nedostavil a tak zůstalo jen u tohoto dílu. Ale třeba až někdy tvůrci nebudou vědět, do čeho píchnout, nebudou vědět co by, tak šáhnou do šuflíku a vytáhnou možná druhý díl. Dejme se překvapit. ()

xxmartinxx

Tak nějak to uplyne, Ron Howard předvede svůj režijní standard (nijaké, ale na úrovni) a herci si to pěkně odříkají... Typická fantasy předlotrovského typu, která už dnes nevznikají... a nejde říct, že by to nebylo dobře. ()

BadoXXII

Pekné, jednoduché a podstivé efekty, rozmanitosť, humor, priamočiarosť, atmosféra, akcia, dobrodružstvo, veľkolepá výprava, sympatickí herci, hudba...veľmi príjemný fantasy film. ()

Shit

George Lucas za příběhem, Ron Howard za kamerou, to slibovalo hodně, ale zase to shazovala myšlenka na Vala Kilmera s mečem před kamerou. Nicméně opak byl nakonec pravdou, Val Kilmer to zvlád vcelku s přehledem, zato ale Lucas i Howard zůstali mírně za očekáváním a nabídli jen nadprůměrnej fantasy snímek, kterej má slušnej příběh a dobrou atmosféru a na tu dobu zajímavý a netrapný triky( teda až na toho draka, co vypadal jak žížala křížená s prasetem) , ale o moc víc toho nenabídne. ()

Djoker

Willow je takový praotec fantasy filmů. Pod záštitou vizionáře Lucase vytyčil směr žánru plného dobrodružství a kouzel. Volba padla na úžasné přírodní lokace, podmanivou hudbu a mnoho výstředních postav. Vizuální efekty byly ještě v plenkách a podle toho vypadají, ale o to větší péči dostaly kostýmy a kulisy. ()

gudaulin

Jestli má Willow co říct dnešním dětským divákům, netuším, dávno už jsem z dětských bot vyrostl. Kdysi byl snímek určený tzv. "rodinnému publiku". Jenže dospělí, pokud nejsou ovlivněni nostalgií, už dnes mají v žánru fantasy nesrovnatelně větší výběr z filmů, které žánr posunuly dál - k lepšímu technickému zpracování, promyšlenější konstrukci fantastických světů i kvalitnějším scénářům. Film v mých očích sráží bezbřehá naivita, trapný styl humoru, pitvoření skřítků i mnoho dalšího. Z Willowa bych nebyl nadšený ani v době premiéry a od té doby bolestivě zestárl. Celkový dojem: 25 %. ()

Gilmour93

Co by si malinkatý chlapík v široširém světě nemohl vyjít na dobrodružnou výpravu i mimo Tolkienovo území.. Lucasův produkční vliv je patrný od triků z dílny ILM přes Star Wars vibes až po zlého generála a dvouhlavého draka pojmenovaných po filmových kriticích, nicméně tento fikční svět nebyl postaven na základech, které by mu přisoudily něco víc než jen rychle pomíjivou zábavu (s pitvořením Eso Kilmera a lesních skřítků navíc pochybné úrovně).. ()

Lynn

Moc hezká pohádka, i když triky byly i na osmdesátá léta dost archaické, ale tak to asi mělo být. Nicméně jako dítě bych si to užila mnohem víc, takhle zůstávám u 3* čili dobré. ()

berg.12

Chtěl bych být menším, ještě menším... osobitá fantasy s miminem v ústřední roli a největším angažmá liliputánů ve filmových dějinách (spolu s Čarodějem ze země OZ). Je spíš pro děcka (rating PG), ale nepostrádá vtip, točená je výhradně v krásných exteriérech, s množstvím čar, kouzel a triků, z nichž některé (zcela proti názoru některých komentujících) patří naopak mezi ty revoluční. Škoda, že jsem ji poprvé viděl, až když bych ji pomalu mohl pouštět už vlastním dětem. ()

Jezinka.Jezinka

Královna ze Sněhurky se jmenovala Bavmorda, jsem ráda, že to vím! Drak tady byl vrcholně ohavný, vypadal jako genetický pokus Doktora 0 vzniklý ze zkřížení Vetřelce a tatarského bifteku. Madmartigan a Sorsha byli krásný pár, Ellora byla roztomilé, soucit, zájem a dojetí budící miminko (a od samého počátku vypadala nejméně rok stará, já vím, novorozenec, natáčení, zátěž, ale ani v pohádkách se děti nerodí už pomalu ve věku na nástup do školy). Madmartigan a Sorsha předvedli typický dialog muž-žena. "Nechci, abys mi utekla." Proč? Že jsem tvoje slunce, tvůj měsíc, nebe plné hvězd?" "A tyhle věci jsem ti včera vážně ve stanu říkal?" "A že mě miluješ." "Nevzpomínám si." "Obelhals mě." "Ne, ale ... jako bych to včera ani nebyl já." "Asi jak jsem tě spoutala svým kouzlem, byl jsi proti němu bezmocný." "Možná." "A pak?" "Přešlo to." "Cože? Nejdřív - bez tebe živořím v temnotě a pak to přejde?!" "Jo." Tak to je milostný vztah v několika větách. Geniální. Poradny to můžou zabalit. ()

Nevka

Skvělé osmdesátkové fantasy, ke kterému jsem se dostal až díky přípravám na seriálovou verzi. Neustále mě nepřestává udivovat, že se v současné době nenajde skoro nikdo, kdo by natočil poctivé celovečerní fantasy. Když je možné neustále točit prvoplánové akčňáky a generické komiksovky, proč by sakra nešlo tohle? Škoda slov... Willowa jsem si každopádně oblíbil. Snad mě Disney nezklame. ()

PinokKio

Vzpomínám si na své první promítání Willowa někdy v pěti letech u moře v bulharském letovisku v jejich rodném jazyce :) ()

pepo

veľmi príjemna fantasy pre celú rodinu s mladučkým valom kilmerom.len sem tam sa mi to zdá byť trochu zdĺhavé ()

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)