Břídilové (festivalový název)

Irsko, 2016, 84 min

Patrick Jordan

Ray Harman

Peter Foott

Skvela, vtipna, a lehka sonda do ne zas tak lehkeho zivota vcelku prumerneho irskeho teenagera. Oukej, mozna ne uplne prumerneho. I kdyz takovy Limerick... Jako film samotny to na plny pocet mozna neni, ale ma to svih, vtip a pribeh. Moc mi to sedlo. Takovy teenage bike trip nadhernym Irskym poberzim. You're not retarded. Most of the time.(22.3.2017)

Ty ostrovy jsou prostě tak nějak svoje. Obklopený ničím jiným než mořem 2 stopy hlubokým si vypěstovaly svůj humor, který si pořád držej. I když jsou to takoví buráci, kteří se už nikdy v životě nebudou snažit, protože jednou byli částí či vládnoucí silou impéria, tak pohled na ně zvenku je komickej. Být to však každodenní realita už může být občas trochu moc. Film sám o sobě je esencí výše zmíněnýho a působí jako nenásilný a low-costový road trip s poselstvím, že kdo nikdy neztratil svetr, jako by nežil.(11.9.2017)

• marek29

Za song..(24.5.2017)

Pokud vám sednou postavy tohoto filmu, tak je to docela dobrá komedie o tom, jak se ztratila část dodávky kokainu a dvojice pitomců se ji pokusila získat a vydělat na tom. Mně se postavy až tak moc nezamlouvaly, ale musím uznat, že třeba finále skutečně vtipné bylo. Tam jsem se i zasmál tomu, jak absurdní to celé je.(6.2.2017)

It has its own character with unusual atmosphere within, so it might be enough that it has sence of road (bike) movie, but it is filmed with very good pace, which keeps on giving. Absurd humour does work in this film and the scene in the kitchen is absolutely hilarious!(21.4.2017)